Jump to content

Emir Hot


Recommended Posts

emir_hot_2007_02_300.jpg

 

Dakle, to je to. Jedan od najboljih gitarista ovih prostora, ikada potekao iz metal voda, Emir Hot (ex Southern Storm, ex Neon Knights), snimio je i objavio debi album, nazvan Sevdah Metal.

 

Postava jaka, West je pevao u kvlt prog metal bendu Artension, Mike Terranu nema potrebe ni predstavljati, produkcija vrhunska, u pitanju je melodic prog metal, koji ce podsetiti na kombinaciju Artensiona, Malmsteena, Symphony X, i Southern Storm, s tim da su pojedine pesme obojene ethno momentima ovih prostora, i harmonikom. Odlicno je sve uklopljeno i realizovano.

 

Meni svakako jedan od zanimljivijih albuma u ovom zanru u poslednjih par godina, a i red je da se otvori zvanicna tema.

 

 

http://www.myspace.com/sevdahmetal

Share this post


Link to post
Share on other sites

Видео сам насловну песму на листи неке француске радио станице, па сам се насмејао наслову, али знам да чим је Хот у питању музика није нимало смешна. Али, каква постава, сунце ти јебем! Свака му част.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Preslusala sam album samo 2x :redface: ali ima stvarno dobrih deonica, Emir me odusevi svaki put kada ga cujem :lol:

Prepurucem ga polako on line poznanicima, zasada sam pozitivne reakcije dobijala, videcemo kako ce prodaja albuma ici... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad sam procitala sam naziv teme i albuma, mislila sam da se zezas. Jos uvek nemam hrabrosti to da cujem...ali ako ti preporucujes, poslusacu jednom prilikom. Mada bi taj Sevdah metal mogao da bude neki pod-zanr mozda.

Ne brini nista, ovo je pre svega metal. "Sevdah" elementi uopste nisu napadni, a nije u pitanju ni samo sevdah, to je vec etno ovih prostora. Harmonika se cuje tek u par pesama, i svaka mu cast, ko god da je odsvirao te solo deonice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Joooooj, ne bih da budem parti puper or eniting, ali meni je ovo totalno bleda Malmstinarija, nema bash nista originalnog i interesantnog osim te `armonike i, naravno, Hotovih sjajnih gitarskih deonica kada se radi o nasledju ovog podneblja. :bigblue:

 

Sori Laki, ali ovo mi je prog koliko Unleash the fury! :redface:

 

No, dobro, ne moz` svakom da se svidi! :bigblue:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto se tice ljudi koji su radili na albumu:

Emir Hot - All Guitars, Bass, Production, Arrangements

John West - Vocals

Mike Terrana - Drums

Muhamed Sehic-Hamic - Accordion on Tracks 3, 4, 5

Anto Filipovic - Accordion on Track 5

Avdija Agusi - Saz Intro on Track 5

Atila Hajdarevic-Miko - 12-String and Nylon String Guitars on Track 5

Adnan Perisic-Pero - 12-String and Nylon String Guitars on Track 5

Muris Varajic - Guitar Solo on Track 5

Misha Nikolic - Guitar Solo and Orchestration on Track 5, Engineering

Brandon Morris - Keyboard Solos on Tracks 3, 9, 10

Miralem Osmic - Piano on Track 7

Bruno Matijasevic - Piano and Keyboards on Tracks 5 and 6

Charlie Squire - Female Vocals on Track 10

Dean Clea Brkic - Mixing

Dado Marusic - Mixing Assistance

Luka Skalabrin - Cover Art, Graphic Design

Arnel Brkic - Liner Notes

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sori Laki, ali ovo mi je prog koliko Unleash the fury! :redface:

:meshuggah:

 

Pa dobro, nije u pitanju groundbreaking album sto se originalnosti tice, ali od sebe pocinjem, nekada vise volim cuti dobre pesme, nego na prvo mesto staviti originalnost... u stvari, cesto je tako ;)

 

Melodic prog, heavy/neoclassical/shred metal... kako god ga nazvali :meshuggah:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobar je album. Ne preterano inventivan, iako Emir u pojedinim pesmama itekako pokazuje tu Southern Storm crtu pisanja pesama i ostaće mi enigma zašto je nije više potencirao umesto onih n-tohiljaditih Malmsteenki. Ali, činjenica je da će strancima zbog ovih čudnih deonica (a vidim da ih većina tretira kao da su u pitanju brze polke) ostati u sećanju. Čak je i kod nas izazvao reakcije a to nije slučaj sa svakim albumom koji izadje. Ipak ostaje utisak da je ovaj sevdah element mogao biti upotrebljen malo suptilnije i malo manje insert measure metoda.

 

O gitarskim deonicama neću da trošim reči. U poslednje vreme sam ogoogleao na sve te virtuoze i prošli su dani kada me je brzina fascinirala. Ali, da je Emir gitarista svetske klase i da je svaki solo ubistven to je i laiku jasno kao dan. Plus, na sve to Stand and Fight je fenomenalna a la Royal Hunt balada a isto važi i za You i stvarno ne kapiram zašto je poslednja na albumu jer je možda i najbolja na albumu.

 

Ipak, ono što sam morao da primetim jeste koliko je Andre Anderssen iskusni lisac kad je u pitanju produkcija vokala. John West negde peva nazalno, negde totalno neubedljivo a produkcija glasa je mnogo tanja nego što je zvučao u Royal Huntu. Daleko od toga da ovde zvuči loše, ali dosta slabije nego što je to radio u RH.

 

Ako ništa drugo, sad kad me budu pitali da li je Mike Teranna svirao i kolce mogu da odgovorim sa 100% sigurnosti potvrdno. Isto tako, mogu da se kladim sa bilo kim da John West zna da peva izvorne narodnjake :mrgreen:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Joooooj, ne bih da budem parti puper or eniting, ali meni je ovo totalno bleda Malmstinarija, nema bash nista originalnog i interesantnog osim te `armonike i, naravno, Hotovih sjajnih gitarskih deonica kada se radi o nasledju ovog podneblja. :bigblue:

 

Sori Laki, ali ovo mi je prog koliko Unleash the fury! :redface:

 

No, dobro, ne moz` svakom da se svidi! :bigblue:

 

otprilike.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo da se i ovde izjasnim.Malo sam pogresno protumacen.Album je dobar,solidan power/melodic/neoclassic/shred sta li je....,cuo sam ga,mozda cu jos koji put.Ne znam kako vama, ali mene svako novo slusanje sve vise smara(harmonika ruleZ).Prog-a nema ni na kasicicu.....Nema se sta tu novo napraviti pa makar i celu sevdah scenu ubaciti unutra.Slazem se sa Djedom da West losije zvuci nego u RH.Emir razvaljuje kako svira,ali zasto Malmsteen u tolikoj meri !

Mark Boals fali na albumu.... :rolleyes:

Tek bi onda album dobio na dubini -Fajaaaaaaaa !!!

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Već sam se na "Predlozima..." izjasnio o ovom albumu. Dakle, jedan od boljih albuma koji su se pojavili na ovim prostorima u proteklih desetak godina.

Drugar!Ako se na moj post odnosi !

Spomenuo sam da 10 god nisam nesto slicno cuo,iz prostog razloga-nisam slusao.Od onog Malmsteenovog-Braveheart albuma mislim da sam tu stao.Ove kasnije sam skinuo ali nisam slusao kao i gomilu tih Narnia,Majestic-a i sl.

Jedini bend koji ima dodirnih tacaka sa svim tim i dan danas mogu da ga slusam je SyX.(naravno da je on puno vise od toga -prog :pivopije: )

Sav taj sevdah bi po meni imao puno vise smisla u prog aranzmanu i prog metalu ,ovako je to samo jos jedan power, u kome je brzina najvaznija !Jbg.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugar!Ako se na moj post odnosi !

Spomenuo sam da 10 god nisam nesto slicno cuo,iz prostog razloga-nisam slusao.Od onog Malmsteenovog-Braveheart albuma mislim da sam tu stao.Ove kasnije sam skinuo ali nisam slusao kao i gomilu tih Narnia,Majestic-a i sl.

Jedini bend koji ima dodirnih tacaka sa svim tim i dan danas mogu da ga slusam je SyX.(naravno da je on puno vise od toga -prog :pivopije: )

Sav taj sevdah bi po meni imao puno vise smisla u prog aranzmanu i prog metalu ,ovako je to samo jos jedan power, u kome je brzina najvaznija !Jbg.

 

100% se slažem sa tobom!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugar!Ako se na moj post odnosi !

Spomenuo sam da 10 god nisam nesto slicno cuo,iz prostog razloga-nisam slusao.Od onog Malmsteenovog-Braveheart albuma mislim da sam tu stao.Ove kasnije sam skinuo ali nisam slusao kao i gomilu tih Narnia,Majestic-a i sl.

Jedini bend koji ima dodirnih tacaka sa svim tim i dan danas mogu da ga slusam je SyX.(naravno da je on puno vise od toga -prog :pivopije: )

Sav taj sevdah bi po meni imao puno vise smisla u prog aranzmanu i prog metalu ,ovako je to samo jos jedan power, u kome je brzina najvaznija !Jbg.

 

 

Erm... Rekao sam generalno, ne aludirajući ni na koga... Al' ajd sad. :)

Čovek je uradio ono što realno niko drugi ne bi pokušao da uradi, i za to dobija ogroman plus. Činjenica je da je ovaj album daleko od progresive, i što kažeš bio bi mnogo više smisleniji da je urađen u prog aranžmanu, ali ne žalim zbog toga. Ovako nešto nisam imao prilike da čujem kod nas, a verovatno i šire, izuzev toga da je Southern Storm imao nekih pokušaja sa tim, ali sve to je bilo u daleko manjoj meri. Za početak, nadam se blistave karijere ovog gitariste, ja sam i više nego zadovoljan.

 

:pivopije:

Edited by AstralliS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Erm... Rekao sam generalno, ne aludirajući ni na koga... Al' ajd sad. :)

Čovek je uradio ono što realno niko drugi ne bi pokušao da uradi, i za to dobija ogroman plus. Činjenica je da je ovaj album daleko od progresive, i što kažeš bio bi mnogo više smisleniji da je urađen u prog aranžmanu, ali ne žalim zbog toga. Ovako nešto nisam imao prilike da čujem kod nas, a verovatno i šire, izuzev toga da je Southern Storm imao nekih pokušaja sa tim, ali sve to je bilo u daleko manjoj meri. Za početak, nadam se blistave karijere ovog gitariste, ja sam i više nego zadovoljan.

 

:pivopije:

 

Korektno !

Takodje mu zelim sve najbolje!

Od mene ima plus za hrabrost ! :pivopije:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Toliko sam tražio ovaj album dok ga nije bilo a evo tek sad da ga skinem i preslušam. Pa u principu ovako nešto sam i očekivao žanrovski i kvalitativno. Nisam ni mislio da će biti neka progresiva tako da nisam razočaran. Meni je album dosta dobar za sad ali mislim da etno momenti nisu baš uvek najsrećnije ubačeni bar su mi na trenutke usiljeni. Ništa revolucionarno ali sasvim na nivou...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je album dosta dobar za sad ali mislim da etno momenti nisu baš uvek najsrećnije ubačeni bar su mi na trenutke usiljeni. Ništa revolucionarno ali sasvim na nivou...

Mhm kao i obicno slazem se sa tobom :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...