Jump to content

Spring And Youth


Marishte

Recommended Posts

@Marishte, stvar je jako prosta. Svirate, nastupate, onda uzmete nazovete Studio B (npr, ili 202, njih svakako), saljete snimke za radio, pa ako vas puste med i mleko. Za Jelen top 10, Gruvanje morate da imate kakve konekcije. :haha:

 

Elem, dopada mi se sto si eksperimentisao sa svime, mada moram da postavim jedno iskonsko, a ozbiljno pitanje, ako bend ne postoji kao takav, sto ste se uopste cimali sa pravljanjem spota? Jel razmisljate vi da se ponovo okupite, ili je ovo vise neki fazon, hej posthumni trzaj da barem nekako album ostane upamcen?

ma pustala nas 202, to je najlakse, zamalo da nastupimo u nedelju uvece u dragicci, verotatno cemo nekad uskoro... a na studio b sam fuzbalare progurao...

 

a ovo drugo... mogao bih poprilicno da se raspisem na tu temu, ali d ane bih zalazio u svoje vidjenje bavljenja muzikom i muzickog biznisa, probacu ukratko. napravii smo spot iz istog razloga zasto smo i napravili album. zato sto nam je bilo zabavno. evo ja sam licno odradio skoro sve, osmislio, snimio, odglumeo, izmontirao. snimio vise od tri sata materijala, tako da cu verovatno jos jedan spot da napravim od otpalog materijala i mogu da ti kazem da sam se sjajno zabavio. vrlo moguce da bi sa ovim scenario idejom i pricom, neko profi sa hd kamerama i cudima odradio to bolje, ali cak i da imam te pare da ulozim, nikad ne bih, iskljucivo zato sto sam hteo da pravim spot, a ne da imam spot, ako vidis razliku? meni je mnogo nejasno nesto sasvim drugo, da neko ulaze u muziku kao biznis plan, kao da smo u devedesetima.

moram i da dodam da pitas coveka koji je potrosio godinu i po dana svog vremena na snimanje i produkciju kompletnog albuma kapetan black slagera, cemu sve to...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravo tako. Jednostavno su napravili spot eto zato što su imali ideju i hteli su da je ostvare, ne razmišljajući da li će ih puštati na jelen top 10 ili studiju b. A drugo (iako bi to bilo kul), zašto bi se pojavljivali uopšte u tim emisijama? :D Ja ne mogu da zamislim spring and youth na jelen top 10. Previše su loši, po mom mišljenju, da bi puštali ovako kvalitetan spot i pesmu. I naravno, zašto uvek mora neki bend ili muzičar da ide tim standardnim putem kao eto, izbacili spot, sada mora promocija, zivkanje televizija itd itd? Prvi bend je recimo OSI koji isključivo radi studijski i to je to. Oni su tek nedavno uradili javno intervju nakon 10 godina postojanja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

mislim da se ne bih slozio sa tvojim komentarom "previse su losi", mislim da takve emisije i treba da imaju neku uredjivacku politiku sta pustaju a sta ne pustaju, a oni svakako ne pustaju hevi metal, mislim da bi "previse razlicito" bio pravilniji izraz. oni ocigledno pokusavaju da naprave nesto sto bi nazvali mejnstrimom ili stagod. u svakom slucaju, ja sam njima svima poslao mejl, pa ako im se svidja bicu prezadovoljan ako nas puste i jako zahvalan

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma pustala nas 202, to je najlakse, zamalo da nastupimo u nedelju uvece u dragicci, verotatno cemo nekad uskoro... a na studio b sam fuzbalare progurao...

 

a ovo drugo... mogao bih poprilicno da se raspisem na tu temu, ali d ane bih zalazio u svoje vidjenje bavljenja muzikom i muzickog biznisa, probacu ukratko. napravii smo spot iz istog razloga zasto smo i napravili album. zato sto nam je bilo zabavno. evo ja sam licno odradio skoro sve, osmislio, snimio, odglumeo, izmontirao. snimio vise od tri sata materijala, tako da cu verovatno jos jedan spot da napravim od otpalog materijala i mogu da ti kazem da sam se sjajno zabavio. vrlo moguce da bi sa ovim scenario idejom i pricom, neko profi sa hd kamerama i cudima odradio to bolje, ali cak i da imam te pare da ulozim, nikad ne bih, iskljucivo zato sto sam hteo da pravim spot, a ne da imam spot, ako vidis razliku? meni je mnogo nejasno nesto sasvim drugo, da neko ulaze u muziku kao biznis plan, kao da smo u devedesetima.

moram i da dodam da pitas coveka koji je potrosio godinu i po dana svog vremena na snimanje i produkciju kompletnog albuma kapetan black slagera, cemu sve to...

 

url-1.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Marishte, iscitao post, i sve mi je drzalo paznju dok nisam video zadnju recenicu. :mhihi:

@Radnaskela, generalni problem sa tim emisijama, sto se uglavnom po njima i dalje vrte bendovi iz 90-tih, koji bi da budu mejnstrim, a vecina je zrela za penziju. i retko kada se moze videti neki nov i kvalitetan sastav. Vecina muzicara se trude da udovolje tim ljudima koji ih prave (emisije), ako treba napravice stvar ispod proseka samo da bi se nasli na listi...

Marishte, sa jedne strane spotovi i dalje u Srbiji igraju veliku ulogu, kakvi god da su, privlace paznju. To se ne moze osporiti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Marishte: Kada kažem loši, mislim na to da puštaju, ako ne prosek, onda loše bendove. Nebitno da li su metal ili ne. A vi ste, po mom mišljenju, previše kvalitetni za jelen top 10 ali bez obzira, rekao sam gore već, bilo bi svakako kul kada bi vas pustili.

http://www.jelentop10.com/vest/2838/Spring_and_Youth_snimio_novi_video_.html

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 month later...

Pre neki dan je neko iz inostranstva pokusao po prvi put u zadnjih godinu i po kolko je onlajn u prodaji, neko pokusao da kupi i zalio se lik da ne radi, jer sam stavio ovaj domaci pejpel, tako da smo shvatili da zapravo niko nije zainteresovan za kupovinu, pa smo ga stavili onako da ako hocete platite, ako ne stavite nula.

http://springandyouth.bandcamp.com

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 6 months later...

Ranije sam naleteo na jednu pesmu, secam se da sam pomislio kako je solidna svirka ali malo monotona. Tek juce sam lepo i kako dolikuje preslusao ceo album i odusevio sam se. Sad mi je krivo sto nisam ranije otkrio i zato sto nisam bio na svirkama. Danas isto obrnuh album sa uzivanjem i to dva puta. Pa ono... samo da kazem. ;)

Edited by Phallusifer
  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

drago nam je da ima jos ljudi da im se svidja, hvala. svakakve smo komentare dobijali, ali ovo je prvi put da cujem da je monotono, ako ikad budemo ista ponovo radili, a vrlo su male sanse za tako nesto, evo obecavam malo vecu raznolikost u svirci!

Share this post


Link to post
Share on other sites

svakakve smo komentare dobijali, ali ovo je prvi put da cujem da je monotono, ako ikad budemo ista ponovo radili, a vrlo su male sanse za tako nesto, evo obecavam malo vecu raznolikost u svirci!

 

Ma, to je bio neki bez veze utisak nakon preslusavanja samo jedne pesme i to onako ovlas. Znaci potpuno zanemariti to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...