Jump to content

Potcenjeni Prog Kvltovi


azal

Recommended Posts

Evo malo finskog progressive metala koji dosta vrtim ove godine. Sećam se omota iz metal hammera pre petnaestak godina, ali nisam bio siguran za naziv. Međutim, iskočio mi godinama kasnije album na nekom prog forumu, pa rekoh da mu pružim šansu. Dobro je da jesam, vrlo je pitko i zabavno ali i dalje prog. :da:

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Poprilično sam siguran da sam nekada davno ovuda kenjao po ovom albumu.

I onda sam se prošle godine uz neka norveška proggy spiralna probavanja setio ovoga i dao novu šansu, pa samo da se ispravim da je fenomenalan album :haha:

Scariot inače svaki album nešto za sebe zvuči, a ja sam vazdao bio Deathforlorn diehard, tako da kontam da mi zbog te razlike pre nije leglo. Ali za sebe svakako jedan izuzetno moćan album. Kao neki kvalitetan 90's mix Testament riffova, kasnijeg Deatha, Nevermore, etc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

juce sam ceo dan slusao Athena - A New Religion? idalje mi je bas strava. Rekao bih da mi je u top 3 Fabio-related albuma sigurno. 

Malo se secam njihovog prvog albuma, ali secam se da je bio neki pogubljeni prog. Ovde su valjda poslusali Fabia i ubacili malo i powerice. 

Ali osim power metal bombe Soul Sailor, muzika je uglavnom bas pravi prog/power nalik Conceptiona ili Sanvoisena. Savrsena sredina. 

Fabio takodje dosta vise eksperimentise sa glasom nego sto inace radi, sto je isto lepo cuti. 

Preporuka ako niste nikad slusali. 

 

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 month later...

zanimljiv album, ekipa jos zanimljivija. Uwe iz Deathrow svira gitaru i peva, Dan i Norm iz Psychotic Waltz sviraju gitaru i bubanj. 

Neki proggy thrash sa klavijaturama. Ne bi trebalo da dobro zvuci, ali meni bas odgovara. 

Najvise podseca na prva dva Eldritch albuma meni, mada ne toliko. Imaju neki groovy momenat koji verovatno stize iz PW tabora koji Eldritch kao italijani nemaju. 

 

Edited by azal

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

ovo je neki one man band lik, pre jedno 10 godina je izdao album gde je pevao Andy iz Sorcerer/Lions Share i Zonder svirao bubanj. 

Sad je snimio novi album sa nekom mladjom ekipom, valjda onaj bubnjar iz Monuments i neki pevac koji ne znam ko je ali jako mi na ovoj pesmi zvuci kao pokojni pevac Dali's Dilemma. 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 5 weeks later...
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...