Jump to content

Potrebna pomoć, Yumetal majstor


krezavy

Recommended Posts

kakav crni rols rojs i majbah. pa uzmi nemacku veliku cetvorku, japance o cemu mi pricamo ovde

i pre je bilo to "nesto kupis, vec je staro", uzmi kako su se kompjuteri brzo razvijali osamdesetih, prvo neka patnja pa malo malo mek, pa amiga zverina izjebe sve zivo. svako je prizeljkivao to kad se pojavilo, pa makar juce kupili mek.

ili recimo automobili koju su transformaciju doziveli osamdesetih, uzmi audi 100 trecu generaciju itd.

 

edit: inace link onaj u mom pretposlednjem postu nije onaj koji sam hteo da okacim

Nemačka velika četvorka. Ok. Jesi nekad čuo da se neki Mercedes pre 20 godina zapalio sam od sebe zbog problema sa elektronikom? Ja nisam. Ali zato znam čoveka koji je kupio nov novcijat Mercedesov kombi koji mu se posle godinu i po zapalio u dvorištu. Drugo, je l' imaš kola uopšte? Idi druži se malo sa automehaničarima, pa ćeš da vidiš šta oni kažu. Ja pre godinu dana vozio Kadeta iz '87. da mi zamene desni kraj spone. Majstor jedva skinuo, 2 sata se zajebavao oko toga, a posao od 15 minuta. Znaš zašto? Zato što nikad nije menjana za 25 godina koliko kola imaju, pa je zapekla. Kaže majstor da se više spona namenjao na kolima do 5 godina starosti, nego na tim starijim. A da ne pričamo o tome da je sad udeo plastike veći nego onda. Pre 20 godina nisi imao plastičnog Mercedesa.

 

A što se računara tiče, da nećeš možda da mi kažeš da su se osamdesetih brže razvijali nego danas? Ne budi smešan. Pogledaj razvoj PC-a. PC386 je koštao 5000 maraka u ono vreme i bio je poduže aktuelan dok nije izašao 486. Danas kupi najnoviji procesor, za mesec dana ima da bude biblija.

 

Evo, Sale pomenuo televizore. Matori kupio pre koju godinu nov, jedan je pod garancijom promenio za nepunih nedelju dana, verovao ili ne. Čim je garancija istekla, TV se sjebao, nio par puta na popravci. A prethodni još šljaka, ima samo neki problem sa prijemom signala iz daljinskog. A to su TV-i iz iste cenovne klase otprilike.

 

Ili recimo, ja kupio jednu od najskupljih bas pedala na svetu. Sjebala se posle par dana, popravljali mi je pod garancijom. Posle 2 godine ponovo se sjebe. Vrhunska roba, najskuplja, jbt. Jedino što sam imao sreće, kontaktirao proizvođača i oni mi poslali delove za dž, iako je garancija istekla pre godinu dana. Inače, taj proizvođač daje doživotnu garanciju na svoje proizvode u Americi.

 

Ja se slažem sa tim da mi nismo potrošačko društvo, ali što se kvaliteta današnjih proizvoda tiče, jednostavno je slabiji nego što je bio, jer su takvi prohtevi tržišta.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

:haha:

 

Pravo da vam kazem, izvadio sam neko sranje, oprao ga, i vratio, niti je bilo stroke na njemu, niti je licilo na filter, ne bi me cudilo da je samo neki poklopac, mada je cudan ako jeste. :D

 

Izaslo je malo vode, nije bilo strasno.

 

Krenuo sam kad sam to izvadio da ceprkam prstima unutra, mada posle poceo da radim nesto drugo pa zajebo, i tako ostade, samo sam vratio ono.

Nemam pojma jesam li zavrsio pos'o ili ne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

:haha:

 

Pravo da vam kazem, izvadio sam neko sranje, oprao ga, i vratio, niti je bilo stroke na njemu, niti je licilo na filter, ne bi me cudilo da je samo neki poklopac, mada je cudan ako jeste. :D

 

Izaslo je malo vode, nije bilo strasno.

 

Krenuo sam kad sam to izvadio da ceprkam prstima unutra, mada posle poceo da radim nesto drugo pa zajebo, i tako ostade, samo sam vratio ono.

Nemam pojma jesam li zavrsio pos'o ili ne.

 

Pazi na većini mašina odvrneš poklopac i tek onda vadiš filter. Ako si čistio taj zavrtanj ništa od posla.

Filter na starijim mašinama izgleda

657208.JPG

 

ili vako

S4AG4572.jpg

U svakom slučaju mora da ima sito, u kome zadržava papiriće, kežva, duvan i ostale kurtone iz džepova.

Kad to povučeš voda bogami pokulja.

Uostalom slikaj pa okači.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo sto sam ja izvadio je bilo neko dugacko sranje slicno ovom gornjem, samo nije bilo sita.

 

Bice da je Lunar u pravu, to je bio neki avantgardni poklopac, a ja je trebalo da pruzim kvalitetan fisting masini da bih sredio to.

 

E da, kurac cu da okacim, smrdljivci iz Nokie mi nisu dali kabl kad sam kupio telefon, a ovaj telefon za koji imam kabl je krepao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Blutut?

Uostalom ako je izgledalo kao to gore to je to. Ne "mora" da ima sito već neku formu koja je u stanju da skupi sav krupan otpad koji bi mogao da sjebe/začepi crevo za odvod vode nakon pranja. Ako nije bilo ništa izgleda da ne koristiš džepove za odlaganje smeća.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne koristim, istina.

 

Je l' normalno da nema nista posle godinu i po dana koriscenja bez ciscenja? :D

 

EDIT: Da dodam samo da blututom nema kacenja na ovaj komp.

Jedino da neko dodje kod mene ko ima kabl za telefon, pa da prebacim blututom na njegov fon pa onda na komp, specijalno da bi yumetal video moju ves masinu. :D

Edited by Demon Seed

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...