Jump to content

Koji ste poslednji original CD nabavili?


White Man

Recommended Posts

Исто ко и limbonic art реиздања. Једино што сваки диск има неке бонус песме којих иначе нема на ранијим издањима. Претпостављам да некрофобик немају бонусе?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Не знам за остале дискове али колико можеш бити сигуран да они дет дискови нису руска неофицијелна издања? Питам из простог разлога јер је ибеј преплављен бутлезима а и чуо сам неке приче да су у последњих 2-3 месеца руси избацили тону њихових пирата па ти треба баш много среће да ти не улети неки рус а нарочито ако купујеш од некога из источне Европе. Једино из тог разлога избегавам тај сајт. Можда ти имаш другачије мишљење али ја се гнушам тих руских пирата без обзира на то колико аутентично изгледали и звучали. Па ме сад баш занима колико си плаћао те дискове? Ако није тајна наравно.

Edited by Сале

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam kupovao par godina preko ebaya, tada nikakvih problema nisam imao. Ovaj sad brat jeste Rus i jesu izgleda neoficijelna izdanja, ali su toliko dobra izdanja da ne znam kako da se provali da nije. Sve uključujući i matrix code-a i sl. je kako treba. Generalno mi smetaju ovakve stvari, ali kada je odrađeno kako treba, fuck it. Ono, zažaliću ako mi se CD sjebe posle 10. slušanja ili sl.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Матрикс бројеви јесу идентични али боја и позадина кодова и иза кодова се разликује па је то начин да се направи разлика. Наравно, то се у неким случајевима може уочити само кад имаш оригинал са којим ћеш упоредити јер на први поглед све изгледа идентично. А има и оних издања где је то могуће уочити већ на први поглед.
Дискови се реално неће сјебати после 10+ слушања али једног дана ако хоћеш да их продаш тешко да би их неки колекционар купио баш зато што су руси. Или ако их и будеш продао тражиће ти баш ниску цену. Наравно, увек има и оних којима то није много битно али таквих колекционара нема баш много.

Share this post


Link to post
Share on other sites

imam jednog Rusa kupljenog baš da bih uporedio sa standardnim izdanjima i nema nikakvih problema s tim diskom
kupio sam ga na Discogsu, prateći kod i napomene i radi se o potpuno regularnom izdanju za koje je data licenca

to je ovo https://www.discogs.com/Cradle-Of-Filth-Bitter-Suites-To-Succubi/release/7365488

Share this post


Link to post
Share on other sites

problem sa tim rusima, narocito ovi novi sto rade, je sto ne rade sa licencom kao ovaj Fono, sto znaci da verovatno nista ne ide izdavacu/bendu. jes da super izgledaju izdanja, ali ni to nije tesko odraditi u 2020. 

i mene boli kurac za preprodaju i first pressove, ali mi oduvek pola/pola razlog sto kupujem diskove da ih slusam/da podrzavam bendove, pa mi zato malo trulo da uzimam od tih bootleg ruja. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

1 hour ago, azal said:

i mene boli kurac za preprodaju i first pressove, ali mi oduvek pola/pola razlog sto kupujem diskove da ih slusam/da podrzavam bendove, pa mi zato malo trulo da uzimam od tih bootleg ruja. 

Apsolutno saglasan, s tim što u slučaju tipa Chucka i Quorthona nije kao da će njima da odu pare.

A drugo, kada se kupuje preko Discogsa, i ostalih preprodaja, to je takođe prodaja koja više nema nikakve veze sa bendom, tj. bend nema nikakvu zaradu što ja kupim dobar polovnjak na discogsu.

A inače sam uopšte i otišao na ebay ponovo i naleteo na ovo jer nisam mogao nigde da nađem gde da uzmem novu Mekong Deltu :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Само сазнање да немам официјелно већ пиратско издање ме јаааааааааако нервира. А и не знам какав је квалитет оне фолије на коју се снима музика па може да се деси (у шта ја чисто сумњам мада увек постоји могућност с обзиром да је пират) да диск после неког времена постане нефункционалан јер нема шансе да то раде у неким фабрикама са профи опремом и материјалом већ у неким кућним радиностима.

Share this post


Link to post
Share on other sites

52 minutes ago, kuruz said:

licencirana izdanja nisu piratska
ovo za kućne radinosti je smešna izjava, pa cd-rovi rezani na kućnim štampačima od 5000 dinara pre 15 godina i dalje rade, a kamoli uredni diskovi izdati po licencama

Ја говорим о пиратима а не о линценцама. Јасна ствар да лиценце нису пирати јер су штампани у складу са ауторским правима.

Share this post


Link to post
Share on other sites

1 hour ago, kuruz said:

pa ovde samo jedan čovek kači pirate, na temi koje albume slušate ovih dana, niko drugi

Sve regularno, bitno je valjda da se ovde (i na kolekcijama/vinilima) ne kače rusi, bugari itd, e to je već beda..

Share this post


Link to post
Share on other sites

16 hours ago, Grobodan said:

angelismore da ti decko nije kupio ove ruse hahahahah

Pa ti si mi ih kupio Fernando

18 hours ago, Сале said:

Само сазнање да немам официјелно већ пиратско издање ме јаааааааааако нервира.

Mene realno pre smorilo i kad dobijem neko Fono izdanje, ili Argentinca ili sl. Ali onda pustim disk i boli me kurac.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...