Jump to content

Čaj i kafa


STARSHOOTER_SUPREME

Recommended Posts

  • 1 month later...
  • 1 year later...

Pijem kapucjino uglavnom i nerealno je kakav je kremast pufnast punog ukusa lepog (ne u otuznom smislu)

 

Realno nikad ranije nigde nisam ni primetio neku ozbiljnu razliku izmedju espresa i kapucina sem kod njih (dobar im je i espreso), vise se primecuje razlika izmedju Jacobs 3u1 kapucina i obicnog 3u1 nego po kaficima.

 

A Speakeasy nekadasnji, Greenet, Starbucks i to, sve je to super da sednes i da pojedes 100g secera, al' to mi nekako nisu kafe nego slatkisi... Mozda je i do toga sto uvek narucim neku diabetes moku kad udjem u takvo mesto...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Black diamond u kafeteriji je meni najbolja kafa koju sam probao kod nas, kapućino oblik naravno.

 

Starbucks je super da sedneš i da se ne mrdaš par sati, posebno ako je neka kišurina, inače im bljeh i preskupi i kafa i čaj (Chai Latte gori nego u bilo kojoj domaćoj Greent/CoffeeDream/etc ispostavi). Joe and the Juice sa zapada ima bolje kafe i kulju ponudu, ali im je zato sa druge strane ambijent užasan :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

baš sam pre neki dan probao ice moccu od kostarikanske kafe u kafeteriji, isto na bbrdu. damn, it's good!

 

EDIT: što se starbucksa tiče, njegova najveća vrednost se ogleda u tome što imaju najbolji besplatni wifi u odnosu na ostale lance i lokale, bilo u kom gradu da svratite :D

Edited by bradilko

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najbolja kafa koju sam probao do sada i koju redovno pijem:

https://www.amazon.de/gp/product/B00RXZ74EA/ref=oh_aui_detailpage_o07_s00?ie=UTF8&psc=1

 

Druga najbolja nakon toga:

https://www.amazon.de/Fairtrade-Kaffee-Bohnen-Kaffeeautomat-Espressomaschine-Siebhalter/dp/B0162V6G1W/ref=pd_sim_325_5?_encoding=UTF8&psc=1&refRID=PJ2GAW612BV2M1BW2GAN

 

Ovu drugu ako neko uspe da nadje direktno iz Meksika, tj te Chiapas regije, onda jos bolje. Ova je neka uvozna iz te regije, ali kolega, koji je rodom iz te regije, kaze da je jos bolje ako se kupi tamo (naravno ...).

 

Nakon ovih kafa, sve ostalo ima ukus neke splacine. Sto je lose, jer su ove kafe preskupe, tesko se nalaze, a ukus je fenomenalan. Ko moze da priusti sebi da pravi espresso od ovih kafa, da nabavi, obavezno, preporucujem 10/10.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probaj da se skines sa kafeina na dve tri nedelje, ocigledno je telo zasiceno, pa ni ne sljaka :)

Al sto se tice kafe, mene generalno kafa najslabije i radi, pijem je iskljucivo zbog ukusa. Baaas kada zelim da me zvekne da mi se vrti u glavi, onda uzmem neki Ristretto Intenso, al' to bas retko, maltene ukusa ni da nema, gori koliko je gorko.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probaj da se skines sa kafeina na dve tri nedelje, ocigledno je telo zasiceno, pa ni ne sljaka :)

Al sto se tice kafe, mene generalno kafa najslabije i radi, pijem je iskljucivo zbog ukusa. Baaas kada zelim da me zvekne da mi se vrti u glavi, onda uzmem neki Ristretto Intenso, al' to bas retko, maltene ukusa ni da nema, gori koliko je gorko.

nmg da izdrzim smenu na poslu bez, to je ono sto me jebe pokusacu da ga batalim kad odem na odmor

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...