Jump to content

Potrebna pomoć, Yumetal majstor


krezavy

Recommended Posts

...i ostade od svega samo gorak ukus u ustima (adminkinim HEHE)...

 

Otvoriću ja temu ''leksikon'', ali će biti koncipirano da svi odgovaraju na ista pitanja, slobodna forma može na kraju ako neko baš ima inspiraciju da govori o sebi. :maca:

Ali kasnije, sada još uvek sakupljam pitanja.

I ima novi admin STROGO da SANKCIONIŠE spam.

 

 

 

fixed

 

 

 

Nego, pravi razlog zašto sam došao ovde (!) je da pitam da mi date spisak svih živih domaćih sajtova za kupoprodaju drangulija, u slučaju da nešto propuštam, treba mi neki proizvod pa da prečešljam na što više mesta.

Ja znam kupujemprodajem, limundo kupindo, ovaj neki novi kurac Lalafo aplikacija, Halo Oglasi, ima li još nečega?

 

MOJE KRPICE

 

jel ti ovo treba? - http://mojekrpice.rs/items/cipele/2521360/sandale-radjene-po-narudzbini-kod-daneta-dogovor

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

mala pomoc

iz nekog razloga mi 3x vec odbijen zahtev za online placanje nekih karata

bukvalno treba da popunim dve stvari - broj kartice i CVV2, i unesem gore broj, dole mali trocifreni broj sa poledjine kartice i opet mi odbiju zahtev

 

da napomenem da mi je kartica nova, da nije do toga?

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne može tako, treba da odeš do banke i dobiješ nešto što liči na digitron, pa da ga koristiš kad plaćaš

 

bar je kod mene tako bilo kad sam pokušavao nešto da platim prošle godine

Edited by Underkuruz

Share this post


Link to post
Share on other sites

hint:

 

telenor debitna kartica funkcionise (provereno) na par kontinenata, a online uvek (zato sto je u pitanju master card a ne maestro). provizija na placanja je 0, provereno u vise drzava ukljucujuci usa.

 

zapravo, takvu karticu ne mozete dobiti u mnogim drzavama, obicno su potrebne 2 kartice da bi imali sve mogucnosti koje ima ova. a kosta 300 din mesecno, racun se otvara online, kartica dolazi na kucnu adresu kurirskom sluzbom, mobilna aplikacija je odlicna, nema "kalkulatora" koji treba da vucaram sa sobom. plus mozete da imate dva racuna na kartici (dinarski i eur) i kurs je dobar, a evri mogud a se podizu i uplacuju na njihovim bankomatima.

Edited by imaginos

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne može tako, treba da odeš do banke i dobiješ nešto što liči na digitron, pa da ga koristiš kad plaćaš

 

bar je kod mene tako bilo kad sam pokušavao nešto da platim prošle godine

 

De ti živiš :haha:

 

Electron, SG banka

 

Moguće je da je do njih. Skoro se mom drugu desilo da ne može da plati na kasi u radnji iako ima para na računu, a ima vizu. Zvao banku ovi kažu do sistema je, a ti se jebi sa punim kolicima istovarenim na kasu, od prilike.

 

Možeš da probaš kasnije ili da zoveš. Ako je u srbiji trebalo bi da ti skidaju pare sa RSD računa. Ako je u inozemstvu, onda moraš da imaš EUR na računu, ako si u Societeu. MIslim da se to nije menjalo, znači neće sami da ti konvertuju iz dinara u eure. I ako si npr u Madjarskoj, moraš imati eure da bi ih oni prodali za forinte. Jebo lud zbunjenog.

 

Ali njihov kurs u menjačnici na homebanku je zaista OK.

 

Zamalo da zaboravim da pitam, a zbog toga došla na temu :haha:

 

Da li je neko ovde pominjao da zna majstora koji sklapa IKEA nameštaj?

 

Pitam u nekoj perspektivi kupovine kuhinje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pratite sta se desava sa racunima. meni je neko pokusao da digne pare sa kartice (intezina viza elektron), banka je to otkrila i nazvala me da bih potvrdio tu transakciju posto im je izgledala sumnjivo. tu je stvar provaljena, i odmah je blokirana. navodno, prvo se pokusa sa manjom sumom (8 dolara u mom slucaju), pa ako to uspe onda ociste ceo racun.

Share this post


Link to post
Share on other sites

tz tz tz.

na kartici je najbolje drzati blokiran kanal internet transfera love, i odblokiras ga samo kad hoces nesto da kupis online (i blokiras ponovo nakon kupovine).

naravno, pod uslovom da banka podrzava tako nesto kroz web sajt ili mobile aplikaciju.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze i ova moja u inozemstvu

Samo da prvo proradi u Srbiji

 

Tvoja ne cepa na rate. Kolko znam sve Visa kartice mogu u inozemstvu.

 

Pricam o Masterati vs Intesa installment kartici (ne znam joj ime). Intesa ima kriticnu stvar da sve rate rolaze do 10. u mesecu a masterata je tu sranje, ide na 30 dana. Sto znaci da moze da ti migrira rata na kraj meseca sto je sranje jer ko jos drzi pare na racunu krajem meseca.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Šukni jedan aktivni ugalj ako imaš, smanjićeš malo količinu Cefaleksina koja se apsorbuje (naročito ako si ga skoro popio).

 

I obavezno neki probiotik, simbiotik, tako ta sranja, sjebaće ti možda stomak (ako već nije xD), mada kod nekih ljudi i antibiotika ni to ne pomaže da ne dobiješ proliv.

 

Ako krene proliv uzmi Smectu, to će malo da zatisne :bigblue:

 

 

Ovako osim stomaka ne bi trebalo da ti bude ništa (ali prati da li se menja nešto značajno, nem pojma, mala je šansa da ti se javi alergijska reakcija od duple doze, ako već nije od regularne).

 

Što se tiče nivoa leka u krvi, nema veze što je malo viši, bolje tako nego da npr. preskočiš sledeću dozu pa da ti padne ispod terapijske koncentracije. (Bolje pozitivan nego negativan spike, jednom se živi :blek: )

 

Srećno :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...