Jump to content

Koji ste poslednji original CD nabavili?


White Man

Recommended Posts

Ja sam računao da se radi o rasprodaji originala, i za ta dva albuma nigde nije stajalo da se radi o promosima. Trebalo je da ispadne čovek i da mi napiše u mejlu, jer smo razmenili mejlove. A ne, otvaram koverat, vadim gomilu stickera i flyera, poster i diskove koji se raspadaju. Detaljno sam objasnio InsideOut-u o čemu se radi, dao sam im serijske brojeve za oba izdanja (barkodove). REX-u sam poslao mejl takođe u kome sam napisao da sam očekivao albume, a ne promose. Kapiram ja da njemu stalo da uzme pare, ali, jbg brale, ne može tako.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam računao da se radi o rasprodaji originala, i za ta dva albuma nigde nije stajalo da se radi o promosima. Trebalo je da ispadne čovek i da mi napiše u mejlu, jer smo razmenili mejlove. A ne, otvaram koverat, vadim gomilu stickera i flyera, poster i diskove koji se raspadaju. Detaljno sam objasnio InsideOut-u o čemu se radi, dao sam im serijske brojeve za oba izdanja (barkodove). REX-u sam poslao mejl takođe u kome sam napisao da sam očekivao albume, a ne promose. Kapiram ja da njemu stalo da uzme pare, ali, jbg brale, ne može tako.

 

Pravilno si postupio. Nego neces valjda za one Dream Theatere onoliko da puknesh, verujem kada bi naruchivao sa neta proshao bi dosta jeftinije.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugar i ja smo narucivali od njega, drugar ploce ja diskove ('Clad, Coroner, WASP), ja dobio sve uredno, drugar isto. No promo, no homo. Tako da, nisi imao srece I guess :) Though cene su stvarno horror, te ne verujem da cu u skorije vreme opet nesto prek' njega da narucujem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo odgovora od strane Branka Rogošića:

 

Ciao,

Zao mi je sto si razocaran, i mozes diskove da vratis, pa cemo ti vratiti novac.

Inace, za tvoju informaciju - SVUDA u svetu su promo diskovi 5-100 puta skuplji o obicnih koji mogu da se kupe u svakoj radnji. InsideOut pravi samo po 1000 promosa za ceo svet - i ti si dobio jedan primerak po SMESHNOJ ceni od 6-8 EUR za dupli disk, jer zivimo u zemlji Srbiji, a mene mrzi da ih stavljam na E-bay i uzmem makar 50 EUR po komadu.

 

Inace, u "nemackom" katalogu si mogao da vidis koliko kostaju dupli diskovi FLOWER KINGSa i THRESHOLD (1850 - 2400 din), pa si i po tome mogao da shvatis, ili makar da me pitas u cemu je stos, da li smo ludi pa ih prodajemo za 30% cene ili je nesto drugo.

pozdrav branko

p.s. otkazana ti je narudzbina DREAM THEATER.

 

Ja ne znam da li iko prodaje diskove na kojima piše "FOR PROMOTIONAL USE ONLY - NOT FOR SALE!"

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, Rogošić je poznat kao čovek koji bi mogao ladno da uzme 50€ po disku, nego ga mrzi... Jebote, kako me nervira to. Po sistemu, fanovi su idioti, pa ih treba zajebati, a onda kuka kako se od poslovanja sa metal diskovima ne može živeti. Umesto da ode u istoriju sa Mordorom, on izvlači pare od neinformisanih klinaca koji ne znaju šta je to promo. I još je toliko drzak i bezobrazan da te ubeđuje da je on sam sebe odrao kada ti je prodao nešto što ne sme da se prodaje. Strašno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

SVUDA u svetu su promo diskovi 5-100 puta skuplji o obicnih koji mogu da se kupe u svakoj radnji. InsideOut pravi samo po 1000 promosa za ceo svet - i ti si dobio jedan primerak po SMESHNOJ ceni od 6-8 EUR za dupli disk

 

omg ahahaha

dada promo mu dodje kao neki limited edition u stvari, koji oni besplatno dele novinarima da bi ih oni prodavli po vecoj ceni od prodajne cene diska i oni zaradjivali na radu iside outa tj izdavaca, dok izdavac ne dobija nista od toga

logicno

Edited by Uruk Hai

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, Rogošić je poznat kao čovek koji bi mogao ladno da uzme 50€ po disku, nego ga mrzi... Jebote, kako me nervira to. Po sistemu, fanovi su idioti, pa ih treba zajebati, a onda kuka kako se od poslovanja sa metal diskovima ne može živeti. Umesto da ode u istoriju sa Mordorom, on izvlači pare od neinformisanih klinaca koji ne znaju šta je to promo. I još je toliko drzak i bezobrazan da te ubeđuje da je on sam sebe odrao kada ti je prodao nešto što ne sme da se prodaje. Strašno.

 

Mogao je ladno da napiše "a mene mrzi da odgovaram zbog toga što prodajem promo izdanja".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mala dopuna:

 

Ciao Nikola,

kao sto smo i napisali, a o cemu si i bio obavesten - svi diskovi koji se nalaze u nasoj ponudi su povuceni iz radnje MORDOR koja je zatvorena 31.12.2008.

Zato je i logicno da imaju cene na sebi i da su poneke kutije ostecene, sto je i logicno kada je rasprodaja u pitanju - bilo gde u svetu, pa i kod nas.

 

Diskove koje prodajemo po punoj i normalnoj ceni porucioci dobijaju u "mint condition", sto se podrazumeva.

 

Sasvim se slazem da nije u redu prodavati diskove na kojima pise "do not sale, for promotion only", ali ako to rade urednici i novinari sirom sveta, sto ne bi i ja (iako sam se duuugo uzdrzavao to da cinim). Na taj nacin mogu da omogucim iskrenim ljubiteljima muzike i kolekcionarima da za sitne pare nabave raritete.

 

Sasvim podrzavam tvoj stav da zelis nove i neotvorene diskove - i ja sam takav. Samo to kosta svugde u svetu, a pogotovo kod nas (na ino-cenu treba dodati i troskove transporta, carine, taksi, PDV, porez na dobit...).

E onda ljudi kazu, uuuuh, skupo.

Kod nas bi svako da kupi mercedesa, ali po ceni polovnog fice.

 

No, duskusija je otisla u sasvim drugu stranu.

pozdrav Branko

 

I na kraju, pokušaj pwn-a:

 

p.s. ajd' sto ja sa 43 godine i zenom & cerkom petak uvece provodim uz komp, ali zasto ti?!

 

:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...