Jump to content

Koji ste poslednji original CD nabavili?


White Man

Recommended Posts

ne. ja kupujem diskove da bi ih slusao, ne da ih skupljam, nekako mi uvek tako bilo. a kutije promenim kad se sjebu.

 

volim dozivljaj kad uzmem disk i pustim i slusam ceo album od pocetka do kraja. volim da pogledam po polici sta imam i sta bi mogao da slusam.

 

sve diskove koje sam kupovao otkad sam krenuo da kupujem sam nosio po zurkama, stajali mi u kolima, pozajmljivao ortacima, citao sam tekstove iz bukleta masnim teenagerskim rukama, bitno mi je da disk radi i da mogu da ga slusam a ne da ga prodam za 20 godina u mint stanju nekom nemcu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja se trudim da cuvam diskove sto vise mogu ali ih u isto vreme i slusam, ne kapiram one varijante da se disk kupi i drzi na polici u celofanu, ne bih mogao da izdrzim da ga ne otvorim. To mi i jes najveca car, da citam lirike, listam buklet itd.

 

OT: The moon and the nightspirit - Metanoia, digao na certu.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čak i kada su digipak? :haha:

 

Poštujem tvoj stav, međutim ja ne mogu, volim da su mi diskovi u mint stanju, a stoji to i da se neki i dalje nalaze u celofanu, jednostavno mi je lepo da ih izložim na polici, a za slušanje uvek imam mp3 ili FLAC. Najviše mi smeta kada se ljudi dohvate diskova i nezgrapno ih hvataju, ostavljaju otiske ili ne daj bože da saviju stranicu bukleta. :ph34r:

 

Ulete Grobodan, ništa ne fali ni tvojem stavu.

 

Ali što više razmišljam o sakupljanju, sve mi se više čini da je isplativije preći na ploče, duže traju od diskova (za tih 20 godina koliko si spomenuo verovatno će biti oksidirani i neupotrebljivi) jedino je loše što dosta tih izdanja nije dobilo svoju šansu za vinile...

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

Ali što više razmišljam o sakupljanju, sve mi se više čini da je isplativije preći na ploče, duže traju od diskova (za tih 20 godina koliko si spomenuo verovatno će biti oksidirani i neupotrebljivi)

 

sta mislis da radim sa diskovima? nije kao da se tusiram se sa njima, drzim ih na suncu :D zar nije standardna prica da 200 godina moze da traje?

 

imam Train of Consequences single koji sam kupio 1994, veceras cu da proverim da li mogu idalje da ga pustim :haha:

 

a kazem ti, to "isplatljivo" mi nikad nije bio trip. Kad umrem dacu sinu ili ako njega boli kurac dacu nekom koga ne boli kurac i to je to. nije mi ovo nikakva investicija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I’ve seen some people comment that this is a reason to use vinyl. But that misses the point. For music, analog storage media still are at a disadvantage. They still suffer from physical degradation, and reasonably quickly.

 

 

ipak je Dropbox jedino pravo resenje :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Мислим да је чланак без неког реалног основа. Вероватно ту има мало истине али ако се диск правилно чува у кутији и у нормалним условима готово сам сигуран да може да траје довека. Ко што неко рече горе,имам дискове старе по 20+ година па и даље шљакају сасвим нормално.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malo me bilo sramota sa koliko diskova sam se vratio sad (a i malo frka da mi ne otvaraju kofer na granici :haha:), ali sad kad vidim ovaj Lazin mega-post na prošloj stranici, lakše mi :D

 

Elem, u slavu raznolikosti metala, takođe podeljeno u redove radi preglednosti.

 

cph_niletherion.jpg

 

red crveno-crni rani radovi

cph_redblack.jpg

 

pa red paradajza

cph_plost.jpg

 

pa red klasa '97e

cph_97.jpg

 

malo neki 90s power

cph_90power.jpg

 

red "nije neki buy, ali dopunjena kolekcija za male pare"

cph_coll.jpg

 

random kvalitet za pred kraj

cph_dojaja.jpg

 

i jedna za Kuruza

cph_hardwired.jpg

  • Upvote 15

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malo me bilo sramota sa koliko diskova sam se vratio sad (a i malo frka da mi ne otvaraju kofer na granici :haha:), ali sad kad vidim ovaj Lazin mega-post na prošloj stranici, lakše mi :D

 

Elem, u slavu raznolikosti metala, takođe podeljeno u redove radi preglednosti.

 

 

al si zasrao sa metallicom na kraju :haha:

 

jel to sve iz soluna?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...