Jump to content

Potrebna pomoć, Yumetal majstor


krezavy

Recommended Posts

To je bar lako, turi mu srcić.

 

I ja bih ti preporučio da radiš s rukavicama, mislim da ćeš se navići. :)

 

Ne mogu raditi sa rukavicama, nemoguce je moj posao raditi tako.

 

 

@Kuruz

Bicu dama, necu ti odgovoriti.

 

 

N.B.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

пази шта је тема. имамо неки пролаз између зграда, који је прављен пре 20 година. рупе у асфалту су велике и дубоке (нпр 0.5м2, а у дубину 5-6 цм)

е сад, видео сам да хладни афалт кошта око 2000 дин 25кг чиме бих теоријски могао да закрпим једну од 5 рупа.

 

питање је да ли је стварно постојано решење, да не пљуснем кинту на нешто што неће издржати ни једну сезону људски, или да мешам бетон испред зграде ко дунђер и да терам људе да ми не гацају по рупи са опроштењем.

Share this post


Link to post
Share on other sites

набијање није проблем, набијања нема

а сад без зајебанције, планирам да радим у слојевима, а пошто је пут веома фреквентан и не постоји могућност да аутомобили заобиђу рупу, сами ће да га набију, да ме извинеш

Share this post


Link to post
Share on other sites

nista bez nabijanja, vidis na videu da je bez nabijanja ko da si se posro u rupu, kad nesto prodje samo ce da raznese to. a ako stavis premalo onda ce opet da ostane rupa jer ce da se napravi brazda, pomerice se materijal u stranu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne slojeve deblje od 5 cm, u zavisnosti od toga kolika je rupa

moras da nadjes dobru mesavinu, to jest pazi da ti ne uvale oblutke nego dobru mesavinu, od velicine zrna zavisi koliko ce dugo da traje

 

u principu, ne bi trebalo da traje manje od godinu dana, ali zavisi dosta od polozaja same rupe (da li je na kosini na primer)

 

nema sta da ga rasturi ako je dobro nabijen svaki sloj (dozvoljena 3)

 

ako je vise od tri, morace da radi mesalica

ako je manje od tri, ne treba mesalica, samo dobro da se utisne and that's it

  • Upvote 5
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Nisam znao gde drugde da stavim pitanje pa evo ovde da ga metnem:

 

Riknuo mi je frizider, treba mi nov do max 30.000 dinara...

 

Gledao sam one polovne po bg, uvoz iz nemacke, ali ne svidja mi se to...

 

E, po tehnomaniji frizideri su oko 25.000 najjeftiniji...

 

E sad, pitanje je: Da li postoji neko mesto koje valja nove frizidere jeftinije od tehnomanije i tih vecih kuca, posto su se izdogovarale oko cena? Kao sto postoji onaj EMI za kompjutere (koji je skoro uvek 20% jeftiniji), da li postoji tako neka caka i sa tom belom tehnikom?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja uzeo ovaj pre par meseci:

http://www.tehnomediacentar.com/index.php?route=product/product&product_id=990?utm_source=eponuda.com&utm_medium=eponuda&utm_campaign=direct_link

 

Inače, preporučujem ovaj sajt:

http://www.eponuda.com/frizideri-cene

 

To m dođe kao pretraživač za tehniku. Tu vidiš i cene različitih firmi. A dobra je fora da sortiraš pretragu po potražnji, i tu vidiš šta ljudi najviše kupuju. Ako veruješ da većina ljudi dobro izabere, onda slediš onu "kud svi, tu i mali mujo". Tako sam našao i lap koji sam kupio isto pre par meseci. I zaista, lap je sa 4 procesora, 4 GB rama, a košta 33.000. U toj klasi, nisam našao nijedan ispod 45,000.

 

Inače, ako tražiš po principu kvaliteta, da ti dugo traje, pomiri se da se sve pravi da traje koliko-toliko dok traje garancija (prave se od takvih materijala), jedino što možeš je da se raspitaš kod majstora koji delovi (kojeg proizvođaća friždera) su najviše u opticaju u Srbiji, pa da možeš da ga lako popraviš, zamenom dela.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

jeftinije od tehnomanije i tih vecih kuca, posto su se izdogovarale oko cena?

 

Izdogovarale oko cena? Čoveče, ti lanci prodavnica su se toliko međusobno uništili cenovnim ratovima da rade belu tehniku, elektroniku i računare sa maržom oko 5%. Danas u Srbiji potrošačku elektroniku široke dostupnosti uglavnom možeš da pazariš jeftinije nego bilo gde u Evropi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izdogovarale oko cena? Čoveče, ti lanci prodavnica su se toliko međusobno uništili cenovnim ratovima da rade belu tehniku, elektroniku i računare sa maržom oko 5%. Danas u Srbiji potrošačku elektroniku široke dostupnosti uglavnom možeš da pazariš jeftinije nego bilo gde u Evropi.

 

Ja kupovao da opremim stan, kupovao tehniku za posao, za sviranje... vazda je jeftinije svuda preko.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...