Jump to content

Demoniac


Recommended Posts

Idi na edit, pa prepravi tj. pobrisi :)).

 

Pricao sam sa Koletom pre neke dve nedelje, ima ladno gomilu snimaka iz tog perioda , i bio sa nama Radoja gitarista Anatheme, i rekao da mu trebaju snimci jer neki Rus oce da izda dvd Anatheme sa snimcima iz tog perioda.

 

Da se vratim na pricu o Polzovicima itd. Mogu svi da ih pljuju itd. ,ali ko je lud da radi bilo sta a da gubi pare, to sto su oni odradili neek svirke, imali izdanja, i sto su da kazem zaradili pare ide i njima i bendovima u korist. Jer sta bi bilo da su radili i da su pukli ?! Ugasili se... mislim mnogo je losih stvari receno na njihov racun, ali mislim da zahvaljujuci njima tada je scena nastala . Ne znam sta se tacno desavalo, da li su nekoga zajebali ili nisu, ili mozda bendovi pricaju da su ih zajebali itd. ali iz ove perspektive mislim da su oni napravili tu scenu .

 

Pricali su mi kako je Anathema, Bloodbath i ne znam ko jos svirali u Rumuniji ispred 10.000 ljudi ,i da su se fanovi popeli na binu i bina pukla itd . :))) Imaju snimak rekli ce da proslede :).

 

I zamislite to su bili prvi bendovi iz ZAPADNE EVROPE koji su svirali u rumuniji !!!! Zamislite sta smo mi bili tada...

 

Pa mi pricali kako su svirali sa Destruction-om u Ljubljani ispred 4.000ljudi itd. :))

 

Izgleda da je tada bilo mnogo lepo vreme za metal .

 

Ali onda rat usrao, ko zna sta bi bilo danas da je sve bilo kako treba ?!

 

Malo sam skrenuo sa teme , ali cisto da iznesem svoje poglede na to vreme.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Replies 124
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Pa majke mi jbt, čak i tih čuvenih 90-ih je bilo mnogo više metala u medijima nego sada, kako došla demokratija tako npr šutnuli Jadranku sa Studija B... Pa na NS Plusu puštali, na 3. kanalu...

 

 

Ja tek skoro skontao da je Ljuba sad pevač onog Queen real tribute-a!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aha BRUKA sto se tice Ljube...

 

A sto se tice medija, iz gore navedengo ces videti da su Polzovici i to gurali, imali svoju emisiju, magazine , itd. Tako da opet ljudi su se na neki nacin trudili da promovisu svoje , jebem li ga ...

 

Edited by Frubi666

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemam ja generalno nista protiv Polzovica.

Uvek kada se neko iscima da nesto uradi nadje se i neko ko ce to da ispljuje.

Jos kao oni radis u kontinuitetu 20 godina eto ti povoda za pljuvanje koliko hoces.

 

Polzovici jesu znali da ispale ljude tu i tamo u razmenama, meni jednom nisu poslali na kraju nista u nekoj razmeni.

Ali sa druge strane, oni su prvi pokrenuli ozbiljne heavy fanzine kod nas, pa onda Hard Metal koji je tada imao strahovit odjek. Imali su emisije na teveu, bendovi sa kojima su radili su imali profi tretman, zavrsavali su im gomilu stvari. To danas prakticno niko ne radi za nase bendove.

 

F

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemam ja generalno nista protiv Polzovica.

Uvek kada se neko iscima da nesto uradi nadje se i neko ko ce to da ispljuje.

Jos kao oni radis u kontinuitetu 20 godina eto ti povoda za pljuvanje koliko hoces.

 

Polzovici jesu znali da ispale ljude tu i tamo u razmenama, meni jednom nisu poslali na kraju nista u nekoj razmeni.

Ali sa druge strane, oni su prvi pokrenuli ozbiljne heavy fanzine kod nas, pa onda Hard Metal koji je tada imao strahovit odjek. Imali su emisije na teveu, bendovi sa kojima su radili su imali profi tretman, zavrsavali su im gomilu stvari. To danas prakticno niko ne radi za nase bendove.

 

F

 

Najviše ih pljuju bendovi koji su saradjivali sa njima tada (pogledaj temu Necrophobia na domaćoj sceni)

 

U diskusiju su se uključili i tri bivša člana tog benda ,Sjebali ih nešto oko love i šta ja znam . Kao što sam i tamo napisao ja lično nikad ne bi ni čuo za taj bend ili bendove da nije bilo tolike promocije i koncerata organizovanih od strane Polzovića. U Hard metal emisiji Tv NS plus su forsirali te bendove , tako i taj magazin ,fanzini .Kole je osnovao prvi HM fan klub u YU tada Explosive

 

Oni su napravili prvi metal festival u Yugoslaviji sa domaćim bendovima krajem 80 te godine (pogledaj na temi Pergament )

 

Ko ima jaja da napravi tako nešto danas ? A i kad bolje pogledam pa i nema samo par dobrih grupa ostalo je sve nešto u tribute fazonima što je za mene pišanje uz vetar.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Onaj tip na blogu ih poliva govnima zato što su Srbi ili šta? Mislim, svi su tada imali lošu produkciju i zvučali kako su zvučali, ne vidim smisao.

 

Aha BRUKA sto se tice Ljube...
Aj sad. Bruka je voleti Queen i pevati u Queen tribute bandu?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam album odavno,necemo sad da se hvalimo kako smo tr00 metalci ako imamo nesto iz 1992.Album ni je los neki momenti su odlicni.Sto se tice LJube najbolje bi bilo da ga ne komentarisu ljudi ko ji ga ne znaju.Ja sam s njim svirao par svirki i mogu samo da kazem da s boljim muskim vokalom u Srbiji nikad nisam svirao.Toliko!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dusane,posto si se druzio sa njima jel mi mozes reci sta je sa Rastovcem?Jel jos u Engleskoj il se vratio u Beograd?Jel znas Bakija iz Teksasa?

Pa nisam se sa "Njima" družio, tj u vreme kad je Demoniac bio aktivan nismo se znali. Dobar sam sa Ljubom, i znam neke ljude iz te ekipe, ali je gosn' gitaroš već otišao (i još uvek je tamo koliko ja znam) u Englesku kada sam se upoznao sa Ljubom, a on je već tezgario sa Hogarom, Nešom i ostalima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 months later...

E ne znam kako nisam video ovu temu ranije.Ja sam slushao touch the wind i album mi je skroz ok i pored malo chudno isproduciranog bubnja,chak shta vishe na trenutke me podseca na Deadly Blessing-The Ascend From The Cauldron,a poshto ja taj bend obozavam onda ne mogu da kazem da je ovaj album losh....U svakom sluchaju ako nishta drugo ondaj e ovo abr jedno od ozbiljnijih ostvarenja tih godina na ovim prostorima...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Даћу ти их ја првом приликом, уделио сам и Тигру. Не знам зашто су Ползовићи стално инсистирали да су они thrash метал бенд, више су power/heavy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Јеси ли слушао Атлантиду, али ону оригиналну Атлантиду што је 1992. издала један сингл? Ту су свирали бивши чланови Демонијака, а тај бенд је био у рангу Освајача, само лошији и за нијансу мекши.

Share this post


Link to post
Share on other sites

То постоји само на синглици, а и она је ретка у пичку материну. Видео сам је двапут код људи који нису ни помишљали да је продају.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Boshko sigurno si slushao Deadly Blessing,Demoniac me podsecaju na taj bend,meni je ovo skroz ok,a sad ga i ti pretera sa tim sweet,ja nisam chuo ni jednu sweet pesmu na albumu....

Nije thrash ali ima dodirnih tachaka,uostalom tad nije ni postojalo 300 pravaca ko sad pa se verovatno i ovo smatralo thrash metalom u nedostatku tachnije definicije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Постојало је, само овде нису знали за то. ;)

Наравно да сам слушао Deadly Blessing, можда мало вуче ка њима, али су ипак они били 50 бољи бенд.

Edited by RNA

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...