Jump to content

E-books


ilegalac

Recommended Posts

Ниједна књига није толико глупа или неинтересантна да је не требаш прочитати...

 

Не разумем људе који не читају. Зар није супер заглавити се у неки ћошак, у неки свет који сам створиш већ при трећој - четвртој прочитаној страници?! То је много боље од филмова.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa tako isto mozes reci da nijedan film nije toliko glup ili neinteresantan da ga ne trebas pogledati.A to jednostavno nije istina.

 

Ovo drugo sto si iznela je cisto subjektivan stav.Ti volis,ja ne.Isto tako ja ne razumem ljude koji utorkom i sredom ne prate Ligu Sampiona.Isto ja ne razumem coveka koji ce se pre zakucati u neki cosak i citati knjigu,dok na televiziji ima utakmica svetskog prvenstva u fudbalu.Ili dobar film.Ili je u gradu neka dobra svirka.Ili prilika za dobrim seksom.Ili izlazak u grad sa drugarima.Ili nesto pedeseto sto bih pre radio.Sve je to subjektivno,i iskljucivo stvar covekovih interesovanja.A po vama ako neko nesto ne radi sto je opsteprihvaceno kao kultura,on treba da se stidi.Kako je to glupavo i nametnuto razmisljanje.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Наравно да има и глупих књига, али је добра књига УВЕК боља од најбољег филма рађеног по њој. Не постоји добар филм урађен по лошој књизи, а лоших екранизација романа има колико волиш.

Али, пошто никад ниси прочитао ниједну књигу, разумем да не знаш разлику.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gde sam ja rekao da nisam procitao ni jednu knjigu? :confused: Ili ti dolazis do sopstvenih zakljucaka?

Naravno da ima losih ekranizacija knjiga.Kao sto ima i dobrih ekranizacija.Slazem se da film nemoze biti toliko dobar kao knjiga po kojoj je radjen,i to samo iz jednog razloga:zbog toga sto je u knjizi mnogo lakse docarati nesto,i to u obimnoj verziji koja nece dosaditi citaocu.Kod filma je to nemoguce.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Covek rece, nema DOBRIH ekranizacija LOSIH knjiga, poneka dobra ekranizacija dobrih knjiga moze da se nadje...ali mnogo manje.

 

Elem, odgovor na temu - meni nikad ne bi moglo, ne mogu da citam preko kompa, odmah mi se prispava, neudobno je, najlepse je da se uvalis negde..jos ako je vreme u dvoriste, kafica, cigarete, suncas se i citas dobru knjigu, to ne moze bas komp...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čitajući roman do izražaja dolazi tvoja lična IMAGINACIJA, subjektivni specifični doživljaj i shvatanje istog.

 

Ogromna je razlika u odnosu na ono što ti se preko TV-a nudi.

Hollywood ( naročito ) u poslednje vreme servira baš filmove bazirane po delima, A L I sa izostavljanjem

pojedinih veoma bitnih finesa!

 

Nikada film ne može biti bolji od knjige, i to nije samo moje lično mišljenje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma zajebi ti ekran . Nista lepse nego kada se zavalis na krevet/fotelju/klupu u parku , pa jos taj miris 10+ godina staren knjige , pa jos lepe povez ( ne ova nova lagunina govna ) .....

Ovako moras da iskrivis kicmu pred ekranom , jos ces i mnogo brze da oslepis , pa skrolovanje ....

To je kao i sa muzikom : Bolji kvalitet zvuka na kompu , nema guzve , ..... ali koncert je koncert .

Jesu prave knjige skuplje , ali ja cim pogledam knjigu na kompu , odma' od nje dizem ruke

 

Ovo ne moze da se odbije :

 

oldbook.gif

 

 

EDIT : Zaboravih da pomenem , multimilionsa ekranizacija je samo jadna zamena za procitanu knjigu .

 

PS. Znam da se sa ovim niko ne slaze , ali ....... Gospodar Prstenova je GOVNO ! Slabo sta priznajem osim klasika , a od novijih nikada kod Lagune nista pristojno nisam nasao ....

 

Edited by Maljavi Razbijac

Share this post


Link to post
Share on other sites

PS. Znam da se sa ovim niko ne slaze , ali ....... Gospodar Prstenova je GOVNO ! Slabo sta priznajem osim klasika , a od novijih nikada kod Lagune nista pristojno nisam nasao ....

Ja se slazem!!!Oduvek sam to tvrdio ali nisam smeo javno reci jer su svi worshiper tolkina jer su metalci.pffff....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bolje bi bilo da smo cutali , sad ce da se nadje neko pametan da kaze da je to najbolja knjiga ikada napisana , a pored nje je procitao samo jos DaVincijev Kod

Ја нисам прочитао ни "Да Винчијев код" ни "Алхемичара", али јесам неких 400-њак књига и мени "Господар прстенова" јесте ако не најбоље, а оно најзабавније штиво.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čitajući roman do izražaja dolazi tvoja lična IMAGINACIJA, subjektivni specifični doživljaj i shvatanje istog.

 

Ogromna je razlika u odnosu na ono što ti se preko TV-a nudi.

Hollywood ( naročito ) u poslednje vreme servira baš filmove bazirane po delima, A L I sa izostavljanjem

pojedinih veoma bitnih finesa!

 

Nikada film ne može biti bolji od knjige, i to nije samo moje lično mišljenje.

U potpunosti se slazem.Najveci deo radnje jedne knjige desava se u mislima citaoca. :da:

A Hollywood...Hollywood mostly sucks.Odvratno komercijalizovanje svega i svacega.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma da,vecina stvari iz Holivuda su sranje,sve je to komercijalizacija,ispiranje mozga,blablabla...pa vi onda lepo umesto filmova sa De Nirom,Al Pacinom,Son Konerijem i Brus Vilisom,gledajte Afganistanske umetnicke filmove.

A garantujem da vecina ljudi koji pljuju po Holivudskoj produkciji,te iste filmove gutaju,a ovde se preseravaju,kao "To je komercijalno i lose".Bullshit.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma da,vecina stvari iz Holivuda su sranje,sve je to komercijalizacija,ispiranje mozga,blablabla...

Ехм, у исто реченици си употребио речи "све" и "већина", што једно са другим не иде. Или је све, или већина. Ја тврдим да је већина срање, далеко од тога да је све.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma da,vecina stvari iz Holivuda su sranje,sve je to komercijalizacija,ispiranje mozga,blablabla...pa vi onda lepo umesto filmova sa De Nirom,Al Pacinom,Son Konerijem i Brus Vilisom,gledajte Afganistanske umetnicke filmove.

A garantujem da vecina ljudi koji pljuju po Holivudskoj produkciji,te iste filmove gutaju,a ovde se preseravaju,kao "To je komercijalno i lose".Bullshit.

 

Ne smatram glumu za umetnost , pa ne gledam filmove , ni Holivudske , ni afganistanske ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...