Jump to content

Demoniac


Recommended Posts

  • Replies 124
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 5 months later...
  • 7 months later...

Dobro navezban band i vazda sabotiran u explosive fan club katalozima...picili su speed/thrash, tu i tamo vukli na Exodus ( tu i tamo kazem ), a kole polzovic ih je uvek u tim katalozima predstavljao kao melodicni heavy metal, ponekad koristeci termin melodicni speed metal...al zato mu Annathema bila punokrvni thrash,cistokrvni thrash ( i to u vreme kad su izdali killer machine lp...)...Demoniac je imao taj peh da je na mnogim svirkama nastupao u okrnjenoj ili izmenjenoj postavi od originalne jer su clanovi maltene jedan za drugim morali u vojaka, jedan dodje drugi ode ....

Touch The Wind lp je imao tu nesrecu da bude izbacen sa zakasnjenjem ( isto kao i drugi album Bloodbatha ), pa su izasli u isto vreme negde na jesen 1992, a pre toga su kad su krenule i sankcije...i onda se desi ono klasicno , mala bara puno krokidila , a polzovic posto se raspickao sa Annanthemom, Pergamentom ( sa njima se gushao na bini ), Hellerom ( onaj Atila nije jebo zivu silu kamoli koleta -50 kila sa sve krevetom- polzovica ), preslihtao se iskljucivo na Bloodbath medijski ih ekspoatisao do povracanja, tu za Demoniac nije bilo mesta u toj meri koju su zasluzivali ili u toj meri tipa postene raspodele e vremena u promociji i na teveu. nego je bio trip isti ko danas u dnevniku vladajuca stranka dobije 80 posto prostora, 10 posto ode na vesti, 5 posto na reklame a 5 posto ostalima, od toga 3 posto Demoniacu jer ima album, malo Crashu koji se povampirio iz Annatheme i malo cacanima Necrophobia...kad je zbog sankcija propao dugo najavljivan proboj preko grane, kole polzovic je pokusao da organizuje neku turneju po Srbiji ( ameri su imali Clash of the tytans sa megadethom, slayerom testamentom i predgrupom suicidal tendencies koja je picila po evropi ranije ), a kole to nazove BrutalTortour, brutalna turneja...Bloodbath hedalinersi, Demoniac ispod njih a gosti Necrophobia...i to je po nekim gradovima odrzano, negde je otkazano, znam samo da je smrad posle naplacivao te plakate da bi povratio kesh od propale brutalne turneje...

Demoniac, kazem vecno u senci nekog drugog, prvo Annatheme, pa drugog albuma Bloodbatha ( da se cela prica desavala u vreme toxic death ep, razumeo bih , toxic death je letira, ali nije )..nesreca do nesrece, malerozan band xaxaxa.

onda su momci iz Demoniaca resili da se sami promovisu, pa su radili neki svoj fanzin koji je sluzio kao licna promocija, maltene kao leksikon neki, tipa omiljeni parfem pevaca Demoniaca, kako bi smuvali gitaristu Demoniaca i sl...glupost uglavnom...

mada Ljubo pevac je bio extra lik uvek za fanove pravi ortak.

pozz.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Brutal Reality Tortour 1993' Januar Bio sam na tom takozvanom festivalu na spensu u NS. Neverovatno je bilo dobro svi bendovi ..odlicna svirka

Bloodbath su razvalili pa cak i onaj bend Black orchid koji su otvorili taj fest malo je meksi zvuk cak meksiji nego Demoniac al uvežbani dobro.Posle nikad nisam čuo više za njih .A za Demoniac isto čista pohvala

 

Ja ne znam zašto svi imaju nešto reći uglavnom loše o braći polzović. Oni su prvi u YU koji su uspeli da naprave festivale ,časopise ,fanzine

organizovani odlazak na koncerte u inostranstvo ,Radio i Tv emisije . Najverovatnije su izradili neke ljude, grupe u to vreme al u tu diskusiju ne ulazim . Uglavnom su ljudi ljubomorni na njih to se vidi . Al da oni nisu napravili ,organizovali i skupili te metal grupe iz cele Juge tada ne bi većina nas nikad ni čuo za ove pomenute grupe.

 

Ja sam gomilu stvari naručivao od njih jeste bili su skupi al to nam je bio jedini kanal za nabavku nama tih dragih stvari .Da još i Stiv iz Pergamenta sa buvljaka :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da Dudi dobro si me podsetio na Black Orchid, a tu su se vukli i neki 4thcLions ili tako nesto, novosadjani uglavnom...al kazem ti turneja je u nekim gradovima odrzana u nekim otakzana i to je epilog svega toga...

Sto se Polzovica tice...e ovako sad...ja imam svoje razloge zasto pricam na nacin koji pricam i nemam rzloga da budem ljubomoran...zavlacili su na sitno, krali dobre kasete, prodavali shit, vrsili takozvanu mamiparu i ja nisam jedini koji to kaze, a koliko se secam i neke su bendove zavrnuli za pare, neki clanovi nekih nasih bendova su se sa njima gusali po bini, jednostavno svaki bend koga su se oni dohvatili od Annatheme , Bloodbatha pa sve do Huntersa i Ritma Nereda ...svi su propadali a Polzovici uzimali shke...prosta stvar...paraziti su to...

Zaboravljas da je Jadranka Jankovic prva imala na studiju b emisiju pa zaboravljas da je ona radila i za Cao tadasnji i da si u njemu mogao procitati intervju recimo sa OverKlill...tako da se ta braca polozic nisu jedini borili za metal kod nas, jadni jos ce da ispadnu mucenici i apostoli metala u Yu koje napadaju ljubomorni ljudi...ja sam tad (1989) bio klinac od 12,pa 13 pa 14 dina i mogli su me jebati razumes...sta imam ja sada da budem ljubomoran na njih, ta konstatacija ti je suluda, ja samo iznosim ovde moje autenticne dozivlajje ...oni su se borili da sto bolje napune svoj dzep, a expanzija metala im je u tome dobrodosla...

I ono sto je glavno....tada je bila velika Yugoslavija...imao si po Sloveniji benddove, pa po Hrvatskoj, pa po Bosni, pa po Srbbiji naravno, pa po Makedoniji...da uzmes po jedan bend iz svake tadansje republike tipa ( Sarcasm, Drinking Skull, Bloodbath, Sanatorium, Bombarder...eto ti vec fetival...a gde su jos i drugi bendovi, eto uzmi i ostatak koji nisam nabrojao pa dobijes 2 veceri festivala )...nisu tada bile sankcije, zemlja je bila visemanje stabilna, plate ljudima redovne i visoke, i naravno da je u takvj atmosferi mira i stabilnosti moglo da se radi lepo...da si ti tada imao godina kolko Polzovic ili da sam ja imao toliko godina, da nismo bili klinje koje nisu ni u pubertet usle, da li bi nas nesto sprecavalo da radimo na sirenju scene...naravno da ne bi...al bar bi radio posteno ne bi krao klincima dobre kasete razumes...i nadam se da se slazes sa ovim...

e sta onda bude...krenu ratovi sranja Yu sve manja, sankcije...pa onda i polzovici krenu od boraca za metal da se prebacuju na hunterse i ritam nereda, jer eto od neceg se mora ziveti ( a seti se da je tada 1994-5-6, aktuelno je bilo bas to Huntersi Goblini Ritam NEereda...)...i za ovo sam u pravu, znaci Dudi druze, nema kod mene ni ljubomore ni zlobe, znam sta znam o tim ljudima i svoje misljenje sam o njima izgradio bash davno jer sam Koletu rekao u facu sve sta mislim jos 1995...a sve ovo sto kazem je tacno od reci do reci i nema nijedne insinuacije na njihov racun niti lazne izjave.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sećam se kad je bio onaj festival ''Jači od Mržnje'', sad me podseti ovaj Tombin post. Tad su se valjda nešto koškali sa nekim bendovima, ili fanovima, ne znam kako su išli detalji, ali uglavnom, mislim da je Aleksandaru Polzoviću neko iščupao pirs... :haha:

 

A to kakve su kasete Polzovići slali, neću ni da pominjem...totalno su se neprofesionalno ponašali.

Za devedesete i ono vreme, kad su cene išle dođavola, i kad si za neku ''raritetnu'' kasetu baš morao da se istališ iz petnih žila, a pogotovu kad si školarac, nadaš se da će te ispoštovati, a ti dobiješ 2x gore pakovanje nego ono što si mogao kod skc-a da pazariš.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Polzovići su bili bezobrazni.

 

Osim Jadranke ne treba zaboraviti ni Jugoslava Pantelića ("ćao, metalci i metalke i svi vi koji se tako osećate" mhihi.gif) sa HM listom legendarnom, srpski Hedbengrz Bol.

 

 

jel to beshe na 3k ? :)

 

Sećam se kad je bio onaj festival ''Jači od Mržnje'', sad me podseti ovaj Tombin post. Tad su se valjda nešto koškali sa nekim bendovima, ili fanovima, ne znam kako su išli detalji, ali uglavnom, mislim da je Aleksandaru Polzoviću neko iščupao pirs... icon_smile.gif

 

A to kakve su kasete Polzovići slali, neću ni da pominjem...totalno su se neprofesionalno ponašali.

Za devedesete i ono vreme, kad su cene išle dođavola, i kad si za neku ''raritetnu'' kasetu baš morao da se istališ iz petnih žila, a pogotovu kad si školarac, nadaš se da će te ispoštovati, a ti dobiješ 2x gore pakovanje nego ono što si mogao kod skc-a da pazariš.

 

A bilo je nesto i 1990 kad se ceo metal attack pretvorio u promociju Annatheme...pa su se na bini gushali Heller Pergament polzovici, svasta je tu bilo...secam se da je posle tog YuMA Atila povukao ploce Hellera iz Explosive distribucije i prodavao ih preko oglasa u poprocku...ja bio narucio direkt od njega i pitam ga sta je to bilo tada sa polzovicima, on mi otprilike ovako rekao : nek se teraju pozlovici zajedno sa annathemom koju guraju kole je jedan mali pederko koji ih fura...pamtim dobro ....

I naravno da su drkali i zavlacili klince...jos ako si dalje od Novog Sada pa mu ne mozes zakucati na vrata xaxaxaxaxaxaxa

A setite se i akcije Svaroga koju su imali sa Polzovicima , kad su neke silne kasete za Smor live album vukli vozom na relaciji Bg-Ns i nazad...pitajte nekoga iz tadanjeg Svaroga nek objasni sta je tada stub yuhm aka kole polzovic imao sa njima i na koji nacin im je hteo izvuci novac iz dzepa tacnije na koji bezobrazan nacin je hteo da ih odradi....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeste, Yugoslav je sa sve repićem i u rokerki držao "Хеви Метал Топ Листу" (as seen in Sedam TV Dana) na tadašnjem 3K. Sa sve onom planeticom u uglu kojoj je orbita preskakala na jednom mestu jer je animacija bila odrađena u nekim prehistorijskim alatima... :haha:

 

 

A to za Polzoviće, verujem, sećam se da su bili na baš lošem glasu, ali šta je bilo bilo je i nije više važno. Ajd sad da pričamo o Demoniacu :D

 

 

Ima na Harmagedonu verzija pesmica na engleskom, a ja pošto nisam tamo evo pozivam Tigra da ostavi link pošto sam ga stručno zbrisala iz Inboxa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svaka cast za Ajlin, skroz pametano receno ...sto se tice vracanja na temu Demoniaca...a ja cu samo da dodam...braca polzovic su prevazidjeni likovi , Demoniac ostaje vecno :)

Jel imao neko ili je bar neko citao taj njihov fanzin sto su sami izdavali ? Kazem nista epohalno, kopirano na raznobojnim papirima, ali eto pecat jednog vremmena i dokaz kako se moze raditi na samopromociji svog banda....a delili su i neke nagrade, i tog se secam...

Inace imao je Demoniac i majce koje su stampali 1990-91, znaci crne majce sa onom njihovom maskotom ( meshavina Edija i egipatske mumije sa zavojima ) sa omota demo kasete...secam se i toga , bas mi dobro stajala xaxaxaxax :)

p.s. a ova Yu metal lista na 3k...pa i ona se mogla naci u tadasnjem Cao... ?

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Skinuo sam ovo, poslusao nekoliko puta ove 3 na srbskom...ma ne valja to , ne valja srece mi...nije da nema dobrih momenata , posebno u nebeskim tigrovima, al kad Ljubo vrisne ono planeeeetaaa ljuuubaaaaviiiiiiiiiiiiiiiiiiiii :)

Produkcija krimi, bass prejak, Ljubo ko da peva ispred majka koji leluja levo-desno, al dobro prvi snimci, mada nije mi ovo na srbskom neshto.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 year later...

E super za ovaj spot, trazio sam stalno nesto od njih po youtubeu...al nije bilo nista - do sada...Postoji jos snimaka sa Balkan Horor Opere, to Polzovici imaju i neko ko je narucio tu kasetu sa snimcima sa tog festivala. Tada, u prvoj polovini 90ih, su ih bas vrteli u svojim emisijama, Hard metal...

Volim ovaj album, na ploči sam ga naručio - medju najboljim je metal domaćim albumima !!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja mislim da imamo taj spot i jos dosta toga na video kaseti ja i moj drugar tipa Necrophobia, Demoniac, Bloodbath, Crash...itd neke snimke sa tih festivala al kad mi nismo strucni da prebacujemo. Kad mislis da navracas u Kikindu Pedja, javi mi pa da sredimo taj video.

 

Just Like An Arrow..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...