Jump to content

Sta najviše volite da pijete?


Melodicus Deathus...

Recommended Posts

Guest Administrator

Yerba Mate aka Herba Mate aka Mate je najbolji caj na svetu. Licno sam ga probao i mogu reci da je uzasno gorak , ali uzasno uzasno (cak i sa 4 kasike secera u litri vode) Znam da secer nije ok u caju ali to sam morao sozbirom da sam pio 1. put.

 

Mate sadrzi 11 vitamina i minerala i 15 aminokiselina

 

A evo malo i quote

 

Argentinsko ministarstvo zdravlja dalo je preporuku svim trudnicama i dojiljama da redovito konzumiraju mate čaj zbog njegove nutritivne vrijednosti. Na sličan način, sugerirano je svim dječjim vrtićima i osnovnim školama da čašu mlijeka zamijene šalicom čaja s obzirom na veći broj korisnih tvari za organizam.

Istraživanja su pokazala da su mnogi fizički radnici koji su svakodnevno pili mate čaj, sačuvali dobro zdravlje i doživjeli duboku starost unatoč velikim naporima i slaboj prehrani. Ovaj čaj smanjuje i apetit pa je pogodan "za mršavljenje" – treba ga piti 60 minuta prije jela. U nekim europskim zemljama, primjerice u Njemačkoj, registriran je kao lijek.

Mate čaju pripisuje se određena ljekovitost:

stimuliranje živaca,mišića

ubrzavanje metabolizma

antibakterijsko i antikancerogeno djelovanje

svojstvo diuretika

potiče probavu

pojačava znojenje

s obzirom na sadržaj kofeina podiže radnu sposobnost

 

Izvor : http://www.ordinacija.hr/zdravi-tanjur/kolumna/mate-caj-zeleno-zlato-indijanaca/

 

Posebno mi se svidja to sto se caj pije na poseban nacin , kroz keramicki drveni ili metalni cup sa slamcicom koja u sebi ima filter.

 

yerba-mate-10.jpg

Edited by Administrator

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Administrator

Samo , pazi kad dodajes med. Med gubi svojstva kad stavis u vreli caj. Isto vazi i za limun.

 

Ja vec preko 6 meseci pijem caj bez ikakvih dodataka. ( med , secer , limun ) Jedino kad pijem twinings onda dodam malo mleka.

 

Iako je gorce , znam da je mnogo bolje za organizam.

 

Poceo sam da kupujem caj u rinfuzi , vise mi se svidja nacin pripreme i naravno , mnogo je zdravije od fabrickih pakovanja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Administrator

Zeleni caj, zalfija i sl. svi su dobri. Na ukus sam navikao i sad mi se svidja, sta vise. :haha: Ali osecaj nakon sto popijem caj je izuzetan. ;)

 

 

Najbolji osecaj je kad istrcim 10 kilometara ,dodjem kuci , otusiram se , napravim caj i popijem ga. Posle toga se osecam kao nov covek.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probala sam i tako pa mi je i dalje bljak, ima mi neki odvrtni gorki ukus. :/

 

zeleni caj je sranje ako je iz kesice, ima da se nadju listovi u prodavnicama zdrave hrane. postoji poseban nacin pripreme kod kojeg se vruca voda u finom mlazu preliva preko tih listova da bi se dobio pravi ukus, a u drugoj varijanti, moze i da se potopi ali kratko.

 

 

ja mislim da je najbolji zasladjen sa malo meda ili sa par kapi limuna (i u tom slucaju sa secerom)

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

oces da ti nacrtam da je zeleni caj zakon? :P

Zar bih to trazila od coveka koji zna kakav ukus mi se svidja ili ne? Ne moras se muciti.

 

 

Ne razumem zasto je nekome tesko da shvati da mi je ukus gadan, pravila sam ga ja, probala sam kad ga neko drugi spremi, jednostavno mi se NE SVIDJA!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne razumem zasto je nekome tesko da shvati da mi je ukus gadan, pravila sam ga ja, probala sam kad ga neko drugi spremi, jednostavno mi se NE SVIDJA!

 

različitost nije dozvoljena. jbg. odmah da si popila 800 šolja čaja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...