Jump to content

Održavanje domaćinstva (život bez matoraca)


Zen

Recommended Posts

Zato prvo sipate vrlo malo vode na dno sherpe, pa kad provri, dolijete mleko. Tako se nece zalepiti i smrdeti

 

naravno, na mleko se pazi :D

 

inache, imali smo fazon u kuci - vatrostalno staklence pustish na dno, pa kad ga chujesh da skakuce (a chuje se vrlo lepo, poshto je teshko) budesh na standby-u pored ringle/shporeta i nadalje je sve lako

Edited by sǝɹɐ

Share this post


Link to post
Share on other sites

Isti slucaj sa mnom kad "podgrevam" mleko za kornfleks (hehehe). Stavim mleko u neku serpicu na sporet, odem u sobu i kad dodjem za jedno sat vremena od mleka ni traga jer je isparilo. A da ne spominjem nemoguci smrad u celoj kuci.

 

:)

 

E, zato sam promijenila način na koji spremam kornfleks.Bućnem jogurt u činiju i voila! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

@eileen, to je super stvar, bre! Jel ima kod nas??? Verujem da nema.

 

ma ne verujem. potražiću u mercure-u oni imaju najviše tih gardeninih stvari.. pošto nije srpski brend (mi i cveće, jel'te...hahaha) pa se pomalo rukovode ukusom slovenačkih potrošača..

 

nego mi pade na pamet nešto mnogo jevtinije.... bušneš crevo za infuziju, uzmeš onu vargovu bocu al je ne zabiješ u zemlju nego je okačiš na držač saksije parčetom žice, naopačke i kap po kap! isti đavo. verovatno neće izgledati reprezentativno, al će raditi!

 

moraću to nešto da izmajstorišem jer nema više smisla. svaki put kad odem mi pocrkaju sve biljke.

 

 

ako ti se to ne radi možeš da zamoliš nekoga ko će ići na gig u peštu da donese. ima tamo u onim njihovim diy i brico store-ovima svega i svačega. a možda i ja patentiram nešto pa nažvrljam :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

kako izlazite na kraj sa aljkavim gostima/cimerima?

Ја с лопатом, они три мет'ра испод земље.

 

Sta vas najvise nervira?

Када је реч о одржавању, дефинитивно прашина.

 

Jeste li vi domacin ili gost?

Ватафак? Ја сам човек.

 

Koji kucni poslovi su vam mrski?

Када ми упадне неки слепи миш.

 

Nezvani gosti - dobro iznenadjenje ili marsh napolje?

''Уђи, извини због нереда, какву ћеш кафу? Слатку? Е, ево скувај или једноставно узми те мандарине из трпезарије''.

 

Izuvanje u stanu?

Не.

 

Kako izbeci prazan bojler...

Сагнути се?

 

Cimer stalno ostavlja prljave sudove???

Нема таквога код мене. :)

 

И...то је то.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Godinama vec zivim sam.

 

Saveti muskarcima :)

 

1. Kucna spremacica jednom u 5 dana

2. Naucite da kuvate (Obavezno)

3. Pazite da vam se ne useli neka riba i nemojte da ih useljavate!

4. Cim riba pocne da ti sere kako da se ponasas u svom stanu IZBACITE JE NAPOLJE!

5. Komsiluk, uvek ih castite necim i bice mirni.

6. Uzeti neku zivotinju (Macka ili pas) OBAVEZNO!

7. Ne javljaj se cesto na mobilni ili fixni, jer postoji pitanje "Sta ces da radis?" U prevodu, neko zeli da vam se uvali........

 

Itd...........

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

^^^ :) :) :)

 

Zato prvo sipate vrlo malo vode na dno sherpe, pa kad provri, dolijete mleko. Tako se nece zalepiti i smrdeti

 

naravno, na mleko se pazi :D

 

inache, imali smo fazon u kuci - vatrostalno staklence pustish na dno, pa kad ga chujesh da skakuce (a chuje se vrlo lepo, poshto je teshko) budesh na standby-u pored ringle/shporeta i nadalje je sve lako

 

 

Ovo je genijalno! :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

1. Kucna spremacica jednom u 5 dana

2. Naucite da kuvate (Obavezno)

3. Pazite da vam se ne useli neka riba i nemojte da ih useljavate!

4. Cim riba pocne da ti sere kako da se ponasas u svom stanu IZBACITE JE NAPOLJE!

5. Komsiluk, uvek ih castite necim i bice mirni.

6. Uzeti neku zivotinju (Macka ili pas) OBAVEZNO!

7. Ne javljaj se cesto na mobilni ili fixni, jer postoji pitanje "Sta ces da radis?" U prevodu, neko zeli da vam se uvali........

 

1. Spremacica ili masazerka? ;)

2. Znam da skuvam jaja, virsle, pirinac... to je to. Od koga je i previse je.

3. Jednom imao ribu ali je umrla... iskocila iz akvarijuma dok sam spavao.

4. Hahaha, no comment.

5. ...ili jednostavno ne otvaras vrata kad ti zvone.

6. Macku naravno... ali veliku.

7. Svi bi nekom da se uvale, sta je sad lose u tome?

 

Evo ja danas sredjujem sobu... al sve nesto kilavo...
Pusti onu pesmu "That's the way, ahaaa ahaaa, i like it..." mozda ce ti ici lakse? :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

^^^ :):):)

 

Ovo je genijalno! :da:

 

mačka naopačka da ne zna ovu foru? dal' je moguće

znači piješ nekuvano mleko ;)

 

vidi, za infuziju si u pravu. samo mozgam kako da sredim te biljke.... ili da se jednostavno pomirim sa sudbinom i da ih ne gajim više...

 

 

@miskoni.. dodala bih nešto :)

 

sa većinom saglasna, a evo još za mlade stanare i neiskusne domaćice:

 

1. Ribaj sam svoje kupatilo. Tako ćeš biti uredniji (ne zato što će kupatilo biti čisto nego jer ćeš više da paziš gde šta... hmm.. "spuštaš" jer posle treba to da počistiš). Za pranje zavesa prozora i ostale dosadne poslove plati nekom jer tvoj sat više košta nego to - zato taj sat bolje provedi u kafani dok čekaš da cleaning-lady napusti tvoje premises :) . Kad prostireš veš ne prostiri ga nikada pravo iz mašine jer onda treba i da ga peglaš (smorrr), već ga najpre rastresi i presloži mokrog nadvoje-natroje da odstoji 10-15 min i ispravi se pa tek onda prostiri: ova fora pali samo ako koristiš oplemenjivač zato ne štedi na njemu! Čuvaj račune od infostana jer ćeš jedino tako primetiti da si neki skembao ili ti nije stigao, a zatezne kamate su im jebeno ogromne.. drži sekiru iza vrata ako si žensko i živiš sama i svaki put kad je brišeš od prašine zahvali joj što te čuva i što je nikad nisi upotrebila :)

 

2. Kuvanje: domaća supa za domaći, sa domaćim knedlama; domaći suljpa i naravno gulaš :P. Fancy recepte ostavljam za kasnije (npr zelena pasta mmmm)

 

3. Pazite da vam se ne useli neki tip i nemojte da ih useljavate! Ne iseljavajte se kod tipova ni za brdo karamela! Ne držati mlađu sestru na gajbi duže od 2 nedelje kao gosta NIKADA.

 

4. Cim tip pocne da ti sere kako da se ponasas u svom stanu IZBACI GA NAPOLJE! :) Bez milosti.

 

5. Komsiluk: uvek stoj na pragu za vreme kućnog saveta spreman da zapališ u slučaju da te predlože za novog predsednika jer je stari na izdahu, ili još bolje glasaj i informiši se preko babe-blagajnice da im uopšte ne gledaš njuške.

 

7. Ne otvaraj vrata osim kad nekog očekuješ.

 

edit: kad stvarno prigusti i moraš da ribaš kuću, drmni jednu domaću da ti bude lakše i pusti neku rokčinu da ti digne moral.

Edited by eileen

Share this post


Link to post
Share on other sites

el zna neko gde ima da se kupe papirne kese za ove old school necro dust Slobodine usisivace?

 

ja nemam pojma gde ima da se kupe...a mozda ih nema uopste...tako da usisavamo bez njih...

 

danas sam praznio onu platnenu kesu i idi u pizdu materinu! :angry:

 

nagutao sam se prasine za ceo zivot! :angry:

Edited by april ethereal

Share this post


Link to post
Share on other sites

imaš slobodinu prodavnicu na novom beogradu u zgradama iza jp pumpe baš posle starog merkatora, ili pozovi kanc u beogradu (ako ima nekog tamo) pošto su u rasulu... 3233 965.

 

a možeš da probaš i na pijaci recimo na kaleniću ima jedan čiča specijalizovan samo za vreće za usisivače. nema šta nema. ili nbgd štala u 45.bl spoljna strana prema j.gagarina tamo ja pazarim vreće :)

 

 

e sorry sad vidim da si iz čačka, jel ti to zezaš malo, a ;) ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

i bre šta ću kad sam iskusna domaćica ;)

 

nego to menjanje kesa. to baš ne volim. svaki put uvalim nekom drugom da mi to napravi. trenutno mi je usisivač kod prijatelja (množina) njih dvoje zajedno žive već duže vreme al su imali neki peh i izgubili sve, nije ni važno.. i sad im tako pozajmljujem stvari.. pa i usisivač koji su, da budu dobri frendovi lepo istresli najpre.. (heh, greška u koracima)...

 

citat (na to kako je istresati vreću od mog usisivača):

 

 

"...sve mi je jasno, i da dugo nisi menjala vreću pa se prašina pretvorila u sedimente, al kako si uspela dršku od šolje OVOLIKU (i pokazuje jedno 10cm) da usisaš ??? "

 

 

a ja se toga recimo, uopšte ne sećam. mora da je neko drugi i usisavao :mhihi:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eh, ja najvise volim kad usisam nekoliko bubasvaba... u isto vreme. Znam, bas sam sadista ali ne mogu da odolim. Bas me zanima kakav im je osecaj kad ih neka dzinovska cev usisa u vrecu punu prasine... :wink:

 

hahahahahahaha...i ja obozavam da usisavam insekte!!! :):):):) bolesno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

mačka naopačka da ne zna ovu foru? dal' je moguće

znači piješ nekuvano mleko ;)

 

vidi, za infuziju si u pravu. samo mozgam kako da sredim te biljke.... ili da se jednostavno pomirim sa sudbinom i da ih ne gajim više...

 

Ma, daj nekom maloletnom clanu yumetala kljuceve, ce ih zalije ;):)

 

Bezanija :rockdevil:

 

 

hell yeah!

 

Komsije? :) haha

 

Eh, ja najvise volim kad usisam nekoliko bubasvaba... u isto vreme. Znam, bas sam sadista ali ne mogu da odolim. Bas me zanima kakav im je osecaj kad ih neka dzinovska cev usisa u vrecu punu prasine... :wink:

 

UF. :puke:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...