Jump to content

Star Wars


Recommended Posts

Pa nije fora da prave nesto sto ne postoji ni u Expanded Universe, a kamoli u Canon, to je maltene pishanje po svim fanovima Star Wars-a koji citaju novele i poznaju taj expanded universe od pre ere stare republike pa posle Luke-a. Pre lightsaber-a Sith civilizacija je koristila kristalne maceve sa planete Koruban, i tako su fokusirali silu kroz te maceve. Mnoogo nakon toga su se pojavili lightsaber-i u slicnom obliku kao sada. I ni jednom nije postojao ovaj izduvnik da ga nazovem, jer nema realnu upotrebu :haha: A double saber recimo koji se pojavljuje u epizodi 1, postoji od kad postoje lightsaber-i maltene.

 

*Sheldon mode off*

 

to sa fokusiranjem sile u hladno oruzje mi je retardirano. zasto ne mogu da fokusiraju onda silu u energiju lightsabera prilikom lockova da sjebu protivnika?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa nemam pojma, meni je nekako logicno da ne mogu da fokusiraju u plazmu ili tako neku materiju, ne mogu reci tacno doduse. Mogu da fokusiraju u kristal i da dobije odredjene karakteristike, tipa da je lightsaber "laksi" ili tako nesto. Al' koliko sam citao te novele pre stare republike, o Sith civilizaciji, posto su macevi bili u potpunosti od kristala, ili pak od nekog metala koji je ojacan kristalom, mogli su da urade to sto rade sa kristalom u lightsaberu. Pa neki Sith lordovi su mogli samo pomocu meditacije da naprave Force bomb, koje imaju ekvivalent nuklearnih bombi, i da ostave Force decay, nesto kao radijaciju nakon toga, ne vidim sto ne bi mogli da rade kojekakve gluposti sa macevima :) Naravno, sve je to fikcija (obracam se Dimonu), pa mozemo i da malo popustimo sa pravilima, jer ih maltene nema, al' ajde, postoje neka pravila u tom univerzumu, pa pazim na ta pravila dok vrsim raspravu o ovome :)

 

@Demon

 

Ma procitao sam na nekom blogu da je u pitanju referenca na neku novelu, ne idu bas skroz by the book, vec rade dosta nekih izmena, ali je kao base story izvucen iz te neke novele. Probacu da nadjem, nisam siguran skroz iskreno, jer te novele nakon originalne trilogije nisam preterano citao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Šta uopšte podrazumevate pod ''fokusiranjem sile'' u oružje? xD

 

Pre lightsaber-a Sith civilizacija je koristila kristalne maceve sa planete Koruban, i tako su fokusirali silu kroz te maceve.

 

Je l' misliš na ovo ili na nešto drugo?

 

http://starwars.wiki...wiki/Forcesaber

Edited by Demon Seed

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 months later...

Kakav bre Revan, to je valjda Lukov sin, sta bi hiljadama godina mrtvi Revan tu radio? x) Mislim, da smisle nesto dojajno i ubace ga po difoltu bi to postao najbolji SW posle Empire Strikes Back, ali ne verujem, a i bilo bi solidno lore-breaking, fazon. Inace, ona ribica na 1:13 je mnogo slatka, ko je ona?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne mora da znaci da je Lukov sin. On se javlja nakon osnivanja Jedi akademija, Kyle Katarn i ostalih kul likova. A koliko skontah timeline, to nije jos uvek. Mozda na kraju ove trilogije. Tada bi trebala kulminirati bitka Lukove cerke i sina. Revan nije sigurno (iako ova kao kaciga podseca po malo).

 

http://starwars.wiki...m/wiki/Kylo_Ren

 

Evo novog Sitha. Nikad cuo za lika, znaci da je izmisljen za potrebe filma, nije u Expanded universe

 

A evo njegovog lightsabera izlozenog na konferenciji:

 

11159522_873105232748732_6967401789082214399_n.jpg?oh=1e268c965158d1b75c2b47129b7e65ca&oe=55A3FC83&__gda__=1440319035_90a76516095e4fdc5b3d7e46ee900ddd

Edited by ShinigаmY

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 6 months later...

720 su obicna u Cineplexu u Uscu. 420 cini mi se da je u Rodi, nisam siguran kako je tamo. Delta kontam da je oko 600. Od 840 su ona kozne fotelje na vrhu sale u Cineplexu, bez da slusas klince kako blebecu i odusevljavaju se na svaki frejm filma. Na miru da gledam :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa da, posle premijere, ima da bude toliko spoilera po netu, bolje da se ne kacim na net tih 3 dana dok ne odem u bioskop. Glupost. Ako mogu na premijeru, ici cu na premijeru. Cena karte je isti kur, a SW je jedini serijal na kome sam odrastao, nema sta ne znam o expanded universe-u. Tako da, mogu sebi da priustim da budem zombi fan bar za SW.

Share this post


Link to post
Share on other sites

nije samo zbog spojlera, želim da osetim to prvobitno ushićenje zbog novog sw filma sa celom salom :)

 

svakako ću dvaput ići da gledam. planiram ponoćnu u rodi, poslaću buraza da kampuje za karte, pošto tamo mogu da se kupe samo na dan projekcije :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

mene bas briga za spojlere, cesto procitam sinopsis filma pre nego sto odem da gledam... da ne gubim vreme ako je sranje, a i nista mi ne znaci sto znam sta ce da se desi, meni je isti dozivljaj.

 

kapiram da neko ne zeli da zna spoilere, pa je trulo napisati ih..

ali kad neko previse drami i kmeci oko spojlera, onda mu ih treba poslati da se navikava. ;-)

 

za one kojima ne smeta: http://www.themoviespoiler.com/

Edited by imaginos
  • Downvote 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...