Jump to content

Čaj i kafa


STARSHOOTER_SUPREME

Recommended Posts

  • 2 months later...

Navikao sam na Dolce Gusto i super mi je, pogotovo kratke espreso kafe, ili eventualno Mocha i Chococino. Ali u poslednje vreme sve vise razmisljam da kupim pravi aparat za kafu, kvalitetan. Posto mi se cini da je vazno da ima keramicki mlin, suzava se izbor i kao najoptimalniji mi se cini Pgilips Saeco, a cene su oko 50k pa na gore. Ali se to vremenom isplati zbog cene kafe, kapsule su jako skupe, a i kad kupujes u zrnu imas mnogo mogucnosti da biras i pronadjes sta ti prija

 

Jedino nisam jos probao one nespreso kapsule ili Ily kapsule, ali verujem da je to sve manje vise slicno kao DG

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izbaciš tank sa skuvanom kafom i to je to, nakon svakih 8 kafa se isprazni. Ima sistem upozorenja na kamenac, tada sipas samo prasak ili tecnost za ciscenje i to je to. postoje za njega i neki Brita filteri, ali nisam upoznat previše sa tim. U svakom slučaju, ako je ovo novo, cena je fantastična. Ima keramički mlin, pa kafa neće imati ukus zagorelog ili biti kisela, kao kod aparata sa čeličnim mlinom koji nabije temperaturu i spali kafu koju melje pa ima zagoreli ukus

 

Evo cene i karakteristika sa sajta Tehnomanije

 

https://www.tehnomanija.rs/aparati-za-kafu/philips-aparat-za-espresso-hd-8651-09.html

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod aparata sa kapsulama nema skoro nikakvog čišćenja, osim sto jednom do dva puta godisnje sipate onaj prasak da očisti iglu i sistem, i kafa je ok. Ali ko hoće vrhunsku kafu, mora da plati i da čisti :P

 

Stimer / Froter je prava stvar, bez njega nema dobrog kapućina

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

3u1? Jes posto bljuvotina

 

Al' ja sam to sve komplet izbacio (videcemo koliko cu dizdrzim ali nije kao da kriziram) i zamenio crnim cajem. 'beš kafu. Ako mi se namesti nekad neka stvarno dobra mozda cu da popijem al' tursku ne pijem, a ove usecerene vodice mi ne nedostaju.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...