Jump to content

Potcenjeni Prog Kvltovi


azal

Recommended Posts

Ej da, zaboravih, bilo je tu nesto zanimljivo i na ovim prostorima, tacnije u komsiluku kod "brace" slovenaca...

 

PROSPECT - Moments

n__1059329174_0.jpg

 

 

Danas kako se moze cuti na MySpaceu (www.myspace.com/prospectslovenia) sibaju nesto drugaciji metal, ali Moments je bas odlican prog/thrash, kakvog nema u ex YU.Veoma dobro je i ovo novo, ima tu smeka jos, pa proverite...

Edited by Apeiron

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da nema kvltnijeg izdanja od M.Z. - Blood Is Life.

Eh, kakav je to jeb bio. Godina 2000. Brljam po piratima kod SKC-a. Vidim CD benda M.Z. Na omotu velelepna operska dvorana u pozadini sa simfonijskim orkestrom, a napred bas i el. gitara. Pitam prodavca: "Jel boga ti, kako ovo zvuci?" On mi odgovori: "Neki simfo-prog sa dominantnim bas i el. gitarama i simfonijskim orkestrom kao podlogom." Ostalo je istorija... :) :) :)

M.Z. je ultimativni KVLT!

 

Sad kad se malo setim oni su vise neki neo-klasicni metal nego prog, al' nisam davno slusao.

Svejedno, vredi pomenuti... Valjda :confused: .

Edited by Yngwie Tatica

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prelazim na Arcane - Ambiguity :rockdevil:

 

haha evo upravo i ja preso na taj album i vidim tvoj post. junace pa imam ja Scenario ako se ovdje govori o A Fearful Symmetry

 

 

 

Ljudi hvala svakome ko je aploadovao i bacio linkove, evo bas gledam neke albume nisam imao ranije :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vrtim temu gore-dole, i potcenili ste jos jedan KULTNI bend.. Artension, ljudi! Kad se setim samo dana kada smo nabavili Into the Eye of the Storm, uh..

Naravno...

 

Into the Eye of the Storm i Phoenix Rising... ostalo i nije bitno, ali ta dva...

 

OT: dakle, naletih slucajno na blog strasan, cak je tu i Royal Hunt DVD...

 

Ako niste, proverite, extra stvari ima!

 

http://mazoplan-liquidprogressions.blogspot.com

Share this post


Link to post
Share on other sites

Scenario - A Fearful Symmetry

14971.jpg

link

 

E ljudi probao sam da napravim presek svih do sad pomenutih bendova sa albumima i linkovima ali sam zapeo na trecoj strani gde je dragon-attack naveo jedno 10 stvari. Ipak sam krenuo kasno to da radim a ustajem rano. Jbg.. .drugi put. Aj laku noć!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, da , PROSPECTa se sećam kao veoma tvrdog i rifoidnog prog-thrash metala, moraću to da obnovim!

Spomenuste i jedan od mojih top5 ever, ELEGYev State of Mind (Mada su i prethodnici izuzetni, što se ne bi moglo reći za novija izdanja, baš)

a ARTENSION mi je bio zanimljiv kad sam čuo Okce Oluje, a ostalo mi je bilo, onako, prosek. Nije mi se previše dopalo.

LORD BANE sam nabavio još poodavno na mp3, slušao, ali ga zaboravio!

DIGITALNU RUŠEVINU sam slušao davno na kašičicu na netu, ali nekad i nabavio, i sećam se da su mi bili tu negde, vrlo dobri

 

a Chiaroscuro - Brilliant Pools Of Darkness sam tek sad našao po mp3dvd kompilacijama, to NIKAD nisam čuo, a tu nepravdu ispraviću sutradan! :udri:

 

 

Kad smo već spomenuli podžanr-pravac PROG-THRASH, čekao se i nadao od prvih dana ovog topika da neko spomene taj bend...

Zaista posebno mesto u mojim slušalačkim avanturama zauzima bend jednostavnog imena a tako tvrde, jake, rifoidne i kompleksne svirke.. naravno, radi se o SECRECY i nezaboravnom albumu ART IN MOTION. Zahvalio bih BUtchersoundu što je omogućio ubogom narodu da OVAKAV album čuje sredinom 90ih i odlepi na njih.

Naredni njihov album, Raging ROmance, imao je kvalitete, ali nije dostigao opskurnost u odnosu melodije i tehnike nj.prvenca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Obozavam taj prog-thrash podpravac, cvrsti seckani rifovi, vokal jak "muski" Andy Frank, Mathew Barlow, Warrel Dane... kraljevi!!!!!!

Sanctuary - Into the Mirror Black (i prvi je jak ali ovaj....)

Ivanhoe - Symbols of Time (pogotovo)

Prototype - Trinity

Comunic

Nevermore

Cloudscape (ima momenata)

Outworld

.........

A i taj Secrecy trazim 1000 godina dodjavola

 

Evo vam 1 pravi biser!!!!!!!! 1mb pa skinite:

http://www.speedyshare.com/863229695.html

Malko je van teme ali nema veze

Share this post


Link to post
Share on other sites

The%20Great%20Divide.jpg

 

 

 

 

Morao sam da promijenim URL jer je sa onoga prosloga opet istu sliku stavljao.Sad je ok.

 

@Erlik: Uleceli smo ti u post.Mislio si na DST :meshuggah:

 

 

Licno jedino gotivim onaj instrumental sa pilicima na celom albumu. Oce neko pazari oridjinal? Ionako za par nedelja saljem sijaset diskova u Jugu. E da, i Artension, ne treba mi ni to. Apocrypha? To je nesto a la Cacophony, onaj baja Toni Fredianelli, imam nedje i njegov solo album, saljem bre sve. Ne trebaju mi ni pare, ionako sam to davno hteo da bacim, kratak sam sa storage-om.

 

Vizavi Superior-a, postavicu sve albume na RapidShare redom pa uzivajte.

 

A da, i onaj Explorers Club je kvlt.

Edited by Odliveni Mozak

Share this post


Link to post
Share on other sites

Licno jedino gotivim onaj instrumental sa pilicima na celom albumu. Oce neko pazari oridjinal? Ionako za par nedelja saljem sijaset diskova u Jugu. E da, i Artension, ne treba mi ni to. Apocrypha? To je nesto a la Cacophony, onaj baja Toni Fredianelli, imam nedje i njegov solo album, saljem bre sve. Ne trebaju mi ni pare, ionako sam to davno hteo da bacim, kratak sam sa storage-om.

 

APOCRYPHin Forgotten Scroll (ako se dobro sećam imena) je jedan od opskurnijih prog - thrash - oldschoolpower (tipa Helstar) albuma. Imao nekad na buđavoj kaseti, danas mp3, normalno.

 

Da, da, taj progthrash danas izuzetno uspešno furaju Communic, odličan bend, kad bolje razmislim oni i jesu neka moderna verzija pomenutog benda Secrecy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...