Jump to content

Čaj i kafa


STARSHOOTER_SUPREME

Recommended Posts

ovaaaaaaaj, kad si ti jela uzhichku lepinju ak nisi bila u Uzicu?:D

ove vanuzhichke se ne rachunaju :) majke mi ako budesh dolazila na neki okup nechega pred neshto ponecju ti da probash autentichnu.:)

 

a ovo mesto je prfekshn ^^ mnogo dobro mirishu chajevi, a najbolji momenat je bio kad sam se mesec dana voshtila od nekog chaja i sva se osula, pa sam u zlo doba saznala da je jedan od sastojaka bela chokolada na koju sam alergichna...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne pije se caj samo kad je neko bolestan, caj je za one momente hedonizma ili jednostavno pijemo ga kada zelimo. Da li cete brati biljke po Staroj planini ili Himalajima, ili to isto kupiti u radnji zdrave hrane, ili kupiti u filter kesicama, izbor je na vama.

Ja sam danas uzela ovo: magic_winter%20.jpg i uopste nisam nezadovoljna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa, nisam. :)

 

Chaj sa bijelom chokoladom? Chudne li kombinacije. :S

 

fantastichno, onda dobijash jednu...jednog dana na nekom okupu pred neshto, kao shto rekoh ^^

znam da zvuchi gadno, ali ima neshto vezano za belu chokoladu,ne bih ti bash tachno znala objasniti shta, a ja sam hyper alergichna na nju...u svakom sluchaju, taj chaj je chisto savrshenstvo;D

iako ga ja vishe ne smem piti :(

 

@Olja: Gde si kupila to?:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ima neshto vezano za belu chokoladu,ne bih ti bash tachno znala objasniti shta, a ja sam hyper alergichna na nju...

 

@Olja: Gde si kupila to?:)

 

 

Kupila sam u Tempu, uzela sam jos crnu ribizlu sa limunom i neki od sumskog voca, kao i domace mentu i zeleni caj fedela. Ipak, do sada isprobanih ukusa, najbolji mi je malina sa vanilom, ubedljivo.

 

To sa cokoladom mislim da ima neke veze sa nekim masnim frakcijama u njoj, ili nekim proteinima iz mleka, jer je to vecinski sastojak bele cokolade....npr znam ljude koji ne smeju da jedu iznutrice jer je u njima povecan procenat holesterola.

Edited by Shamandalie

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja imam uzasnih problema sa belom chokoladom, za sada mi je samo to zabranjeno, a pojma nemam koji konkretni sastojak je u pitanju.....

pojavljuju i se bukvalno crveni pechati svuda, po rukama, nogama...:|

 

...a inache sam pokushala da objasnim da u tom chaju ima neshto sa belom chokoladom, iako se ukus i ne osecja :)

 

ooooo, moram probati taj sa malinom i vanilom, zvuchi odlichno :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

ovaaaaaaaj, kad si ti jela uzhichku lepinju ak nisi bila u Uzicu?:D

ove vanuzhichke se ne rachunaju :) majke mi ako budesh dolazila na neki okup nechega pred neshto ponecju ti da probash autentichnu.:)

 

Откад се то зове "ужичка" лепиња. И где је тако зову? :) :) :)

Ћу'де, мала.

 

 

Ретко пијем чај.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Откад се то зове "ужичка" лепиња. И где је тако зову? :):):)

Ћу'де, мала.

 

 

Ретко пијем чај.

 

 

okej, zove se komplet lepinja, i tako je zove ceo ovaj kraj, u kome se najcheshcje i pravi :P :P :P cju'de ti.

 

xD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li je neko probao beli caj? Ja sam uzela jedno pakovanje od nekog italijanskog proizvodjaca Tea Gallery- beli caj sa djumbirom i nisam odusevljena, nekako mi je previse opor ukus.

 

Uuuuuuuuu! Meni je baš taj čaj vrh vrhova! Beli čaj sa đumbirom i breskvom (ako se ne varam) ... predobro!

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne nije, evo sad sam prekontrolisala, Tea Gallery s.r.l. Bologna, Italia. Mislim da cu i ja sledeci put probati cist beli, ima ga od Teekanne, a ima i u onom pakovanju od 30 kesica- beli, crni, zen caj i jos neki mislim. Ovaj Ginger and Peach nije sladunjav, vec jako oporog ukusa. Inace, ako neko ide u susedne zemlje, u supermarketima Tesco imaju ti cajevi Tea house, preporucijem vocni sa komadicima voca koji se mogu i jesti, 100 grama je kostalo oko 120 dinara (340-360 forinti).

Edited by Shamandalie

Share this post


Link to post
Share on other sites

U jednom BG caffeu (ne mogu mu se sada sjetiti imena :mrtav:) ima nekakav čaj "koji se gricka". Kapiram da je to sa komadićima voća ili čega već. Mada, taj isti lokal mi se zgadio last time kada sam naručila crni. Donijeli su neku sluzavu vodu (koja je još bila mlaka) i najodvratniji čaj koji sam ikada pila. Iako je ambijent više nego dobar, očigledno im je izbor čajeva očajan.

 

et Haris B: Možeš li mi dati tačnu adresu Kuće čaja?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Caj koji se gricka mozete kupiti u prodavnicama zdrave hrane- 100 grama kosta oko 190 dinara i to je kombinacija brusnice, hibiskusa, divlje jabuke i jos nekih plodova, a ima i u apotekama, kao caj koji se preporucuje kod urinarnih infekcija. Domaci je proizvod i dobrog je ukusa, samo voce mora malo bolje da se prokuva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Donijeli su neku sluzavu vodu (koja je još bila mlaka) i najodvratniji čaj koji sam ikada pila.

Da nije to bio caj od lana? Sa njim se moze i belance u kuhinji zameniti (ozbiljan sam) toliko je sluzav.

 

A Slovenci su pre imali cajeve tipa popijes-pojedes. Malva...forest fruit i hawaii mix. Trosio sam ih nemilice :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tomislave, taman je ličilo na čaj od lana :) Pravila sam ga jednom, pa znam. Ne, ovo je trebalo da bude samo vrela vode iz kafe aparata + kesica crnog čaja. Ništa egzotično nisam zahtijevala :) I dobijem to sranje. Pih! :mrtav:

 

Ja grickam (skoro) sve čajeve iz Kuće čaja, naročito onaj po imenu "turski med". Mmmmm... :opusteno:

Edited by Kokopelli

Share this post


Link to post
Share on other sites

:)

 

Bila sam u jednom nvosadskom caffe-u, u Lazi Telečkog. Simpatično je uređen, naročito dio iznad stepenica. Fora Alisinog tripa u kući, sve je malecno u odnosu na tijelo: mali stolovi, stolice, plafon, wc, itd. Kapiram da to nije bilo s namjerom, nego su morali iskoristiti niski plafon :) Ne znam kako se zove, slabo pamtim imena :icon_ne:

 

U svakom slučaju, imaju perverzno dobar izbor kafe, a ni sa čajevima ne oskudijevaju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...