Jump to content

Star Wars


Recommended Posts

Problem nastaje u likovima, ne znamo ništa o njima, njihovu prošlost da bi imali kakvu povezanost, kao što su napravili u originalnim epizodama sa Lukom, Hanom, Čubakom i ostalom kompanijom. Ima hemije između Finna i Rey, i to mi je sasvim ok. Ostatak likova nema tu privilegiju da se razvije dovoljno il da budu dopadljivi...

o ovome je jako glupo suditi pre kraja ep9.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa šta je drugačije?

malo riba, malo crnac, kurac, palac

 

Pa drugacije je sto makar nema nekog forsiranog dosadnog dzedaja, ova riba vise deluje kao neki zenski Han Solo, sto je u principu kulje. Ali da, ne ocekujem ja nista specijalno ali mislim da ce ipak biti makar malo originalniji film od Force Awakens.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja se slazem da ce Rogue One vrlo verovatno biti dosta originalniji i ozbiljniji film. Force Awakens je bukvalno bio "Must not fail" film i zato su igrali na siguricu i udarali na nostalgiju. Sa ovim spin off-om i te kako mogu da se poprave. A generalno, ja ocekujem da ce sledeca dva SW filma biti dosta bolja od force awakens ... Nego, meni se bre igra neka nova Star Wars igrica, Battlefront me je vec smorio, pucacina kao i svaka druga, nist posebno ... Znam da jedna ekipa radi reboot Kotor-a u Unreal 4 engine-u i izgleda sve brutalno po snimcima.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 2 months later...
  • 2 months later...

Isto :haha: Meni je Rogue One definitivno u top 3 SW filmova, mogu cak da kazem i da se krshi sa Empire Strikes Back koliko je dobar. Stvarno sam se raspametio kad sam gledao ... Doduse, pocetak filma je bio nekako razbacan, posebno ono sa planete na planetu, to mi jedino nekako nije izgledalo kao nesto vau, ali nakon toga, svaka scena jebote, neverica ...

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobar je film, ali ne dozvoli da te toliko preuzme hype da ti bude dobar kao ESB :haha:

 

Najslabiji deo filma su, ubedljivo, likovi, i to je jedini aspekat filma gde mi je Force Awakens daleko bolji. Prve dve trećine takođe daleko od savršenog, i to što pomenu za skakanja i uvođenje svega i svačega, i onda zajedno sa tim nedostatak razrade.... plus što sve vodi ka tome da znaš šta će da se desi na kraju :haha:

Tako da, odličan, ali ni blizu ESBa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najslabiji deo filma su, ubedljivo, likovi

 

Potpuno se slažem. Ne samo da su likovi slabi, nego je i glumačka postava toliko neubedljiva da je skinula filmu ocenu bar za 2.

 

Iako dobar, meni je ovo najslabiji Star Wars film do sada. Uz disclaimer da i nisam neki naročiti Star Wars fan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

Uh, ne da se ne slazem sa ovim nego ...

 

Lik konstantno prica kako karakteri nemaju back story. Who gives a fuck? Jel neko znao back story Han Solo? Chewbacka? Sta su oni radili pre filma? Jel se zna nesto o njima. Naravno da ne. Apsolutno su tu gde jesu i postali su to sto jesu ... Plus sto je ovo standalone film, znaci napravljen je da objasni sta se desilo izmedju dva filma, ne moramo da znamo svaki glupi detalj o svakom karakteru niti njihov backstory, vec moramo da znamo samo kako se uklapa u ceo timeline. I to je savrseno odradjeno. Ko zeli da zna backstory ribe iz filma, neka cita knjigu, novelu, sta god.Neka ide na wookiepedia, sigurno ce biti prepricano. U krajnjem slucaju, ovo je po meni stvarno debilan review.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

baš nisi ništa skapirao iz clipa :) kao da si odgledao prvih pet minuta i isključio...

ne misli na back story, već na to kako su likovi "fleshed out", prosto ni jednom scenom iz filma se ne dobija razlog da gledalac mari za bilo kim od glavnih likova, što je prosto nezadovoljavajuće za jedan star wars film.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zapravo sam celi klip odgledao pa tek onda odgovorio ... Razumem sta je on hteo da ukaze i da pokaze, ali mislim da je u vecini stgvari pogresio. Film od starta nije koncipiran da se ti vezujes nesto preterano za karaktere koji ce biti tu samo u tom filmu i nikada vise. Film je koncipiran oko toga da objasni sta se desilo i kako, a ne ko je to uradio. Poenta je da su svi ti karakteri "potrosni" i uglavnom je i fora da ih ne objasnjavas preterano, vec da ostavis publici otvoreno da razmisljaju zasto je taj karakter takav kakav jeste. Zasto da trosis minute na backstory nekih likova i da se trudis da ih objasnjavas i dajes im poentu, i onda na kraju ih geknes. Naravno, izbacuju i ove knjige za objasnjavanje nekih stvari, ali generalno ne vidim toliki problem koliko ovaj lik objasnjava da je film los zato sto su karakteri neobjasnjeni i sta ti ja znam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...