Jump to content

Beogradski Sindikat


Thule

Recommended Posts

Ko sluša Sindikat, "velike neimare ove hip-hop scene"? Pravi srpski Hip-Hop. Tona hitova, odlične rime, nenadjebiv ritam.

 

"Ovde prate me trubaci, ne iz geta neki chame

Ali ne licim na repera vec na ortaka iz kafane"

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ko sluša Sindikat, "velike neimare ove hip-hop scene"? Pravi srpski Hip-Hop. Tona hitova, odlične rime, nenadjebiv ritam.

 

"Ovde prate me trubaci, ne iz geta neki chame

Ali ne licim na repera vec na ortaka iz kafane"

 

 

Kontradiktorno je to, koliko su oni pravi hip hop, pogotovu zbog činjenice, da su se članovi zgražavali nad domaćom aktuelnom estradom i šundom, a onda napravili pesmu ''alal vera'' koja se vrtela po svim diskotekama i šabanskim splavovima, a na pitanje novinara zašto takva pesma, oni su odgovarali da su je pravili zato što su u duši ''narodnjaci'', iako pesma obiluje turskim ritmovima bliskim upravo estradi koju pljuju a ne narodnjacima...

 

Takodje, ovaj bend je kao i Marchelo, previše precenjen i forsiran od strane štampe i medija...pitanje je koliko kvalitetnih, a koliko šablonskih pesama imaju...I krilatica Pravi Srpski Hip-Hop...time se pre mogu definisati rani radovi Grua, i onoga što je furao Who Is The Best, i da ne pominjem Susnhine...koji danas koliko god bio traljav, bez blama moze da nosi tu titulu, za razliku od Sindikata, koji se previše keše za 100puta prežvakanu tematiku, i to provlači kroz malte ne sve pesme...Sa singlovima mogu da naprave boomove na sceni, ali ne i sa kompletnim materijalom na albumu, što nije bio slučaj sa gore pomenutim izvodjačima...

 

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Алал Вера је песма којом се спрдају са тим стварима о којима певају. Волим их због сјајних политичких текстова.

 

Они су систем инструкција

догма, корупција

терор институција

репресија убија

мафија, мурија

држава - хајдучија

а ми смо револуција

то није наша Србија!

Edited by Куруз Фердинанд

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ko ih voli neka dodje danas u Peti Park na Lionu (ugao Bulevara i Stanislava Sremcevica)

koncert za ocuvanje parka pocinje u 16h (ako ne pada kisa, a nece valjda)

 

likovi se bas angazuju za nas parkic, evo ovo ce biti treci put da mi repuju pod prozorom :) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kontradiktorno je to, koliko su oni pravi hip hop, pogotovu zbog činjenice, da su se članovi zgražavali nad domaćom aktuelnom estradom i šundom, a onda napravili pesmu ''alal vera'' koja se vrtela po svim diskotekama i šabanskim splavovima, a na pitanje novinara zašto takva pesma, oni su odgovarali da su je pravili zato što su u duši ''narodnjaci'', iako pesma obiluje turskim ritmovima bliskim upravo estradi koju pljuju a ne narodnjacima...

 

Takodje, ovaj bend je kao i Marchelo, previše precenjen i forsiran od strane štampe i medija...pitanje je koliko kvalitetnih, a koliko šablonskih pesama imaju...I krilatica Pravi Srpski Hip-Hop...time se pre mogu definisati rani radovi Grua, i onoga što je furao Who Is The Best, i da ne pominjem Susnhine...koji danas koliko god bio traljav, bez blama moze da nosi tu titulu, za razliku od Sindikata, koji se previše keše za 100puta prežvakanu tematiku, i to provlači kroz malte ne sve pesme...Sa singlovima mogu da naprave boomove na sceni, ali ne i sa kompletnim materijalom na albumu, što nije bio slučaj sa gore pomenutim izvodjačima...

 

Vjerovatno nisi dovoljno precizno shvatio ono što sam napisao jer ja nisam boldirao riječi. Kada kažem Pravi srpski Hip-Hop akcenat je na "srpski", dok bi u slučaju Who is the Best-a akcenat bio na pravi. WITB i jeste baš to, Hip-Hop., BS radi nešto malo drugačije, ali meni to više odgovara. A što se tiče Grua, pa njega baš i ne volim, nisam ga ni mnogo slušao, pa da ne tupim o njemu kada malo znam.

Inače, ne možeš reći da Bssst... Tišinčina nije odličan album, kompletan album. Meni se doduše mnogo sviđa i Svi Zajedno, možda čak i više od prvog, mada mi se čini da je prvi naišao na malo bolji odziv.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 11 months later...
  • 7 months later...
  • 1 month later...

Škabov solo album Deset dina glasa na matrici je sjajan, najbolje su MUP, Beli sengeni, Ležerni stil, Stanje stvari.

Uradio je Imamo filing, slična je Belim šengenima, ali bolja. Šteta što nije na albumu, može da se čuje na Tjubu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Škabov solo album Deset dina glasa na matrici je sjajan, najbolje su MUP, Beli sengeni, Ležerni stil, Stanje stvari.

Uradio je Imamo filing, slična je Belim šengenima, ali bolja. Šteta što nije na albumu, može da se čuje na Tjubu.

 

 

Skabo jebe kevu, najjachi lik iz sindikata ( pored sefa sale ) no mislim da je nekad bio jachi reper no sto je sad jebiga brak i taj fazon omeksao je.

Remek delo je isto sabijao, ovo ostalo je dobro ali ne sjajno kako je umelo da bude.

 

 

IZLETIM PRED LERDIJA DA PREPADNEM GA ZACKOM

STA JE Bilo BATJO NESTO NIJE JASNO?

PKS MURIJA BRE POZORNIk SKABO

IMA DA TI JEBEM CELO PORODICNO STABILO!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Blok+Parti+Docek+Pravoslavne+Nove+Godine++Ulaz+Bes+BLOK+PARTI+13012010+BATLER+Doc.jpg

 

"U sredu 13.1.2010. sa početkom od 22h, u beogradskom klubu Batler (Francuska 12) će biti nastavljen niz BLOK PARTI žurki u organizaciji DJ Worke-a, Kinetik-a (Codex) i DJ Iron-a (Beogradski sinidkat). S obzirom da se te večeri dočekuje Srpska nova godina, osim breakbeat, funk, drum'n'bass, kuduro, baile funk i ostalih vratolomnih plesnih ritmova, posetioci će biti počašćeni i specijalnim jednočasovnim šou programom utreniranog MC tima koji čine: Žobla Sirena, Marlon Brutal i Škabo iz Beogradskog sindikata. U duhu praznika i rođendana jednog od trojice repera, ulaz u Batler se te večeri neće plaćati novcem već dobrim raspoloženjem i željom za vrhunskom zabavom. Za ponoć je najavljeno i premijerni lajv performans frontmena najperspektivnijeg i najsvežijeg srpskog a svetskog indie benda."

 

Last.fm event

 

Mene samo zanima ko je ovo: " premijerni lajv performans frontmena najperspektivnijeg i najsvežijeg srpskog a svetskog indie benda. "

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 6 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...