Jump to content

Tesseract


Recommended Posts

druga polovina zabavnija od prve. prvi pevac mi idalje bolji od ovog dosta.

 

ovaj malo previse pickast, ali ima svoje momente.

 

nisu bas uspeli da spoje sve da tece kao jedna pesma kao sto su hteli, trebali su malo bolje a pleasant shade of gray da prostudiraju :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uočavam na momente šmek Riverside-a i Chiaroscuro, čak i Mešuge na par mesta, i što Laza reče Gordian Knot, taj heavy bass sa specifičnom gitarom u pozadini baš zvoni na njih. Ali ipak je nekako neubedljivo izdanje, imam osećaj kao da je filler od početka do kraja, bez jake ideje. Iako je svirački na mestu i ta gay sranja kad se priča o progu čini mi se da nisu još sazreli da napišu pravu stvar. Probao sam drugi put da preslušam u potrazi za nečim što bi me zadržalo na ovom albumu, ali nema toga jebiga. Možda je do mene. To sve ne znači da ne može da se uživa u albumu ako ste fan ovakvog zvuka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa glavni problem kod njih je sto su pesme sve na slicnu foru, nema nikad riffa za kog mozes da se uhvatis, nego tako djentaju neki bezlicni patern i preko prave atmosferu sa vokalom i efektima.

 

mada mi je ona nocturne dobra pesma, ima tu neku kulminaciju, onaj "wake me up" deo.

 

verovatno ce biti kao prvi album. slusao sam ga mnogo kad je izasao pa onda nisam imao zelju da ga ikad vise pustim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve što ste rekli tačno je, i to je veoma tužno pošto se oseća kvalitet u ovoj gurpi. Jednostavno sve je jedna ogromna masa zvuka, nema ni jedan deo gde će te baš oduševiti zvučno ili ostaviti neki utisak, a ponovo sve je na mestu i okej. Isto i sa vokalom koji je dobar, ali prejednoličan da počne da se gubi vremenom u zvuku i ne primećuješ ga. Poslušao sam album, mnogo puta. I neke stvari koje su mi ostale u sećanju su Resist, druga polovina exile, kraj Nocturnea... i sve ostalo mi je previše u magali da bi se setio nečega.

Ali nije tako bilo sa prvim albumom, jeste imao slične ove probleme, ali je imao daleko više pamtljivih delova. Barem je vokal nekako bio upečatljiviji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 year later...
  • 2 months later...
  • 7 months later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...