Jump to content

Potcenjeni Prog Kvltovi


azal

Recommended Posts

The%20Great%20Divide.jpg

 

 

 

mozda se nesto desilo dok sam pin-ovao topic.

 

probaj opet. imam taj album i liberation na originalu ako hoce neko rip :D

 

jel bolje davidian?

 

meni je taj album bio dobar, pesme su bile dobre prilicno, malo me nervirao samo pevac, koji zvuci previse kao pevac Styx-a.

Morao sam da promijenim URL jer je sa onoga prosloga opet istu sliku stavljao.Sad je ok.

 

@Erlik: Uleceli smo ti u post.Mislio si na DST :meshuggah:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako mi i treba kad ne koristim replay! Izjasnjavam se za Ice Age...

 

@azal: Šteta što su prošli predsednički izbori inače bih te predložio za predsednika i glasao bih za tebe... samo zboh ovog Hollow-a :lol:

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ovaj je mene album izuo svojevremeno:

 

coverdvs005_250.jpg

 

Bas odlican mracni progressive metal, sa rock i doom smekom, kao i sa growl vokalima. Odlicno. Iako je ovaj prvi fenomenalan na svoj nacin, jer je prvi koji sam i cuo od njih, The Cold Light of Monday je takodje predivan (i najbolji mi u njihovoj diskografiji), ali tu su vec dobrano zagazili u prog rock vode.

 

A sto se ELEGY tice, State of Mind i Manifestations of Fear su kkkvvvlllttt.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bas odlican mracni progressive metal, sa rock i doom smekom, kao i sa growl vokalima. Odlicno. Iako je ovaj prvi fenomenalan na svoj nacin, jer je prvi koji sam i cuo od njih, The Cold Light of Monday je takodje predivan (i najbolji mi u njihovoj diskografiji), ali tu su vec dobrano zagazili u prog rock vode.

 

A sto se ELEGY tice, State of Mind i Manifestations of Fear su kkkvvvlllttt.

 

U potpunosti se slažem za oba benda! Sad kad si pomenuo Wolverine pade mi na pamet da podsetim i malo osvežim sećanje na ne tako davni album sa izrazito mračnom atmosferom:

CEA SERIN - Where Memories Combine

cover_1031114122005.jpg

 

takođe iz Švedske, psihodelično mračna progresiva:

Elsesphere - Blind Leading the Blind

10797.jpg

 

Dobro, ova dva više spadaju u undergound nego u bilo kakav kvlt ali padoše mi na pamet pa reko ajd da pomenem. Ko zna zašto je to dobro...

Share this post


Link to post
Share on other sites

CEA SERIN nije bas toliko star, i kao sto kaze Erlik, nije ni toliko kvlt... par likova snimili album koji vuce na Evergrey. OK je album sasvim, i atmosfera isto, oni su Ameri, koliko znam. Kad smo kod Evergrey kopija, jedna bas valja, novija je, ali valja:

 

AWAKE - Illumination

awake_illumination300.jpg

 

Cak ga je i Tom producirao.

 

@ Yngwie Tatica - Enchant i Mind's Eye su prog rock... a ovde se drzimo prog metala? Whatever, ja podjednako volim ta dva zanra... Enchant je vrh, predivan bend. Time Lost, Break... kvlt.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dajte ljudi, lakše malo.. Pustiću suzu čitajući ovu temu. Valja pomenuti bendove tipa Arena i Crimson Glory, i ne smemo zaboraviti nebrojene solo projekte ljudi iz bendova koje smo pomenuli.

 

Ko mi uploaduje Chiaroscuro ili Superior ima piće od mene kad god ga vidim. Pogubio sam sve dragocene mp3jke ovih kultova.

 

Jebiga, trenutno nisam pijan da bih se osećao kao da sam u 2001-oj, ali ova tema je nešto nabliže tome što mogu dobiti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Apeiron: Samo bih dodao bez namere da se upustamo u raspravu da ako smatras Enchant i Mind's Eye prog rockom, a Ayreon ili Arenu prog metalom, onda neko od nas dvojice ne razume te pojmove najjasnije. Uostalom, ja pod prog rockom podrazumevam UK, Rush, Pink Floyd, Kansas, Genesis, Yes,......... :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Apeiron: Samo bih dodao bez namere da se upustamo u raspravu da ako smatras Enchant i Mind's Eye prog rockom, a Ayreon ili Arenu prog metalom, onda neko od nas dvojice ne razume te pojmove najjasnije. Uostalom, ja pod prog rockom podrazumevam UK, Rush, Pink Floyd, Kansas, Genesis, Yes,......... :pivopije:

Pa ne, Arena je cisti prog rock, nisam ni pomenuo taj bend u dosadasnjoj raspravi... slazem se sa svim napisanim, osim sa tim da je Ayreon (cisto) prog rock, jer taj je bend znao zakuvati i te kakvu rifologiju s mudima koje bi pozeleli raznorazni metal bendovi. Ali da hoda tankom linijom koja spaja (ili razdvaja) prog rock i metal, to je tacno.

 

floyd je floyd

A tek ovo sto je tacno :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ko mi uploaduje Chiaroscuro ili Superior ima piće od mene kad god ga vidim. Pogubio sam sve dragocene mp3jke ovih kultova.

 

nemas pojma koliko mi je zao sto ne mogu da nadjem svoj Chiarscuro CD :( Brilliant Pools of Darkness je albumcina. Imam i neke demo snike zoje su snimili za drugi album koji nikad nike izasao, to mogu da iskopam. preterano.

 

I prva dva Superior albuma su odlicna, a Behind je bas, bas kvlt.

 

Elegy naravno State of Mind, savrsen album. Ali volim i raniji period, Supremecy i prvi su dobri isto, volim i "lost" imam ga na originalnu :)

 

Enchant - Blueprint of the World i Spock's Beard - Beware of Darkness su mi bili omiljeni albumi tog neo-prog pokreta 90, mada mi je omiljeni Enchant album realno "Juggling 9..." ali je Blueprint veci kvlt.

 

 

evo jos par 320 oridzinale ripova :D

 

Digital Ruin - Dwelling in the Out

 

B00003TFTT.01.MZZZZZZZ.jpg

 

ovaj album je mogao da bude klasik da su produkciju uboli kako treba. Jedan moj ortak se dopisivao sa gitaristom Dave-om neko vreme pa sam imao priliku da cujem demo snimke za Darkest Day, Night Falls Forever i Machine Cage i zvucelo je mnoooooooooogo bolje nego ono sto je bilo na albumu.

Na kraju svi ti semplovi i to sto su na Listenu cinili da bas bude mracan i specijalan album, bili su na demo snimku, ali su se izdavaci za DITO plasili da ce biti legalnih problema sa tim semplovima, i dosta su izbacili.

 

I da je produkcija malo bolja bila, jer im bas trebala brutalna za to na sta su ciljali, i da je pevac malo cistije pevao kao na demo-u, ovo bi bilo rekem delo. Premracan vibe ala Dream Theater - Awake, sedmozicane gitare, ali bez prog komplikacija i preterivanja, bas dobre pesme so vrlo mracnom atmosferom i jakim tekstovima.

 

evo linka.

 

Digital Ruin - Dwelling in the Out

 

 

i jos jedan.

 

nikad bolji album sa nikad gorim omotom :D

 

253707.jpg

 

savrsen spoj, meni Queensryche - Operation Mindcrime i Crimson Glory Transcendence zvuka.

 

Izvanredan pevac (koji jezivo lici u faci na Emilio Estaveza) takodje.

 

Ovaj spoj savrseni QR i CG se samo jos jednom u istoriji desilo, i to je bilo na albumu, kvlt nad kvltovima Lord Bane - Age of Elegance

 

taj album mislim da mi je kod Gotzeta, moracu da ga okrenem.

 

evo ga link za Lethal.

 

Lethal - Programmed

 

Upload finished :lol:

172590.jpg

http://www.shareonall.com/Hydrotoxin_lwdl.rar

 

 

:pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upload finished :lol:

:pivopije:

 

 

Svojevremeno sam nabavio album benda Fallin Time, i bio je prilicno lejm... :)

Ah, ovo prevideh :meshuggah:

 

FALLIN' TIME imam na audio disku Point of no Return album, i bio mi je pritisak i znoj i u najludjim prog danima. Neka flauta je tu bas napadna, ako se secam dobro :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...