Jump to content

Info: Odlazak na koncerte u Bugarsku i Rumuniju


Recommended Posts

OK,posto se povecao broj odlazaka na koncerte u ove zemlje (od kako su Madjarska i druge zemlje pocele da naplacuju 35 eura po vizi :) ),a za Bugarsku i Rumuniju trebaju vize,evo nekih infoa kako i sta oko toga.

 

 

1. Za bugarsku vizu treba

- Pasoš sa rokom važenja najmanje 6 meseci po povratku sa putovanja,

- Fotokopija prve strane pasoša,

- Jedna fotografija 3.5 x 4.5 cm sa belom pozadinom,

- Polisa međunarodnog zdravstvenog osiguranja (moze se nabaviti kod bilo kog osguravajuceg drustva)

- Potvrdu hotelske rezervacije ILI fotokopija karte za koncert/utakmicu/sta vec

- Zahtev za izdavanje vize (besplatan je i dobija se u konzulatu)

NAPOMENA:

- Viza se čeka najduže sedam radnih dana (mada se u spicu letnje sezonu to moze oduziti i na skoro 2 nedelje)

- Viza je besplatna

 

Adresa ambasade:

AMBASADA REPUBLIKE BUGARSKE

Bircaninova 26

11000 Beograd

Tel. 646-222; 646-243

Fax: 641-080 - [email protected]

 

Telefon/faks bugarske ambasade za informacije sta vam treba za bugarsku vizu:

Tel: 011/361 39 80

Fax: 011/361 11 36

 

 

Adresa konzulata u Beogradu (ovo vam u principu i treba,jer se tamo ide da se preda zahtev za vizu):

Konzulat Republike Bugarske u Beogradu se nalazi na Neimaru, ul. Hadži Melentijeva br. 69

Telefoni konzulata su 011/3446-443, 011/3446-455.

 

Kako doci do konzulata?

1. busem broj 24 (koji ide u pravcu Neimara) idete skroz do poslednje stanice (okretnice) i tu vam je onda neka osnovna skola i u toj ulici pravo (Hadzi Milentijevoj) se nalazi konzulat (samo pitajte nekog u blizini - svi znaju)

2. taxijem (ako se ne snalazite u BG-u :) )

Radno vreme:

Ponedeljak-cetvrtak:09-12h

Petak:09-11h

Podizanje pasosa:

Ponedeljak-cetvrtak:12-13h

Petak:11-12h

 

 

Bugarski konzulat u Nišu nalazi se u ulici Lole Ribara broj 19 (2 minuta od amfiteatra na keju), a gradjanima su za informacije otvoreni telefoni 018 516 800 i 018 516 900

 

 

 

Plus copy/paste Jonhy-jevog teksta (hvala Johny :pivopije: )

Kao sto vecina vas zna, od 01.01.2007 za Bugarsku je potrebna viza, koja je besplatna.Danas sam predao dokumenta za vizu u niskom konzulatu, i ovo su neke napomene za sve one koji ce vizu vaditi u Nisu....Dakle, od dokumenata je potrebno...

 

1.Vazeci pasos sa barem 3 slobodne strane i datumom vazenja barem do 17.08.2008

2.Fotokopija prve strane pasosa.Pasos se moze iskopirati ispred konzulata (u kopirnici-Delta osiguranje).

3.Jedna fotografija na BELOJ POZADINI.Mozete se slikati ispred konzulata za 200 dinara (4 slike).Slike se razvijaju za 30 minuta...ali je glupo da se oslanjate na to, obzirom da se mozete slikati bilo gde...

4.Popunjen zahtev za izdavanje vize.Kupuje se u kopirnici-Delta osiguranje (ispred konzulata) za 10 dinara.

5.Osiguranje.Osiguranje za dva dana kosta oko 200 dinara i najjeftinije osiguranje je Dunav osiguranje.Osiguranje se moze izvaditi i ispred konzulata u Delta osiguravajucem drustvu.Oni nude samo osiguranje za 3 dana i ono kosta 342 dinara.

 

Zahtevi se predaju svakog radnog dana od 09 do 11h, a vize se izdaju od 11-12h.

 

Viza se izdaje za 7 radnih dana.

 

U praksi, (ako nemate sliku i hocete sve da završite za sat-dva), ponesite pasoš, 600 dinara, hemijsku olovku, tvrdju svesku A3 formata koju cete podmetnuti dok popunjavate zahtev i dodjite ispred konzulata u 08:00h.Do 10h (a i ranije) cete uspeti da sakupite sva dokumenta i predate ih konzulatu.Ako hocete da prodjete jeftinije, uplatite osiguranje u Dunav osiguravajucem drustvu.Naravno, ako vec imate sliku, nema potrebe ponovo da se slikate, vec je samo ponesite.

 

Za maloletnike je potrebno odobrenje roditelja za napustanje zemlje, sto se vadi u lokalnoj opstini u prisustvu roditelja/staratelja.

 

NAPOMENA 1:COBANI IZ KOPIRNICE CE VAM PONUDITI DA VAM POPUNE ZAHTEV ZA 150 DINARA, ALI ZA TIM NEMA NIKAKVE POTREBE, JER JE POPUNJAVANJE ZAHTEVA VEOMA JEDNOSTAVNO, I TO MOZETE URADITI I SAMI ZA DZABE!

 

 

U slucaju da imate nekog iz Bugarske da vam posalje pozivno pismo,onda ide ovako:

osoba koja ti salje pismo ode do bilo kog kioska da kupi 'declaration paper', ode u policiju, a tamo ce mu reci kako da ga popuni. od tvojih podataka trebaju ime, prezime, ime oca, broj pasosa, adresa, datum rodjenja. neophodna ti je i kopija licne karte ili pasosa osobe koja ti salje pozivno pismo kad budes predavao papire u ambasadi.

meni je pisalo "pozivam svog prijatelja bla truc svi moji podaci da bude moj gost od tad do tad, sve njegove troskove snosim ja"

 

 

 

 

2. Za rumunsku vizu treba

- vazeci pasos

- 1 slika (3,5x4 cm na beloj pozadini)

- fotokopija prve strane pasosa

- potvrda o zaposlenju ili skolovanju (tj. fotokopija radne knjizice ako ste zapolseni ili potvrda da studirate ako ste student)

- putnicko zdravstveno osiguranje

- i (najvaznije) rezervacija hostela, hotela, motela, kampa... nebitno ILI fotokopija ulaznice/karte (za koncert,utakmicu,ovo-ono) (znaci,jedno od ta dva (rezervacija ili fotokopija karte) se podnosi sa zahtevom)

- zahtev (popunjava se u konzulatu;za mesto boravka se navodi hostel/motel...)

 

 

Adresa rumunska ambasade

AMBASADA RUMUNIJE

Kneza Miloša 70

11000 Beograd

Tel. 646-071

Fax: 646-267

Konzularno odeljenje:

Tel. 645-685

 

Tel: 011/361 83 27

Fax: 011/361 83 39

 

Imaju sada i call-cantar

0800/102-100

Poziv je "besplatan",samo se naplacuje 200 din. :)

(za neko zakazivanje termina,sta ti ja znam)

 

 

Jos jedan copy/paste na koji sam naisao:

U slucaju pozivnog pisma, ne treba ti putno osiguranje i rezervacija. Pozivno pismo, pozivar vadi kod notara, sa sve pecatom i overom, placa se kako gde. meni su slali i platili 18 ron-a t.j. 5 eura (neka taksa). Pozivno pismo mora da sadrzi datum zeljenog ulaska i trajanje vize. U ovom slucaju se moze traziti viza na 6 meseci i za vise ulazaka t.j. multi.

Vize se vadee u BG-u u Miloja Djaka 1C. Najbolje je ici u ponedeljak ili utorak. Otvaraju u 9, najbolje se pojaviti oko 8. Gotove vize izdaju u cetvrtak i petak popodne (kako vam kazu) Telefoni 011/3670-798, 3670-361, 3670-362.

Ulica Miloja DJaka je inace na Dedinju.

 

Postoji i konzularno odeljenje u Vrscu,ali im jos nisam nasao adresu i brojeve telefona.

 

 

 

P.S. - ovaj post ce biti editovan cim saznam nove informacije o svemu tome...

Edited by LazaGNR

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 8 months later...
Guest Sevolod1488

A kolika je sansa da se dobije viza za Rumenliju u koliko se ide na svirku tipa...."spavam gde stignem tu jednu noc, a i ne moram bas da spavam, mogu da locem pivo"? To jest, da se ne navodi nikakvo ime hotela/hostela,...

 

Isao bi ovo leto u Bukurest na ManOwaR, pa me zanima...

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
A kolika je sansa da se dobije viza za Rumenliju u koliko se ide na svirku tipa...."spavam gde stignem tu jednu noc, a i ne moram bas da spavam, mogu da locem pivo"? To jest, da se ne navodi nikakvo ime hotela/hostela,...

Nemam pojma.

Ovi u bugarskoj ambasadi zapeli za to da moras da imas neku rezervaciju hotela,ko da im je to najbitnije u zivotu :uhoh:

Sta njih boli kurac ako cu ja da spavam kod druga,u parku,kod nekog koga sam upoznao to vece,na zeleznickoj...?

Jebalo ih prenociste i rezervacije hotela :no:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemam pojma.

Ovi u bugarskoj ambasadi zapeli za to da moras da imas neku rezervaciju hotela,ko da im je to najbitnije u zivotu :uhoh:

Sta njih boli kurac ako cu ja da spavam kod druga,u parku,kod nekog koga sam upoznao to vece,na zeleznickoj...?

Jebalo ih prenociste i rezervacije hotela :no:

Verovatno se brinu da ne prebegneš kojim slučajem (mada, realno, ko bi bežao u Bugarsku?).

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Odes tamo (u Kavarnu,gde se odrzava festival) i kupis ih na ulazu.

 

Ako pitas dal' ima negde u Srbiji da se kupe te (pojedinacne) karte - mislim da nema.

Jedino da nadjes nekog ko ce ici u Bugarsku do jula,pa da ti u Bugarskoj kupi pojedinacnu kartu :meshuggah:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 2 months later...
  • 4 months later...
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

Ko jos svira tamo sem L.A. Guns-a?

 

A posto se ta svirka na trgu u Lovecu ne organizuje prvi put mislim da su se vec organizovali Bugari sto se tice smestaja,pa verujem da ces ga lako pronaci ;)

Inace,u principu Bugarska nije skupa,tako da ne brines za cene pica/hrane.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 years later...
  • 6 years later...

Eo vratismo se skoro sa Artmanie, pa da podelim utiske:

 

I Dan:

 

Rome - slušao ga drugi put uživo, bilo je dosta kratko i set lista ne baš po mojoj volji. Jeromeov prijatan bariton na mestu, imali su neki tehnički problem sa bubnjevima ili je to bio neki mnogo loš efekat previše puta ponovljen, nisam uspeo da provalim. Korektno ali ništa spec.

 

Arcane Roots - ponoviću 100-i put, ne znam kako ovi nisu veći i poznatiji bend. Izuzetni su uživo, sjajna energija, sjajna svirka, deluju kao potpuno fini i down to earth momci. Jedina zamerka ide na račun tonca jer je glavni vokal pola nastupa bio zaista pretih što je šteta jer Andrew Groves ne samo da super svira nego je i vrlo dobar vokal. Pošto je ovde nastala prava pomama za Agent Frescom meni su AR u ranagu sa njima pa ajde neki dobri ljudi da se pocimaju da ih dovedu. :) Vredi.

 

Haken - dosta fanova ima Haken u Rumuniji, bili su zvezde prve večeri. Mene njihov prog metal nikad nije naročito radio, nekako nema ličnog pečata, pa su mi u startu delovali kao neke Neverne bebe na steroidima, dosta zahvaljujući onom šabanu za mikrofonom, baš komična pojava. Međutim, usvirani su do perfekcije, baš zvuče monstruozno dobro i utisak mi se naglo popravio pa sam pravo i uživao u ostatku seta. Dosta su forsirali materijal sa Affinity-a, a završili sa The Architect, baš savršena izvedba, čak se i Einar pojavio na kraju na bini da otpeva svoj deo. Ko voli ovakav moderan DT worship nema greške, ovi razbijaju kako sviraju ali što se same muzike tiče, meni uvek bili meh.

 

Mogwai - nekako je njihov organski zvuk baš čudno zvučao posle mehanizacije Hakena, bukvalno kao punk. Svirka bila dobra, prijatna, jedini put požalih što nisam poneo nešto za stimulans, baš lepa završnica prve večeri, post rock za laku noć.

 

II dan:

 

Distorted Harmony - nisam ranije znao za ove Izraelce, u principu moderan djenty prog metal. Zvuče fino i upeglano, čak neke lepe gruvačine, dobar vokal ali isto nekako bez previše ličnog pečata, imam utisak da postoji more ovakvih bendova. Simpatični i prijatni momci, reklo bi se, baš se videlo da im je drago što su dobili priliku da sviraju na ovakvom događaju.

 

Zeal & Ardor - stvarno uživo zvuče odlično, sve pod konac, baš su zanimljiva pojava unikatnog izraza. Možda postane malko zamorno pred kraj jer većina pesama odiše nekom sličnom atmosferom. Manuel stvarno drži stvari pod kontrolom i baš su zanimljiva vokalna preklapanja sa dvojicom pratećih vokala. Odlična set lista, pokrili su sve najbolje iz svoje za sada ne preterano bogate diskografije.

 

Leprous - mogao bih da ih slušam svaki dan. Bukvalno. Po prvi put uživo poslušah materijal sa Maline, koju su dosta isforsirali, i mogu da kažem da u septembru u Beogradu očekujem stvarno spektakl. U startu su mi gitare bile malo utišane ali brzo je sve došlo na svoje mesto. Baard dominantan kao i obično. Publika baš na nivou, tretirali su ih kao prave zvezde, krcat je bio trg.

 

Steven Wilson - eto i mog vatrenog krštenja kad je slušanje Steve uživo u pitanju. Impozantan nastup sa sve pratećim elementima poput video i scenskog nastupa i doze engleskog humora. U oko sat i po festivalskog nastupa smestio je i tvrđe i suptilnije pesme, nažalost ništa iz PT repertoara ali nije ni bitno. Samo mi je potvrdio utisak da je reč o jednom od najvećih umetnika današnjice i nadam se da će još dugo da ga drži inspiracija.

 

 

Što se putovanja tiče, laganih 6, 7 sati vožnje, Sibiu je lep gradić, malko oronuo ali nekako dostojanstven i prilično živ (ne znam da li je do festivala koji je big deal za grad ali takav mi je utisak). Organizacija odlična, pivo loše (Becks sponzor), ali sve u svemu...sasvim moguće da ću tamo i dogodine u ovo vreme, posebno ako line up bude ovako ozbiljan.

  • Upvote 5

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...