Jump to content

Star Wars


Recommended Posts

Znači ceo film, od negde 10-15. minuta mi ova pesma piči u glavi:

 

http://www.youtube.com/watch?v=Ne9E7vlrQKI

 

Samo sa She jelte :D

 

Anyway, staviću dalje komentare u spoiler, da ne zamere ljudi

 

 

 

Ovo je u stvari remake prvog SW (episode IV, kako god), samo sa gerijatrijskim verzijama poznatih faca i sa mnogo novih sa kojima će verovatno za 30 godina da rade epizodu 25). Dobro pa su bar neke rečenice promenili ali čak i to može da se mapira na stari film. I naravno, sve je apdejtovano. Death star je sada zilijardu puta veći... Ali je zlikovac nikad gori. Napravljen je da bude maksimalno ranjiv i time te uopšte nije strah od njega....možda buildup-uju klinca za dalje delove de znam.

 

I da, big shock, Solo ćao ćao. Fordu se konačno ispunila želja stara 30 godina :haha:

 

 

 

I jebem ti 3d da ti jebem, lightsaber u glavu ko god da je vratio taj gimmick u industriju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odlican je film ali "wow" efekat je def izostao. Film je vrhunski u smislu scenografija, detalja itd, paralele su ocigledno povucene i igrali su na nostalgiju, ocigledno, i dobro odradili iskreno. Taj wow efekat je izostao bas zbog te igre sa nostalgijom, ali kontam ako sledeci film bude na ovaj fazon usnimavan, i bude "originalniji", bice i wow efekta :) Ovo je bila igra na sigurno. Sto se tice glavnog negativca, da, mislim da je ranjiv namerno i da ce da ga build-upuju do nekog ozbiljnijeg karaktera, ipak je klinja. Ima neshvatljivih stvari kao npr (spoileri):

 

 

 

- Kapetan Fazma?? Tri pojavljivanja, nista posebno. Kontam da je tu da u sledecim filmovima zameni Boba Fet.

- Crnja? Koja je njegova uloga. Da zameni Han Solo-a? Zbija neke sale ili sta ti ja znam, al' totalno mi je nedefinisan lik. Osim sto je tu levo smetalo

- Glavna junakinja je definitivno tu da predvodi celu pricu, a la Skywalker. Nisam siguran da li je i ona Skywalker, da li je Luk ozenjen sa Mara Jade, i da je ovo njihova cerka, nekako mi se ne uklapa u novele koje sam citao. Ali, Dizni je to, i rekli su da Expanded Universe ne vazi, tako da mogu da drljaju i menjaju do mile volje (sto iskreno nije fer prema nama koji citamo expanded universe).

Imao sam jos nekih nelogicnosti, ali kontam da su namerno ostavljeni zbog sledecih filmova. Btw nadam se da necu videti vise Keri Fisher, em sto je luda, em sto je uzasno odglumila sve, omatorila, nema poente da bude. Uvek me je nervirala i u originalnoj trilogiji :haha:

 

 

Edited by ShinigаmY

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nekako kao da je sve preslikano iz orignalne trilogije, likovi, radja, malo previse igraju na siguricu i previse je paralela...

 

 

Kylo Ren = Darth Vader

Rey = Luke

Poe Dameron = Han Solo

Finn = Leia

Luke = Yoda

Han Solo = Obi Van

Leia = Lando

Supreme Leader Snoke = Darth Sidious

Captain Phasma = Boba Fett

 

 

Nadam se da ce drugi deo biti mnogo originalniji...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je film mega! Sad sam se vratio iz bioskopa, pa sam malo pod utiskom. Kasting - perfektan, pogodili atmosferu u bobu. Light saber borbe su isto fenomenalne, realnije, onako malo neiskusnije, ali isto uzbudljive. Odlichno se nastavilo na stare filmove. Dve zamerke - ima dosta ponavljanja fora iz prethodnih filmova i onaj arch enemy je govnara totalna...ali sve u svemu, 99% mu dajem sad....videcu koja ce ocena da bude kad prespavam, i kad ga pogledam josh jednom sutra :D

 

pod arch enemyjem mislim na onog emperor ripoffa, ne na kylo rena - on je do jaja

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nekako kao da je sve preslikano iz orignalne trilogije, likovi, radja, malo previse igraju na siguricu i previse je paralela...

 

 

Kylo Ren = Darth Vader

Rey = Luke

Poe Dameron = Han Solo

Finn = Leia

Luke = Yoda

Han Solo = Obi Van

Leia = Lando

Supreme Leader Snoke = Darth Sidious

Captain Phasma = Boba Fett

 

 

Nadam se da ce drugi deo biti mnogo originalniji...

 

Sve ok al ne kontam kako si povezao da je

 

 

Rey = Luke - kada je lik najsmotaniji karakter i najnedefinisaniji u istoriji star wars-a, cak mi je i Jar Jar imao neku bolju ulogu od ovog. Film mogao bez njega skroz da se nastavi od onog trenutka kada su sreli Han Solo-a

Leia = Lando - ovo isto nije ok poredjenje, Lando je pirat i biznismen, Leia je samo komandir u Rebelima / Republici.

Ostalo sve stoji

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

shinigamy, mislim da ti se pobrkalo, Rej je glavni zenski lik tj ocigledno pandan Luku iz epizoda 4-6. Ona likusa sto hipnotise recima i ratuje lightsaber-om bez sekunde treninga :D

 

film je ok, ali realno potpuna kopija ep 4, imamo cak i jos veci i opasniji death star :haha:

 

 

 

doduse da napomenem da ja i nisam neki fan SW tako da ovaj novi nije mogao nesto posebno da me odusevi niti razocara

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...