Jump to content

Potcenjeni Prog Kvltovi


azal

Recommended Posts

Ehmmm... nema veze, ali ovaj topik je trebalo da bude posvećen STVARNIM prog kultovima

(govorili smo o udarnom talasu, početak i cele 90e), tako da npr. MAYADOME i DALI'S DILEMMu

tu ne bih ubacio, jer su to, više-manje POZNATI progressive bendovi, naročito ovi prvi.

Spominjanje Clockworka, Divine Regale, Ivory Tower... zavređuje respect, ali i... NENADJEBIVI SOUL CAGES!

Taj njihov Moments je veeeoma dobar, albeit odličan album! E to je progresija, bato!

Suptilniji, opušteniji, gotovo nemetalski progressive, nećete čuti. Kult nad kultovima.

Ostali albumi nisu prišli momentima Momentsa.

 

 

He, he, Eternity X je za svoje doba bio super, mada meni malo tada prekomplikovan i

pretenciozan... Doduše, i meni je The Edge najbolje ostvarenje, ostalo nisam toliko svario.

 

Svaka čast za spominjanje READING ZERO! Na taj bend sam zaboravio, a čuo nekad davno za

njih, do sad ne nabavio. Milanje, tako ti Cvijića, skidaj!

 

A za taj ZEN nisam čuo... no, i TRIVIAL ACT dobro zvuči, sad kad ga je Milanje iskopao.

 

 

Nego, zaboraviste npr.

HEIR APPARENT - početci ovog benda zaviru u kasne 80e, koliko se sećam, ovo je neka kudikamo

tehničkija varijanta Queensrychea.

a kad sam već kod ultraultra HOUSE OF SPIRITS (PROG NO.1!, avatar of mine), sećate li se benda JESTER'S MARCH?? Poprilično dobro, koreni HoS se osećaju...

 

i...

 

jedni od velikih favorita iz senke, za one koji termin progresiv posmatraju šire, kao prevazilaženje postojećih heavy okvira praćeno ludom bas gitarom....

danci -

NARITA i izvrsni album Changes. Proverite na netu, ima tu poznatih faca, a muzika je neopterećena preteranim tehnikalijama i veoma prijemčiva.

 

Još neke favorite ću pričuvati za drugi put...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa čekaj ... očekuješ da ljudi govore BAŠ o bendovima koje TI samtraš kultnim???

 

Ne baš... hteo sam da kažem da treba napraviti razliku između bendova koji spadaju u koliki-toliki Standardni opus Progressive metala (da ne kažem - poznatiji i generalno opšte poznati albumi) i onih koji ostadoše u podrumu i ne izađoše na svetlost dana u dovoljnoj m

eri a koji kriju određene kvalitete poznate možda ne baš svima. Eto, ja nisam znao za neke bendove spomenute ovde i sa njima ću se, nadam se, upoznati.

 

Mislim, Ok, neka svako postuje prema svojoj proceni. Što više albuma i bendova spomenemo, tim bolje za naše slušne aparate, čula itsl.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Respect za House Of Spirits!

 

Clockwork sam tek sad provalio da imam narezano odavno ali ne secam se sta je to... c c c.

 

I ja gotivim taj album benda Scenario.

 

Soul Cages, igrom lsucaja spadaju u jedan od prvih albuma koje sam nabavio u MP3 formatu. Ako nekog interesuje nek kaze mogu da uploadujem... ali tek sutra. Poz!

Edited by ErliK

Share this post


Link to post
Share on other sites

Soul Cages, igrom lsucaja spadaju u jedan od prvih albuma koje sam nabavio u MP3 formatu. Ako nekog interesuje nek kaze mogu da uploadujem... ali tek sutra. Poz!

Ajde leba ti, ja kao sto rekoh imam to na CDu, ali je prebaceno sa kasete. Nije los snimak, ali CD je CD. A album zaista jeste odlican.

 

Heir Apparent su imali nekoliko zaista blistavih trenutaka (We The People, ili Sound of Silence obrada recimo), vokal fenomenalan, mozda i najkonkretniji Geoff Tate klon.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izdvojio bih Zero Hour - Specs Of Pictures Burnt Beyond. Jes' da je svež (2006), ali za mene je već kvlt. Zatim Lemur Voice - Divided, pa Power Of Omens - Rooms Of Anguish...

 

Zero Hour ima još kultnije i donekle kvalitetnije albume, poslušaj starije albume sa kraja 90ih. Izvrstan zvuh, tehnika, preciznost, tu su najjači.

Lemuri i Poweri su sasvim OK, a ovi drugi takođe veoma tehnički jaki.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zero Hero, definitvno samo priznajem prvi demo, koji je onda reizdat kao album i The Towers of Avarice. Ovo sve ostalo mi prazno ponavljanje.

 

Lemur Voice, jasan kvlt. A Power of Omens prvi album "Eyes of the Oracle" je mnogo jaci. Dobio sam potpisan original taj od gitariste Dave-a u razmeni za Watchtower - Control and Resistance original :)

 

 

A Mayadome velik bend? poznat?

 

brte mili, bili su na dva najgora labela ikad. Prvo su bili prvi bend sa vokalim koji je ikad izdao za Shrapnel pa su onda izdali za onaj raspali Siegen ili tako nesto, sto je imao ukupno 3 izdanja pre nego sto su se raspali.

 

Ako su prodali 1,000 diskova worldwide ubi me. Pritom nisu nijednu turneju u svojoj karijeri imali.

 

Slusam ovaj Zen opet, jeste vrhunski idalje, ali idalje ne mogu uopste da kapiram da pevaju na engleskom, jer ove zabare majke mi, nista ne razumem. :D

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

dajte link za Scenaria, i progressiver, taj link za prokleti blog :D

 

evo ljudi prvi spiral architect demo iz 95-e. sranje mi je promenilo zivot.

 

imate tu prvu verziju pesme Fountainhead i pesma "Purpose" koja se nije pojavila na albumu.

 

meni je ova verzija Fountainhead-a bolja, svidja mi se vokal vise kako je otpevao.

 

inaca, pevac na demo-u je sadasnji pevac benda Twisted into Form.

 

uzivajte.

 

http://www.megaupload.com/?d=YAL0Q8D1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zero Hour ima još kultnije i donekle kvalitetnije albume, poslušaj starije albume sa kraja 90ih. Izvrstan zvuh, tehnika, preciznost, tu su najjači.

 

Преслушао сам ја те албуме поодавно и слажем се да су квлт, а ипак ми је овај баш онако лепо "легао", али о укусима не вреди баш много... :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

poslao.

 

 

 

jel vam treba Manitou - Entrance

 

to je prvi bend pevaca iz Spiral Architect-a.

 

neki mid-period Fates Warning smek ima.

 

javite, pa da grebem ako je potrebno.

 

Treba, treba.

 

A onaj Scenario sam preko Igora od tebe dobio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

moracu da searchujem te stare diskove onda. hmm:

 

a kad se jovan pojavio na yumetalu, prvo mi igor pao na pamet, njemu sam nosio neke originale edwin dare i jeff kollman iz amerike nazad u dan.

 

Evo na prvo

7a2d480c254f22d0371471a34cc058da_full.jpg

 

 

a76802489f3ce7891e0ee754aa853a89_full.jpg

 

 

63466455460b331160ac8f4a419c9c53_full.jpg

 

 

jel moguce imate 3 albuma zaredom sa ovoliko ruznim omotima?

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja sam se zabrinuo o kojem cemo undergroundu pricati ovde, ako Mayadome spada u poznatiju druzinu :) Nema sanse da vise od 10 ljudi poseduje te albume u exYU. :da:

 

Moram da priznam da su Apeiron i Azal u pravu, problem je što sam Mayadome slušao nekad davno paralelno sa Andromedom, koja je poznatija, kao, a onda nekako poistovetio "poznatost" i dostupnost ta dva benda.

Onda, slobodno smatrajmo i Majadomce kultetom! :meshuggah:

 

Nego, onaj TRIVIAL ACT izuva!

 

Ako govorimo o laganijim i fw-queensryche like bendovima, slušao neko VISIONARY? Zanimljivo, u najmanju ruku. Dva albuma dostupni, koliko znam, jedan iz 96 valjda a drugi noviji, oko 2001, juče ga nabavio tek.

Share this post


Link to post
Share on other sites

moracu da searchujem te stare diskove onda. hmm:

 

a kad se jovan pojavio na yumetalu, prvo mi igor pao na pamet, njemu sam nosio neke originale edwin dare i jeff kollman iz amerike nazad u dan.

Da da, secam se toga. I te Kollmane sam od Igora uzeo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...