Jump to content

Potcenjeni Prog Kvltovi


azal

Recommended Posts

Jeste! Pevo taj i u Balance of Power.

 

Kolko ja znam trebao da peva na novom albumu koji nikako da izađe a možda i neće...

 

E sad, da li da otvaram poseban topik, ako ne postoji, za jedan, po mom aršinu, unikatan bend. Radi se o FREAK KITCHEN. El da otvaram el će ga tupimo ovde (oldskul im je album Appetiser, a ostali vredni albumi su noviji, posle 2000te..)

 

Bila tema nekad sigurno a nešto mi se čini da je ima još uvek...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

kad pricamo o riffologiji (sad slusam Hollow :) ) bend Lefay (ranije Morgana Lefay) album S.O.S. prejak na rifovima.

 

cover_sos_300.jpg

 

ocigledan vibe ranijeg nevermore-a u gitarama a peva malo besnija verzija Jon Olive, stvarno dobar album.

Edited by azal

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo se pretvara u chatovanje... a ne postovanje.

 

Inace pomenuti album od Lefay je vrh. Secam se kad su se pojavili promo pesme na Noise recordsovom sajtu za What Dreams Forbode i Bloodred Sky koliko sam se napalio.

 

E evo jednog benda koji se meni jako dopao i koji sam dobio od Tokse da pomenem... jedan album iz 2003

50153.jpg

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jaoooojjj.... LEFAY, ali MORGANA!!! S.O.S. nisam nešto upamtio, ali gorke suze lijem kad se setim gromoglasnih i tako mračnom atmosferom natopljenih albuma Knowing Just As I i još par starijih albuma, ne sećam se imena, mene oni nekako podsećaju na mračniji i progresivniji Savatage.

To je stvarno luda družina, novije albume nisam mnogo slušao, pojaviše se nekako na brzinu pa nisam mogao dovoljno da im posvetim pažnje.

 

Ipak, treba napomenuti, da je većina ljudi koji su ovde postovali, čini mi se, ove stare prog albume slušala u pre-mp3 fazi, dakle, grubo rečeno pre 2000.god, kada se većinom to nabavljalo na kaseti ili CDu, i kada si mogao, ko čovek, da jedan album slušal i temeljno i sa razumevanjem i, ako treba, nedelju dana.

 

Ovo danas, ubi bože, da prostiš, ne moš da se postigne, majka mu stara!

 

Žal za mlados. :meshuggah:

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Dragon-attack - Imam Trivial Act, konacno, prebacicu ti :pivopije:

 

crko da bog da, pa sto se ne hvalis :-) hehe

 

da da ja narucio kartu od Polzovica za taj koncert Stigmata, Riot, Virgin Steele, i Annathema a jebemti kakav bedak sto je otkazano.

 

Znam da ima tema ali moram da spomenem NAJVECI kult ikada jos dok je postojao samo 1 album i 1 ili 2 100x presnimavane kasete u ex yu hahaha NENADJEBIV KULT

naravno PERO DEFFORMERO

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo se pretvara u chatovanje... a ne postovanje.

 

Inace pomenuti album od Lefay je vrh. Secam se kad su se pojavili promo pesme na Noise recordsovom sajtu za What Dreams Forbode i Bloodred Sky koliko sam se napalio.

 

E evo jednog benda koji se meni jako dopao i koji sam dobio od Tokse da pomenem... jedan album iz 2003

 

Stvarno, četovanje, ja se izvinjavam, trenutno sam frei na poslu pa se dovatio adsl-a, al sad ću offline, da malo napravim pauzu. Ostali - cepajte.

 

Atmosfear - bogat zvuk, nema šta, rifovi ko klade :smiling:

Share this post


Link to post
Share on other sites

.. jackal (ako se dobro sećam), sve to se nekad slušalo na kasetama, kojima se izgubio trag

 

Jack...ehm..kašljuc... JACKAL?!! eXTRA!

 

Nisam hteo da ga spominjem da ne bi bilo, kao, pa to je više heavy nego prog, ali....

 

Uvek sam ih ubrajao u neku progresivhevi grupicu, kao progresivniji mejden ili tako nešto, jer pevac gajio neki BruceBruce stil, VAGUE VISIONS je malo remek-delo, za taj album sam krajnje emotivno vezan, setimo se samo Virgin in Black, Still not Gone, i najfensi balade svih vremena, Our Love is my Religion! Da su meki, meki su, ali ovaj album je VRH. E sad, otkrijte vezu između ovog benda i već spomenute NARITe i eto razloga za prog uživanje!

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo vam ga ljudi Manitou - Entrance 320 greb sa originala.

 

http://www.sendspace.com/file/bjdg9n

 

najbolja pesma mi je Prophecy of the Sleeper

 

"meridian - guardian angel..." savrseno.

 

kod Oyvind-a je dobro sto, iako nije mnogo original, mnogo kvalitetno imitira.

 

na ovom albumu je savrsen spoj Aldera i Archa... po boji glasa vise Ray, a po melodijama vise John.

 

nije kao obicni oni tate klonovi koji ubodu samo boju, on zna i karakter da ubode, kao sto je savrseno izimitirao Buddy Lackeya sa Spiral Architectom, koji je meni najbolji i najoriginalniji prog glas ikad.

evo uzivajte.

 

sledece na redu Hollow.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tesko da se mogu okarakterisati kao kult jer su relativno novi bend,oformljen 2000. Nijesu previse popularni cak ni medju progovcima,a po meni su jedan od najboljih bendova danasnjice..Deadsoul Tribe.BIvsi pjevac Psychotic Waltza (kult?) je mastermind benda.Izdvojio bih The January Tree i Murder of Crows albume.

Share this post


Link to post
Share on other sites

HYDROTOXIN - Oceans,mnogo dobro zvuci :da:

 

E, ajd link za taj album napisi, please.

 

Psychotic Waltza (kult?)

Nego sta!

 

Mosquito vrh, i Into the Everflow. Bolji mi Psychotic od DeadSoula (iako bas nije to za poredjenje). DST ima mozda malo i previse Tool smeka (sto nije lose, ali zna biti predvidivo), iako obozavam prva tri.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Aperion:U pravu si,imaju i Tool smeka,imaju i PoS smeka,ali nije lose "smekati" se sa takvim bendovima :meshuggah:

 

evo i jos jednog benda..odlican Progressive iz Amerike:

 

35116.jpg

 

Omot im je malo kichast,ali zato svirka ubija.Ovo je debi album sa kraja 90-ih.Mislim da imaju jos jedan.

Edited by azal

Share this post


Link to post
Share on other sites

mozda se nesto desilo dok sam pin-ovao topic.

 

probaj opet. imam taj album i liberation na originalu ako hoce neko rip :D

 

jel bolje davidian?

 

meni je taj album bio dobar, pesme su bile dobre prilicno, malo me nervirao samo pevac, koji zvuci previse kao pevac Styx-a.

Edited by azal

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...