Jump to content

Čaj i kafa


STARSHOOTER_SUPREME

Recommended Posts

Od crnih najvise volim Twinings-ove, sa ili bez arome. Najdrazi mi je Darjeeling, mada se on teze ovdje nabavlja. Ima jedna bakica na Kalenicu, kako mi rekose prijatelji, i kod nje je moguce kupiti, ali u rinfuzu. Ostale Twinings mozes naci u Veru i Tvrdjavi u Hilandarskoj. Evo moje skromne kolekcije. Svako je fotkao svoju kolekciju iz ove fb grupe o kojoj sam pricala.

 

Twinings ima sjajne zelene. Upravo pijem zeleni sa nanom.

 

375436_10200214451503286_721008335_n.jpg

 

TEABAG: Dipping your testicles into the open mouth of another person. Kind of like dipping a tea bag in and out of a cup of water.

I caught the mail man tea bagging my mom. She gagged. (Izvor urban dictionary).

 

E, pa jbg. Mada, fala na definiciji. Da znam gdje da ne koristim.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakvi ste vi bezvredni hrcci, zasto biste skupljali caj ....ionako bi ste kroz par godina to mogli da bacite jer cak i to ima rok trajanja :)

 

Probao sam Twinings, dobri su , jaki ko djavo...ali sam ih video samo u Slo i Cro, nisam jos naleteo u Srbiji.

 

Meni je najbolji caj na svetu, a i najzdraviji Yerba Mate

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam pio zeleni caj dugo godina, medjutim prestao sam pre par meseci. Definitvno nije zdrav kao sto se misli. Dobar je kao antioksidant ali ima dosta i stetnih efekata. Recimo sprecava da se vezuju gvozdje i kalcijum u organizmu, verovatno i drugi elementi, nije toliko dobar ni za srce. Meni je kalcijum bio skroz na minimumu iako sam skoro svaki dan jeo domaci sir, gvozdje nisam merio skoro ali je i ono verovatno bilo smanjeno. Pretpostavljam da je onaj pravi sto se pravi od lista i po posebnoj proceduri daleko zdraviji, ovaj iz kesice je obicno sranje. Sve u svemu sada pijem samo caj od zalfije. Ali to je iz zdravstvenih razlog, on definitivno nije za uzivanje jer je prilicno gorak.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A meni se zalfija svidja iako je gorka. Jedno vrijeme sam je bas mnogo pila. Ali meni je i uvin caj super tako da nisam bas najbolji pokazitelj sta je dobro a sta ne. xD Otkrila sam neke kul cajeve u DM-u. Zova mi se bas dopada, valjda sto je neutralna i mozes da je pijes koliko hoces. To su ovi cajevi. banner-organski-caevi.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni crni čajevi odgovaraju. Ne volim čiste voćne.

Na najluđe čajeve sam naletela kod kineza i moja topla preporuka, za one koji vole da isprobavaju razne ukuse i kombinacije, je da se kupuje kod njih. U poslednjih par meseci pijem "Neki to vole vruće", kombina cejlonskog crnog, belog Pai Mu Tan sa komadićima breskve i ananasa i kriškom pomorandže.

eaed6d5cf0ce1270205d1bea153f5f40.jpg

Divan.

 

Koji je najbolji (najjači ) zeleni ili crni što se može kod nas kupiti a da nije u rinfuzi?

 

Ja cepam ruski crni čaj. Kod mene u kraju na nekoj raspaloj trafici se prodaje za 25din (u kutiji sa kesicama) :smile:

Share this post


Link to post
Share on other sites

51YhhU6CSJL.jpg

 

Ovakve kesice ne moze nista da mi zameni, 3x bolji sam Twinings ovako nego kada je samo gola kesica u kutiji koja stoji.

 

Tako da se zna gore da sam na skupljanje ovoga mislio, da ne pomisle ljudi da cuvam komadice caja, posto vidim da ima zbunjenih postova :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Bila sam prije par nedjelja u Minhenu. Kakvih cajeva ima u obicnom supermarketu. Ah... Ko kupujem u DM-u poznat mu je brend Al Natura. Oni u Minhenu imaju svoju prodavnicu. I tu sam kupila par cajeva. Imaju sve i svasta osim toga, ogroman supermarket ali samo sa organskim namirnicama i prirodnom kozmetikom.

 

Btw, ovim se bavim u slobodno vrijeme:

205596_10200130122355110_481177648_n.jpg

 

i jos jedna

a evo i albuma

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala! :) Voljela bih kad bih imala vise vremena da se bavim time jer imam milion ideja, a samo par bude realizovano. Konkretno za ovaj tea box dobila sam milion poruka koliko kosta i kako se moze naruciti, a ljudi me ganjaju i za druge teglice. :D Nisam bas ocekivala takvu reakciju, ali razmisljam da krenem serijski da ih radim. Vidjecu vec...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Posto uglavnom pijem zeleni i crni caj u zadnje vreme sam isprobao razne vrste i sto se tice cajeva u kesici , cajevi Lords su bas dobri . Zeleni sa jasminom i crni sa aromom narandze su bas dobri . Bolji mi je taj Lords crni nego Teekanee Nero , a kosta samo 60-tak dinara . I nana je medena . Definitivno dobar izbor gledajuci cenu .

Lords-vertikal-3D.jpg

Edited by Hail Metal

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...