Jump to content

Metal Shopovi Online


Recommended Posts

  • 1 month later...
  • 1 year later...

Do neba i nazad hvala Stormlordu što mi je ukazao na sledeći sajt:

http://lasercd.com/

 

Za svakog ko voli power, prog, prog rock "ili tome slično" :P (Andreja)

 

Tip koji drži sajt, Ken Golden, je toliko fer i korektan, ažuran u minut, da me svaki put zaprepasti. Poštarina je jedna od najnižih koje sam do sada sretala, izbor .. pa malo je reći ogroman... Svoje nabavke delim na period "pre Lasera" i "posle Lasera" :haha:

 

 

 

Druga preporuka, CD Baby. Stvarno svakakav underground može tu da se odčeprka. :da:

 

 

Treća preporuka, Amazon.de. Poštarina do Srbije je EUR6. Vrebati i Amazon.fr gde je poštarina uši otpadaju, ali imaju povremeno neka nenormalna sezonska sniženja pa tako disk može da se nabavi za po ispod EUR5, što i sa preskupom poštarinom opet ispadne povoljno. Edit: na 4-5 komada.

Edited by Ајлин

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Najbolji Amazon je britanski, dakle .co.uk, i što se tiče izbora (ovo pogotovo) i što se tiče poštarine. Takođe preporučujem i novootvoreni http://e-shop.season-of-mist.com, imaju sulud popust narednih desetak dana, Francuzi, i jedan finski shop sa vrlo niskom poštarinom, ali dosta visokim cenama, no često se nađu sjajne stvari ispod 10€ - http://www.recordshopx.com.

Edited by Gojko

Share this post


Link to post
Share on other sites

DHL će te UVEK odrati, kao i bilo koja služba tog tipa (UPS i šta ti ja znam). Znači slanje samo i isključivo običnom poštom. Ako vide da je jedan-dva diska, neće te drkati, a verovatno neće ni za više, ako ne poručuješ prečesto. Većinu paketa ni ne otvore.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Do neba i nazad hvala Stormlordu što mi je ukazao na sledeći sajt:

http://lasercd.com/

 

Za svakog ko voli power, prog, prog rock "ili tome slično" :P (Andreja)

 

Tip koji drži sajt, Ken Golden, je toliko fer i korektan, ažuran u minut, da me svaki put zaprepasti. Poštarina je jedna od najnižih koje sam do sada sretala, izbor .. pa malo je reći ogroman... Svoje nabavke delim na period "pre Lasera" i "posle Lasera" :haha:

 

Kolika je postarina?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko para uzimaju nasi za carinu i sl? Pricao sam sa nekim tipom iz DHLa i on kaze da nema pravila i da carina zavisi od toga dal je carinik nadrkan il nije.

 

 

 

Mnogo... Mene su za dva dvd diska odrali, duplo vise nego sto je cena diskova bila...

 

DHL će te UVEK odrati, kao i bilo koja služba tog tipa (UPS i šta ti ja znam). Znači slanje samo i isključivo običnom poštom. Ako vide da je jedan-dva diska, neće te drkati, a verovatno neće ni za više, ako ne poručuješ prečesto. Većinu paketa ni ne otvore.

 

Mozes li da objasnis kako ja tamo nekom u Amazonu da kazem da mi nesto posalje postom i kako paket u tom slucaju ulazi u Srbiju bez carinjenja, dazbina i zlog DHL-a?

Kako ide postupak kod on line kupovine, da ti paket dodje preko stare dobre poste?Meni su diskovi iz Amazona koje sam narucio, direktno dosli na carinu, pa sam puko ko kokica i jos sam morao da im saljem izjavu sa fotokopijom mog potpisa

da cu diskove izrabljivati samo u kucnoj varijanti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je Amazon vazda slao diskove običnim Royal Airmailom, ali ako poručiš tipa preko 5 diskova odjednom, možeš očekivati da to nekom na carini zapadne za oko. Ja nikad preko 2-3 odjednom ne uzimam. Takođe, ne d'o ti bog da uzmeš više primeraka istog diska, to je carina u najavi.

Edited by Gojko

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 3 months later...

Meni je Amazon vazda slao diskove običnim Royal Airmailom, ali ako poručiš tipa preko 5 diskova odjednom, možeš očekivati da to nekom na carini zapadne za oko. Ja nikad preko 2-3 odjednom ne uzimam. Takođe, ne d'o ti bog da uzmeš više primeraka istog diska, to je carina u najavi.

Ovo je donekle offtopic, ali tice se narucivanja online. Naime pre par dana sam narucio sa Amazona britanskog neku zastitnu futrolu za mp4 plejer koja kosta otprilike 3 evra, postarina isto toliko. Ali zato me carina odrala 6 evra!!! A poslali su mi običnim Royal Airmailom. Poenta je da vjerovatno carinjenje ne zavisi samo od nacina dostave...

 

Takodje, da li neko zna po kom metodu ili formuli se naplacuje carina za stvari koje se narucuju online? Na onoj priznanici sa carine nisam uspio da provalim da li je u pitanju neki fiksni iznos ili je u pitanju procenat od vrednosti narucene robe?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel je počeo da funkcioniše PayPal sistem kod nas? Jel je plaćao neko nešto online ovim putem?

Nije, ocekuje se ove godine posto smo "mi uradili sve sto treba" i samo se ceka da PP odradi svoj deo posla.

Ja nesto ne verujem u tu pricu al` videcemo sta ce biti u toku godine.

 

Postoji neka formula po kojoj se obracunava carina ali je u praksi totalno drugacije i zavisi od mnogo stvari:

Da li se cariniku svidja sadrzaj paketa ili ne od cega zavisi da li ce sadrzaj misteriozno nestati ili ce ti biti predat, da li se carinik u toku dana vec ovajdio dobro, da li je nadrkan ili nije itd itd.

Iskustva su razlicita : Neko plati carinu za neku sitnicu a neko naruci vrata iz Holandije i ne plati nista.

Sve je pitanje srece.

Najgore je kad narucis nesto polovno i platis npr 5$ a carinik ne zna pravu cenu pa izgoogla proizvod i carini prema ceni koju je nasao a to obicno bude prva cena na koju naleti i to za nov proizvod. :D

Edited by Pride Assasin

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...