Jump to content

Tesseract


Recommended Posts

Dosta tanak ovaj novi. Jos su ovi singlovi sto su ranije izbacili ispale najbolje pesme. Meni je refren na "luminary" fantazija, "king' je zanimljiva pesma, dosta su tu eksperimentisali, medjutim ubrzo album postaje prilicno dosadan i nekako prazan, ima super zavrsni rif na "juno", "smile" je prosecna, ovo ostalo jako neubedljivo, neka ambijentala sve vreme uz po koji reciklirani rif sa prvih albuma. Bas je sve nekako sklepano, uprkos standardno nabudzenom zvuku. Daniel super peva naravno ali malo je ekipa postala talac njegovog guranja u prvi plan. Pojedinacno je sve ok ali u zbiru nimalo uzbudljivo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 7 months later...
  • 2 months later...
  • 2 months later...
  • 9 months later...
  • 5 months later...
  • 8 months later...
  • 5 months later...
  • 3 months later...
  • 2 months later...
  • 1 year later...
  • 2 weeks later...

Imam utisak da je novi album preloman momenat za ove ili da se vrate u žižu ili da odlepršaju u nebitnost. Dobri su uživo ali sve vreme imam utisak da su bolji muzičari nego kompozitori. Bilo i par novih, mislim da su bolje od proseka. Mislim da bi Dan dupe dao da peva u Imagine dragons ili tako nekom popularnom sranju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

On 7/14/2023 at 7:17 PM, Marko, Mon_a[MOR]e said:

Jbg, meni dajte pickasti Sonder any day.

Jeo sam govna, odlicna je nova i super je zvucala uzivo na Artmaniji. Onaj opener novi (Natural Disaster) sto sviraju vec godinama live je dosta losija though. Ako je suditi po te dve, bice dosta tezi album od Sondera - na tragu pocetaka. Sto je OK, samo da nije Polaris...

On 8/1/2023 at 10:47 AM, Haos sam ja said:

Imam utisak da je novi album preloman momenat za ove ili da se vrate u žižu ili da odlepršaju u nebitnost. Dobri su uživo ali sve vreme imam utisak da su bolji muzičari nego kompozitori.

Mislim da su oni ispucali sve sto su mogli da modifikuju zvuk a da sacuvaju identitet - sad im je ostalo da stancuju. Pokazalo se da se ta scena kojoj pripadaju ne osvaja dobrim pesmama jer su publika 90% likovi iz istih takvih bendova i njihove devojke, pa se "popularnost" i kinta stice stancovanjem sadrzaja na drustvenim mrezama i pomaganjem publici u njihovim hobi projektima (sempl biblioteke, lekcije, pluginovi...). Zato Perihery koji tek treba da napise i snimi pesmu kvaliteta nekog Tesseract B-sidea vozi lambordzinije.

Edited by Marko, Mon_a[MOR]e
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

1 hour ago, Marko, Mon_a[MOR]e said:

jer su publika 90% likovi iz istih takvih bendova i njihove devojke

Haha, bullseye

Btw, šta znam, ekspanzivniji mi je dosta Periphery, šire im je polje delovanja od Tesseracta. Ne ispadne to uvek dobro ali nisu baš tako skučeni, naprotiv.

Share this post


Link to post
Share on other sites

daleko je ipak periphery ispred.

tesseract je zasro motku kad su se posle polarisa istripovali da izričito više neće da pišu agresivnu muziku. kad su izvalili da nemaju kapacitet za tu akciju, eto njih nazad, how the turntables... morao bi ovaj album da udari jako.

slušaću ih oboje u januaru u milanu, dan za dan, mogli bi da prestanu da teraju denija da peva nocturne, baš ne leži njegovom rasponu 😄

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...