Jump to content

Demons & Wizards


Recommended Posts

Bilo baš dobro sinoć, kvalitetna power žurka. S obzirom da je tek treći koncert na turneji, sve zvuči baš fes podmazano, i Hansi mi ne zvuči ništa bolje ili gore nego ono pre par godina u Bgu, tako da je izgleda uhvatio neki dobar ritam.

Setlistom vrlo zadovoljan. Nisam je gledao pred 'cert, ako ništa drugo da me coveri iznenafe. Možda nisam očekivao toliko Crimson King pesama, ali mi i drago, bolje zvuče većina uživo nego na disku. To me dovodi do jedine mane, prerecorded horovi, koje je Hansi puštao da rade posao na par refrena i to je odavalo veštački (septikflešast) šmek. Posebno je čudno bilo kad se horovi mešaju sa backvokalima sa scene. Krajnje nepotrebno sve u svemu.

Publike bilo bar 1000, sigurno i više, super atmosfera, najbolja na BG/IE "obradama". Ako ništa drugo, vredeo je ceo put samo da vidimi čujem Hansija kako polu-growluje Burning Times :D Optimista bi rekao da se izvukao, haha. I Died For You mu baš legla sa druge strane.

Lepo za videti svakako, no nekako mi ipak permanentna misao sinoć bila da jedva čekam opet Blind Guardian turneju, za taj maksimum atmosfere koji jedan power koncert može da pruži.

12 hours ago, azal said:

pa jel snimaju nesto novo ili ne?

 

mada taj drugi ne znam da li sam preslusao uopste

Pa snimaju, ali nema nikakve dodatne informacije. Nisu svirali ništa novo na koncertu, tako da kontam ništa nije spremno.

Faličan je taj drugi, ali ima svoje momente. Ako hoćeš nešto midtempo, uzmi "Beneath These Waves", ako nešto brzo, onda "Terror Train".

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 5 weeks later...
  • 1 month later...
  • 2 months later...
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 4 weeks later...

Tek drugo slušanje završio, ali baš mi teško ovo ide.

Ne znam da li je bilo više teško Hansiju kada mu je Jon poslao ove dosade od riffova ili Jonu kada mu Hansi nije vratio nijednu catchy vokalnu melodiju. Ceo album udavljen, sigurno 95% vremena, u nekom mid-tempu i pettingu bez završnice. Stvarno ne bi falilo malo više brzine albumu. I zvuk je nešto tanak u tri lepe.

Jako mi je drago što su prvo odradili onu turneju pa tek onda izdali album, solidno bi patila lista sa ovim dodacima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...