Jump to content

Koji ste poslednji original CD nabavili?


White Man

Recommended Posts

Klasicharski albumi koje ja zelim da nabavim, su veoma skupi najeftiniji je 60 evra. Ali polako to kada malo zadjem u poznije godine. Inache svaka chast tim klasicharima koji su pravili muziku pre vishe od 3 veka , ali kolko postoji danasnjih klasicara koji su bolji od njih a ponovo nemogu da nadju svoje mesto pod suncem, ali najvaznije da znaju svi za Mocarta, Wagnera, baha etc. Ali to je bilo gde u muzici gledano, uvek je starija skola bolja od ove nove.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Klasicharski albumi koje ja zelim da nabavim, su veoma skupi najeftiniji je 60 evra. Ali polako to kada malo zadjem u poznije godine. Inache svaka chast tim klasicharima koji su pravili muziku pre vishe od 3 veka , ali kolko postoji danasnjih klasicara koji su bolji od njih a ponovo nemogu da nadju svoje mesto pod suncem, ali najvaznije da znaju svi za Mocarta, Wagnera, baha etc. Ali to je bilo gde u muzici gledano, uvek je starija skola bolja od ove nove.

Nazalost to je samo u muzici jer pojavom diskoa (citaj kasnije nu metala)muzika degradira tako da danas je i mocart odraz kvaliteta.U vizualnoj umetnosti svi Leonarda smatraju za debila posto je radio po narudzbini.Sto se tiche klasicara ima nekih vecih death metalaca od ovih danas npr Rachmaniov koristio discordiju kad Gorguts nije postojao jbg:P

A sto se tiche albuma zavisi bre i sta kupujes ako kupujes operu imas na vishe jezika i naravno da je skupo ako kupujes recimo na americkom ili tako nesto.Ali eto moja preporuka je da uvek kupujete Nemacka ili Italijanska izdanja nikako americka i engleska jer su i jeftinija i kvalitetnija

Share this post


Link to post
Share on other sites

Имам само неколико издања класичне музике и сва су у издању NAXOS-а и звуче савршено, за остале не знам. У ствари, имам и један специјални hybrid SACD са композицијама Равела, Гершвина и Дебисија и све је одсвирано маестрално, само ми је бедак што немам SACD player па да могу да искористим све предности тог формата ("дубљи" звук, више детаља...) али добро, и овако звучи страва.

 

Слажем се за Рахмањина, чиста авангарда, моја сестра свира клавир и сваки пут кад свира његову композицију (чини ми се Трећу) цео стан се тресе јер је технички много захтевна и тражи много енергије (умори се к'о да је свирала бубњеве у death метал бенду). Дефинитивно нешто најбруталније што сам чуо у класичној музици до сад...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ima moja baba ono ''101 Clasical Greats'' na diskovima, al ce uskoro biti moje :) ...bilo je to da se naruci preko top-shopa

 

Imam i ja to, ali ne pominjem, jer ovde pišem samo o metal originalima. Uostalom, te diskove je moja keva kupila i nemam ih kod sebe u Beogradu, pa je to razlog više da ih ne računam u kolekciju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nazalost to je samo u muzici jer pojavom diskoa (citaj kasnije nu metala)muzika degradira tako da danas je i mocart odraz kvaliteta.U vizualnoj umetnosti svi Leonarda smatraju za debila posto je radio po narudzbini.Sto se tiche klasicara ima nekih vecih death metalaca od ovih danas npr Rachmaniov koristio discordiju kad Gorguts nije postojao jbg:P

A sto se tiche albuma zavisi bre i sta kupujes ako kupujes operu imas na vishe jezika i naravno da je skupo ako kupujes recimo na americkom ili tako nesto.Ali eto moja preporuka je da uvek kupujete Nemacka ili Italijanska izdanja nikako americka i engleska jer su i jeftinija i kvalitetnija

 

Sve shvatam, osim ovo za Goreguts, sto si uzeo da poredish Dmitrija Rachmanova(ako si na njega mislio, ili si mozda mislio na Rachmaninofa) i goreguts , ali nema veze.

 

Ne, Opera nikad nije bila moja stvar, samo klasika. Npr. najvishe klasicara importuje svoja izdanja kroz Severnu Ameriku, Veliku Britaniju ili Japan, i retko kad su im izdanja ispod 30 evra, jel kako oni kazu njihova muzika je "Musique per Exelensy"(neznam tachno kako se pishe) i sami je veoma cene da bi je prodavali ishta ispod. Tako da nisu lako nabavljiva(osim ako nezivish u gore pomenutim drzavama ili ovde imash neke veze), i nisu jeftina i to me strashno odbija da kupujem njihova izdanja a ja se stvarno nezurim ja znam da cu to barem uvek slushati i malo kasnije kada zadjem tamo u 25/26 godinu tada cu se malo vishe potruditi da nabavim(a valjda ce se i situacija poboljsati). Naravno sve ovo sto sma rekao odnosi se na moderni klasicizam. Sto se tiche tih old schoolera( :D ), lako se moze naci neshto od njih, ali je sramotno kolko fush edicija ima koje nevrede ni pisljivom bobu, ko naprimer evo moj cale juche kupio knjigu o biljkama i kao poklon dobio Mocartov disk, kao 25 greatest hits.

 

No meni najdrazi klasicharski album je definitivno Eternal Melody II. To mogu uvek da slusahm i svaka pesma me jako pogodi kad slusham, nachi to je album koji stoji na mom MP3-u od kada sam ga kupio i neplaniram da ga u skorije vreme skinem. Nema sta lepshe od lutanja gradom i slusanja tog albuma. Da mogu ja lichno da biram dao bi mu 100/10 . Nashao sma na amazonu relativno povoljno http://www.amazon.com/Eternal-Melody-II-Yo...5459&sr=8-1 . Inache evo ga mastermajnd Yoshiki iza tog EMa. yoshiki-250108.jpg .

Jes da izgleda ko abominacija, ali je strastan pijanista i meni veoma drag.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gorguts itekako ima veze sa avangardnom klasikom,sam stil pisanja pesama(smisao pa pesma) je izasao iz dela impresionistickih nacina drugo discordia koju cujes u gorgutsu ,danas u necrophagistu(a uzimali su i nu metalci na trenutke to)Je prvi u klasici uveo Rachmaninov i cela obscura ti je nastala pod uticajem klasike.Mada je sve to kasnije preshlo u neki jazz i smatrano jazzom:***

Sto se tiche klasicnih dela meni je najzaniljivije da kupujem solo instrumente tipa imam disk Zeene Parkins na harfi da se useres\m/

Share this post


Link to post
Share on other sites

running wild - under jolly roger

running wild - victory

ac/dc - back in black (special edition)

tankard - kings of beer

tankard- thirst

tankard - the meaning of life

metallica - kill 'em all (japanese version)

gamma ray - land of the free part one

 

a sutra cu novu grave digger :rockdevil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...