Jump to content

Čaj i kafa


STARSHOOTER_SUPREME

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

A pazi ovu kombinaciju

liq%20and%20pep%203.jpg

Brat mog momka kupuje ove čajeve (preko neta). Baš mi se sviđa dizajn.

 

Zašto se razlikuju od ostalih:

 

Green packaging

  • japanesebioplastics.png
     
    Our tea temples are made from biodegradable corn starch. The material was developed in Japan and has the green "pla" mark which is an endorsement by the Japanese bioplastics association.
  • fsc%281%29.png
     
    Our packaging is fully recyclable, and the cardboard used to make the packaging is FSC certified. FSC (Forestry Stewardship Council) is a organisation which promotes environmentally appropriate, socially beneficial and economically viable management of the worlds forests.
  • vegetabe.png
     
    And not only do we print on sustainable board, but this one last flashy logo tells you that the ink we use to make our packs pretty is vegetable-based.

 

izvor: http://www.teapigs.c...een-credentials

 

Primjetila sam da ove biorazgradive kesice od kukuruznog skroba ima i Starbucks starbucks-new-teas-7.jpg

Edited by Kokopelli

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 months later...

sumsko voce, zeleni caj sa aromom jasmina, lipov caj ali retko ga pijem, za pms uvek pomaze lemongrass and ginger tea,

a svakodnevno popijem 'cholesterol tea' s okusom jabuke, i obavezno bez secera, eventualno s medom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo femsi iz Usšćtja:

Feng Shui

Sastav: Zeleni čaj Sencha, komadići breskve, zelene čaj sa cvetovima Jasmina, prirodna aroma, božur, mladice bambusa, cvet jasmina, sandalovo drvo, kurkuma, breskvin cvet, list bambusa.

Zemlja porekla Kina.

T 70-80°C 2-3min

 

Zeleni i crni na merenje, iz olea prodavnica, u zeleni može limuna malo, katkad, u crni vazda mlekce.

 

Domaća mešavina nane, bosiljka, rtanjskog i lipe.

 

Šta dohvatim, ako nema to - uštekah još malo čokoladnog i šumskog čaja s Kanara, to sad pijem samo kad se osećam nježno. =)

 

Protiv PMS-a nemam ništa efikasno, ali još probavam. Do sad se pivo najbolje pokazalo, kad hoće da pije (a nije da neće).

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

jos stari grci su preporucivali seks kao lek za pms, naime tumacili su da se materica u tom razdoblju nekako iscasi i da bi se vratila na mesto potrebno je mnogo jebanja u raznim pozama.

 

Pa prilikom seksa dolazi do matericnih kontrakcija sto pomaze odlubljivanju endometrijuma (deo tkiva koji istruli i koji se izgubi tokom krvarenj). Tako da pametni bili ti stari grci. Nema boljeg leka za pms od seksa :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

jos stari grci su preporucivali seks kao lek za pms, naime tumacili su da se materica u tom razdoblju nekako iscasi i da bi se vratila na mesto potrebno je mnogo jebanja u raznim pozama.

I generalno utice na lucenje dopamina pa nema toliko hejta i nadrkanosti :mhihi:

 

ontopic

jel radi kuca caja?

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 8 months later...

Oni koji ne koriste fb nece imati priliku da ucestvuju u razmjeni. :D Otvaranje profila ne znaci da moras da aktivno ucestvujes, a i dobar je za dobijanje raznih informacija. Dobila sam npr. nagradu od jedne americke kompanije koja proizvodi cajeve jer imaju svake nedjelje trivia question. Ko prvi tacno odgovori dobija mogucnost da proba njihove cajeve. Shipping je papreno skup, tako da drugacije ne bih ni imala priliku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako pre nisam video ovu temu , pročitao sam sve strane

Obožavam čajeve bilo zimi ili leti popijem min 0.5 l dnevno , zimi min 1l .

Najvše pijem zeleni , ujutru i pre treninga , malo da me prodrma , ponekad i crni .

Nanu pijem predveče i kad se nažderem belog luka , malo da ubije zadah . Hibikus , kamilicu i šipak takodje obožavam .

Uglavnom kupujem one jeftine , od 30-40 din , ali i te kako ima razlike izmedju njih i onih skupljih na primer Teekanne . Zeleni od njih je neuporedivo bolji od recimo Macval .

Elem sad sam na poslu i pijem mešavinu hibiskusa i divlje trešnje od Aleve , dve kesice u 2dl , fenomenalno za te pare ekstra preporučujem i onima koji izbegavaju te jeftine vrste u kesicama.

Kupih pre koji dan od Teekanne Jabuka+cimet ukus isto meden , ali više volim standard zeleni,crni,kamilica,šipak,hibiskus ,nana .

Jedini čajevi koji mi se baš nisu svideli su rtanjski i čaj od lipe .

Nikad nisam pravio one iz rinfuze ali možda počnem . Jel ima u prodavnicama zdrave hrane Pu-erh čajeva (mislim da je neko i spomenuo na ovoj temi ...)? Čitao sam da su najbogatiji kofeinom , a to meni treba :) . Ma huang nažalost nema i nelegalan je :(

 

Koji je najbolji (najjači ) zeleni ili crni što se može kod nas kupiti a da nije u rinfuzi?

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo ti da vidis kako sam napravila teabag wallet za poslednju razmjenu. :DI sta propustas. :P

 

TEABAG: Dipping your testicles into the open mouth of another person. Kind of like dipping a tea bag in and out of a cup of water.

 

I caught the mail man tea bagging my mom. She gagged. (Izvor urban dictionary).

 

Da li mi ovo Bog šalje znak da napravim fb?!

 

Forgive him Father for he hath known not what he might miss.

  • Upvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...