Jump to content

Potrebna pomoć, Yumetal majstor


krezavy

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
Guest Bata Životinja

moji rođaci to imaju, ne treba tepih, zašto tepih uopšte spominjete, greje to fenomenalno, al jeste skupo

 

nema tu štednje, ako ćeš da se greješ nema gašenja grejanja i te fore

 

em je ugradnja skupa em je mesečni račun velik, tu nema spora, al da greje greje šiptarski

  • Downvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

zavisi kako se uradi i gde...

u mojoj kući kupatilo ima podno grejanje povezano na kotao, ne znam šta ono greje, verovatno podnu ploču i ali pločice nisu ni mlake kada se radijatori savijaju od toplote... a u svojoj sobi pre mnogo godina sam imao neku zajebanciju nalik tome, to je neki najlon recimo 2x3m kroz je provučena žica i onda to staviš ispod tepiha i uključiš u struju i bude lepo toplo, tu se mnogo manje rasipa energija... ali realno, bude nekako teško i zagušljivo, valjda krenu neka isparenja iz tepiha štatijaznam... onako te omami a na podu lepo toplo pa možeš samo da legneš i uspavaš se...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Yumetal pravna pomoc

 

dakle slucaj

 

ortak je imao udes na kruznom toku, oborio je postara na motoru.

postar zadobio lakse povrede, niej mu nista

obojica su bili krivi

ali ortaku je nadjeno 0.03 promila alhokola u krvi vise od tada dozvoljene granice (koja, kako su nam rekli se stalno nesto menja)

dosudjeno mu je da plati 40 000 kazne i zavodi se kao da nije krivicno delo, iskoriscena je situacija da je granica dozvoljenog alkohoal u krvi u momentu sudjenja bila iznad, tako da ispada da niej iamo vise od dozvoljenog

ortak je osiguran kod dunava

osiguranje isplacuje tom liku 300 000 dinara

 

ortak ode i osigura kola opet, i lupa mu mal te ne duplo vecu cenu osiguranja

i stigne mu posle mesec dana od Dunava da je on duzan dunavu da plati 300 000 dinara na konto toga sto su oni platili tom liku.

ortak nikada nije imao ni jedan udes, ako je to bitno.

 

Ja ne razumem, sto sad on treba da plati osiguranju?? I pobogu, tolike pare.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

suma osiguranja je ''maksimalna obaveza društva za osiguranje, po jednom štetnom događaju''

 

ako je lik potpisao ugovor po kojem mu je suma osiguranja npr 100 soma, naravno da je najebo

 

u poslednjoj rečenici člana imaš izraz ''učešće u šteti''

Edited by Bata Životinja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

kamata, troškovi suđenja, neki drugi njihovi troškovi, svašta oni mogu da izmisle

 

u svakom slučaju, neka oni lepo napišu sve stavke koje se plaćaju, i na osnovu kog zakona to traže

 

ako samo laprdaju preko telefona neka dudlaju Šiptara

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne ne, placa se razlika. ali ne postoje ti troskovi koje je bata opisao i to nije realan scenario

 

situacija je sledeca:

u vreme sudjenja je granica bila visa od one u vreme pocinjenja prekrsaja sto je dovelo do primene blazeg propisa i sa stanovista javnog prava to nije bio taj nivo alkohola u krvi koji bi proizveo kvalifikaciju na tom osnovu ali to ne menja cinjenicu da on jeste imao alkohol u krvi iznad dozvoljene granice u ono vreme i to je ono sto interesuje osiguravajuce drustvo, jer oni nemaju obavezu da tumace i primenjuju zakon u korist osiguranika za razliku od drzave - oni se jednostavno orijentisu prema cinjenicama u realnom vremenu.

 

posto je lik bio pod uticajem alkohola, prestaje obaveza dunava da isplati bilo sta, a oni to svakako jesu isplatili postaru i sad se regresiraju

 

ovo nije 100% naravno, ali recimo da sam 85% siguran.

 

ono sto je blesavo malo u prici je sto je postar dobio toliko para za neke navodno beznacajne povrede

 

inace fyi minimalna visina osiguranja je mnogo mnogo visa od 300.000 din. ne znam tacno koliko je ali je mucho hiljada evra a ne dinara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...