Jump to content

Info: Odlazak na koncerte u Budimpeštu - Mađarsku


Recommended Posts

  • Replies 93
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...
Pare ne menjajte na železničkoj/autobuskoj stanici, sem ako baš morate (npr da bi kupili kartu za gradski prevoz), jer je kurs nepovoljan.

Menjačnice su najbolje rešenje.

Nisam se toga setila kad sam otisla tamo, tako da sam dobila mnogo manje forinti. :)

 

A bogami bas deru za prevoz.

 

Karte za metro sam kupovala, al' sam se zato u busu svercovala. :mhihi:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi cisto da vas obavestim da ne morate biti u hostelu,ja sa 500 eura u zivotu putujem evropom po dva meseca.Elem ko ne zna nek ode na sajt www.couchsurfing.com regujte se i zamolite ljude za besplatno prenociste.Lako je i funkcionise godinama,meni su bas sad surferi iz Poljske otisli.Sirite duh :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
5) Pozivno pismo (iz Madjarske) - evo sta treba da sadrzi (ovo sam dobio u ambasadi,pa tako i prepisujem ovde):

 

QUOTE

1. licni podaci osobe koja daje izjavu/pozivno pismo (ime,devojacko prezime i ime,mesto i datum rodjenja,devojacko ime i prezime majke,broj licne karte ili putne isprave,adresa boravka)

2. licni podaci osobe/osoba koja se poziva/pozivaju (ime,devojacko prezime i ime,mesto i datum rodjenja,devojacko ime i prezime majke,broj licne karte ili putne isprave)

3. broj poseta/ulazaka u Republiku Madjarsku (jedan,dva,vise)

4. vremenski period i sadrzaj garancije (polugodisnje/godisnje ukupno na koliko dana boravka;garancija podrazumeva stanovanje i/ili troskove zivota i/ili zdravstvene izdatke i/ili troskove putovanja - navesti koje troskove garantuje osoba koja poziva)

5. kontakt telefon osobe koja poziva

6. datum (mesto i vreme formulisanja izjave/pozivnice)

7. potpis davaoca izjave/pozivnog pisma

8. potpis 2 svedoka (drzavljani Republike Madjarske),ispod toga stampanim slovima ime,broj licne karte ili broj putne isprave

 

Vazno!

 

Ukoliko pozivno pismo ne overava/izdaje notar,u tom slucaju osoba koja poziva treba da prilozi fotokopiju svoje licne karte ili putne isprave,te fotokopiju obe strane kartice o prebivalistu u Republici Madjarskoj ("lakcimkartya")

 

Ovde je (na tom letku) jos rukom bilo dopisano i "+ potvrda o primanju pozivaoca/davaoca garancije"

Imam ovo i na madjarskom,al' mrzi me da kucam

 

da li moze neko ovo da mi pojasni

znaci moram da imam nekog tamo koji bi "osigurao" moj boravak tamo ili?

iliti npr ocu da idem na neki cert u Hungariju znaci dva dana ili tri e sad i ocu da odsednem u hostelu

e sad da li i tad moram da imam davaoca garancije ili?

to jedino nisam razumeo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

da li moze neko ovo da mi pojasni

znaci moram da imam nekog tamo koji bi "osigurao" moj boravak tamo ili?

iliti npr ocu da idem na neki cert u Hungariju znaci dva dana ili tri e sad i ocu da odsednem u hostelu

e sad da li i tad moram da imam davaoca garancije ili?

to jedino nisam razumeo :)

 

 

Ma jok...mislim,nama letos nisu trazili...jedino mogu da ti traze kartu za koncert ili za prevoz...ali cak ni to ne traze svima...zavisi koliko si sumnjiv :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 months later...
  • 7 months later...
  • 1 month later...

Jedno pitanje za one koji imaju iskustva sa odlascima na koncerte u Budimpeštu. 4. marta Rage nastupa u klubu Diesel (to je kod nekog planetarijuma). Da li je neko već bio u tom klubu i zna koliko publike može da primi? I koliko publike obično u Budimpešti dolazi na koncerte bendova kao što je Rage? Pitanja su važna da bih znao, ako se odlučim da odem, da li postoji rizik da se koncert rasproda unapred, pa da na dan koncerta ne preostane karata.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedno pitanje za one koji imaju iskustva sa odlascima na koncerte u Budimpeštu. 4. marta Rage nastupa u klubu Diesel (to je kod nekog planetarijuma). Da li je neko već bio u tom klubu i zna koliko publike može da primi? I koliko publike obično u Budimpešti dolazi na koncerte bendova kao što je Rage? Pitanja su važna da bih znao, ako se odlučim da odem, da li postoji rizik da se koncert rasproda unapred, pa da na dan koncerta ne preostane karata.

 

 

 

Naђи клуб на интернету, или организатора, пошаљи мејл и резервиши карту.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedno pitanje za one koji imaju iskustva sa odlascima na koncerte u Budimpeštu. 4. marta Rage nastupa u klubu Diesel (to je kod nekog planetarijuma). Da li je neko već bio u tom klubu i zna koliko publike može da primi? I koliko publike obično u Budimpešti dolazi na koncerte bendova kao što je Rage? Pitanja su važna da bih znao, ako se odlučim da odem, da li postoji rizik da se koncert rasproda unapred, pa da na dan koncerta ne preostane karata.

 

Koliko sam skapirao to je zapravo e-club. Jedino mi nije jasno zasto i diesel club i e-club imaju oficijalne sajtove. Klub se nalazi u nekom parku dijagonalno od stadiona ferencvarosa i izgleda kao neki dvorac(bar meni tako izgleda zbog kupola koje ima). Klub je mali i moze da primi max. 1000 ljudi, a mozda i manje. Prvi i jedini put sam bio tamo 1998 godine. Relativno blizu kluba je i Keleti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Jeste nema viza ko ne veruje nek i dalje kuka o političarima nego Lazo briši ono đubre s prve stranice o tome šta od dokumenata treba za vizu već izmeni to malo, treba važeći - crveni pasoš i ima proveravanja zašto i gde se ide, ali smaranja po šalterima nema. Nego ako bude Sonisphere u Budimpešti 'oće li se organizovano ići?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma,nek ostane jos malo to na prvoj strani...secanje na stara dobra vremena drkanja po redovima ispred ambasada haha :udri::haha:

 

A ne znam dal ce biti tog festivala u Budimpesti.

Vidim,vec su 'izbacili' na sajtu i mesta i datume cele te turneje (Budimpeste nema)...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 3 months later...

Ajd` da dodam i ja neshto ovde ...

 

Najbolji hostel u univerzumu je http://www.happyholidayhostel.com/?link=10

 

Znachi ... higijena na kucjnom nivou ( za one koji inache odrzhavaju higijenu kucji )

Sobe extra dobre...

Free internet i komp u dnevnoj sobi...

Sam centar Peshte ( Dob utca ) 100 m od Oktogona...

Maksimalno mirno uveche i odlichno za spavanje...

Gazde dolaze samo po pozivu shto znachi da si totalno sam tamo...

Postoje 2 kupatila i WC-a na 3 sobe shto je fantastichno !!!

Po policama u hostelu imate gomilu besplatnih shtampanih mapi Peshte i josh jedno dobrih 100ak vodicha za grad...

Posebna kuhinja sa svim potrebnim stvarima ( shpored/mikrotalasna/frizhider/aparat za kafu/sto za ruchavanje/svashtaneshto ... )

Cena je mislim negde oko 15ak evra ...

 

E sad ima po meni samo 2 mane : ne sme da se pushi u sobama ( ja sam churio na prozoru ) i malko je skuplji tokom Szigeta i F1 ...

 

Ja stvarno nikada niti sam bio niti sam video pristojniji hostel...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...