Jump to content

Info: Odlazak na koncerte u Budimpeštu - Mađarsku


Recommended Posts

  • Replies 93
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

A zamislite mene koja sedam dana jurcam po gradu i skupljam papire i danas sva srecna kad mi je rekao da imam sve...i onda kao:Ovo odnesete u banku i uplatite 35 evra...znaci,besna sam ceo dan...

a sto se osiguranja tice-ja sam placala 1.5evro po danu,stim da studenti ispod 25 god.imaju neki extra popust

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravo sam chuo od jednog choveka koji tamo radi, da nece da ti daju vizu ako ne idesh organizovano preko neke agencije ili ako neko iz Madjarske ne garantuje za tebe!!!! Jel to istina?????

Meni su hteli da daju bez problema...samo ja nisam imala pare kod sebe...jedino su me pitali da li imam kartu za festival-ja sam im rekla da ovde ne moze da se kupi jednodnevna i nisu mi ni oko toga pravili problem.Jedino ako nesto nije promenjeno u zadnjih 10 dana...ali realno,i njima se isplati da im sto vise ljudi ode tamo...valjda

Share this post


Link to post
Share on other sites

mislim da ce ti dati vizu na vishe ulazaka (posebno ako si vec dobijala schengen). a mislim da vizu ne daju na manje od 3 meseca. ja sam dobio na 6.

E jebem mu kevu,jos se ja radovao kad sam video da sam dobio Sengen vizu na 3 meseca (rek'o sam kao:woooooow,3 meseca :icon_eek: ),a sad vidim da je to neki minimum na koji ti daju :):udri:

Jebi ga...

 

 

E,ljudi ovako.Isla sam danas u Konzulat...VIZA ZA STUDENTE SE PLACA 35 EVRA!To ne vazi samo za razmenu studenata...tako da se postavlja pitanje koliko ljudi i dalje planira da ide na Sziget...smorila sam se nikad gore...:(

e super ... velike su to pare , posebno za nas koji planiramo da idemo na 3 dana . Ajde da vidim sta ce ostali da kazu na ovo ...

Jbt kako sam se sad jebeno smorila. Ne verujem da se placa prokleta viza i + zdravstveno osiguranje. :violent:

i ja sam se smorila ko pas :udri:

A zamislite mene koja sedam dana jurcam po gradu i skupljam papire i danas sva srecna kad mi je rekao da imam sve...i onda kao:Ovo odnesete u banku i uplatite 35 evra...znaci,besna sam ceo dan...

Hehe,eto vam - samo vi verujte slatkorecivim politicarima koji vam obecavaju brz i jeftin ulazak u Evropu,hahaha :mhihi::):D

 

Mada,nemam ja tu kome sta da se smejem,jer sam i sam naseo na to - odem da predam zahtev za vizu,kad ono "Uplatite 35 eura" :udri::violent:

 

 

a sto se osiguranja tice-ja sam placala 1.5evro po danu,stim da studenti ispod 25 god.imaju neki extra popust

Mislim da to osiguranje svi placaju isto i da studenti nemaju nikakav popust na to :ph34r:

 

 

Upravo sam chuo od jednog choveka koji tamo radi, da nece da ti daju vizu ako ne idesh organizovano preko neke agencije ili ako neko iz Madjarske ne garantuje za tebe!!!! Jel to istina?????

Ne znam,mozda za BG i jeste.

Ja sam isao u Suboticu da trazim vizu.

Znaci ono nista organizovano,nego ja sam otisao po to i dobio je :da:

Tako da - nije istina :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam u istoj situaciji. Reci onom ko je zaduzen za vojsku tamo gde sluzhis da hoces u inostranstvo. On shalje zahtev u generalshtab i stiyhe nazad za 2-3 nedelje. I idesh u inostranstvo legalno, s tim papirom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

interesuje me ovo, mozda neko moze da pomogne...

 

sluzim civilnu vojsku, jel mogu bez problema da izadjem iz zemlje? nema problema oko slobodnih dana, nego me interesuje da li cu imati nekih problema....za madjarsku me interesuje

OK,Huszar ti je vec dao odgovor na to.

I to legalni nacin :mhihi:

 

A takodje postoji i ilegalni nacin :twisted::da:

Znaci,uzmes slobodne dane,pasos i odes na jebeni kocert :lol::da:

I boli te kurac :da::pivopije:

Niko te nece cimati na granici ili nesto slicno (cega se vec bojis) :pivopije:

Ja sam tako uradio :da::cool:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije problem, jer imas hostela koliko hoces. Odes na net, rezervises recimo desetak dana unapred i nema nikakvih problema. Ako ima telefon na sajtu hostela, najbolje je da to ucinis telefonom, jer je mnogo pouzdanije. Narocito ako vec govoris madjarski.

Share this post


Link to post
Share on other sites

da li u hostelima obichno postoji sef na recepciji u koji mogu da stavim pasosh (da ga ne nosam sa sobom) ili pare?

 

Na mapi Szigeta 2008 http://static.sziget.hu/terkep/terkep2008_2.html ili http://www.sziget.hu/festival_english/info/map/ postoji ikona za sefove i garderobu. Je li ok tamo ostaviti torbu, pasosh...? Nisam se susreo s takvim nechim do sada, pa ako neko jeste, dobro bi mi doshlo njegovo/njeno mishljenje/savet o ovome.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neki hosteli poseduju kao neke mini-sefove (to moras sam da proiveris) gde covek moze da ostavlja dragocenosti,a neki ne...

 

A za Siget - da,imas na 2 ili 3 lokacije te kao "sefove" gde platis,predas i oni ti cuvaju tamo stvari (kameru,pare,pasos...sta vec) :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neki hosteli poseduju kao neke mini-sefove (to moras sam da proiveris) gde covek moze da ostavlja dragocenosti,a neki ne...

 

A za Siget - da,imas na 2 ili 3 lokacije te kao "sefove" gde platis,predas i oni ti cuvaju tamo stvari (kameru,pare,pasos...sta vec) :da:

 

Shta znachi "sefove"? Je li to pouzdano ili mozhe da se desi da ti neshto nestane, i da im ne mozhesh nishta? Isto pitanje i za sefove u hostelima.

Ako ostavim u sobi stvari, to valjda niko nece dirati? :ph34r:

I da li osoblje, tj. spremachice/sobarice ulaze u sobu za vreme nechijeg boravka od par dana, tj. da li menjaju peshkire i posteljinu, ili da ponesem svoju? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za hostele ti ne mogu reci (mozda moze neko drugi),jer ti gde sam ja odsedao nisu imali te sefove - a sve svoje stvari sam nosio za sobom :bigblue:

 

 

A ovo na Sigetu ti je sigurno :da:

Ti im das i platis i to stoji tu dok ti ne dodjes po to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovako :

Oni 0903 brojevi ne funkcionisu . Sve se radi preko 0800/127-127 ( za Beograd ) i 0800/128-128 ( za Suboticu ) . Ovde mozete dobiti sve informacije . Poziv je besplatan , a naplacuje se samo zakazivanje termina sa 200 din + pdv . Termin se obicno zakazuje nekih pet-sest dana unapred ( TERMIN MORA DA SE ZAKAZE !!! ) , a pri zakazivanju je potrebno reci adresu na koju da vam posalju formular koji je potrebno popuniti , potvrdu o zakazanom terminu ( MORA DA SE PONESE !!! ) i neke informacije o opstim uslovima za izdavanje vize .

 

VIZU NE PLACAJU :

1) Zvanicne delegacije ( sto verovatno niste )

2) Clanovi vlade i parlamenta , ustavnog suda

3) Osobe koje ucestvuju u naucnim , kulturnim i umetnickim aktivnostima

4) Ucenici , studenti , postdiplomci i nastavnici KOJI IDU DA UCE/STUDIRAJU/PREDAJU U INOSTRANSTVU ( !!! NE VAZI ZA TURISTICKE POSETE !!! Toliko o vasim ,,viznim olaksicama" :evotigana::razz: ! )

5) Ucesnici medjunarodnih sportskih dogadjaja

6) Ucesnici u programaima razmene

7) Lica sa invaliditetom

8) Predstavnici organizacija civilnog drustva koji putuju s ciljem obuke , sastanaka ...

9) Osobe koje idu zbog hitnog medicinskog tretmana , zbog prisustva sahrani ili posete tesko bolesnog bliskog rodjaka

10) novinari

11) Vozaci koji obavljaju usluge medjunarodnog teretnog i putnickog transporta

12) angazovani clanovi posade vozova , vagon-hladnjaca ...

13) Bliska rodbina koja ide u posetu drzavljanima Srbije sa zakonitim boravkom na teritoriji drzave clanica

14) Predstavnici verskih zajednica

15) Pripadnici profesija koji ucestvuju na medjunarodnim izlozbama , konferencijama , ...

16) Penzioneri

 

Potrebna dokumenta ( obavezna za sve ) :

- Pasos koji vazi najmanje 3 meseca po isteku trazene vize

- 1 fotografija u boju ( 3,5 x 4,5 , ista kao i za licnu kartu , ne sme biti starija od 6 meseci )

- popunjen formular ( i ona potvrda o zakazanom terminu)

- SAMO ZA TURISTICKU VIZU - zdravstveno osiguranje ( kod nekog osiguravajuceg drustva npr. DDOR Novi Sad , ... )

- Potvrda o finansijskom pokricu :

- Za zaposlene :

- potvrda o zaposlenju , u kojoj je navedeno od kada je lice zaposleno na tom radnom mestu i visina mesecnog licnog dohotka

- fotokopija radne knjizice , overena pecatom firme ( I ORIGINAL NA UVID , NE ZADRZAVA SE ! )

- izvod o socijalnom osiguranju ,, listing iz PIO ''

- Vlasnik firme

- resenje o registraciji firme

- potvrda da preduzece nema javni dug ( sa posebnom naznakom da se izdaje za vizu )

- izvod sa bankovnog racuna firme

- poljoprivrednik

- izvod iz katastra o posedovanju poljoprivrednog zemljista

- potvrda da nema poreskog dugovanja

- izvod sa bankovnog racuna za 3 meseca

- penzioner ( zasto ja ovo uopste pisem )

- penzioni cek

- student

- potvrda o studiranju

- izjava bliskog rodjaka o izdrzavanju i pokrivanju finansijskih troskova putovanja

- potvrda o postojanju finansijskih sredstava lica koje je izdrzavalac ( u zavisnosti od statusa lica )

- osoba koja se bavi ,, slobodnom intelektualnom profesijom '' ( takozvani umetnici )

- potvrda od strukovne organizacije o obavljanju delatnosti

- tromesecni izvod sa bankovnog racuna

- nezaposleni

- izjava o izdrzavanju

- potvrda o postojanju finansijskih sredstava lica koje snosi troskove poutovanja ( u zavisnosti od zahteva lica )

- maloletno lice

- izjava o izdrzavanju i pismena overena saglasnost oba roditelja

- potvrda o postojanu finansijskih sredtava ( u zavisnosti od statusa lica )

 

TAKSA ZA VIZU JE 35 EVRA ( od skoro se placa prilikom podnosenja zahteva , ako ne dobijete vizu , ne vracaju vam pare :) )

 

PERIOD ZA OBRADU ZAHTEVA ZA POJEDINACNE VIZE JE 5 DANA . AKO VAM NESTO BUDE FALILO OD DOKUMENATA ONI VAS NECE ZVATI NEGO CE VAM TO RECI KADA DODJETE POSLE 5 DANA

 

Sledeca dokumenta se moraju doneti u originalu ( ne prihvataju se kopije , i ovo ne znaci da su ta dokumenta obavezna ) :

- PIO listing

- Potvrda o zaposlenju i prihodima

- Potvrda o skolovanju

- Tromesecni izvod sa bankovnog racuna

- Potvrda o placanju poreza

- Potvrda o placanju penzije

- Pozivno pismo

 

AKO POTVRDU O IZDRZAVANJU DOBIJATE OD ZAPOSLENIH RODITELJA :

- Radna knjizica ( original na uvid ) i fotokopije svih strana ( nije potrebno overavati , ali ne smeta )

- Licna karta jednog od roditelja ( original na uvid ) i fotokopije strana sa informacijama i ako ima nesto tamo gde se upisuju promene adrese ( nije potrebno overiti , ali ne smeta )

- Izjava o izdrzavanju u formi :

IZJAVA / <----- hvala r'n'r angel sto je ovo naglasila . Obavezno ! /

 

Kojom izjavljujem da cu svom /rodbinski odnos/ , / Ime / , rodjenom / datum rodjenja/ u /mesto rodjenja/ , sa JMBG /vas JMBG/ , obezbediti novcana sredstva (u potpunosti) radi putovanja i boravka u inostranstvu - u /zemlja odrediste putovanja/ u /mesec/ /godina/ godine .

 

/grad/, /datum/

 

Izjavu dao/dala:

/potpis ( rucno)/

/Ime , Ime roditelja , Prezime/

/JMBG/

 

/Grad/

/adresa/

 

^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^

MORA DA SE OVERI !!!

 

 

U formularu se nalazi greska , pa umesto ,, Sluzba koja je izdala pasos '' stoji ,,Sluzba kada je izdala pasos'' ( ima posebno mesto za datum izdavanja )

 

OBAVEZNO !!! FOTOKOPIRATI PASOS !!!
Edited by Butna Sila

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo da kazem da ta izjava ne mora da se overi (ako predajete zahtev u Subotici),kao i da obicno vas zahtev za vizu bude gotov za 2 dana (opet u Subotici).

 

 

...a verovatno i jos nesto sto nisam stigao na brzinu da procitam (tipa ne moras,tj. nisi obavezan da zakazes termin i sl.)... :bigblue:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo da kazem da ta izjava ne mora da se overi (ako predajete zahtev u Subotici),kao i da obicno vas zahtev za vizu bude gotov za 2 dana (opet u Subotici).

 

 

...a verovatno i jos nesto sto nisam stigao na brzinu da procitam (tipa ne moras,tj. nisi obavezan da zakazes termin i sl.)... :bigblue:

 

Meni su izricito naglasili da izjavu overim . U Beogradu ne ocekujte da se viza zavrsi za manje od 4-5 dana . Cak je navedeno da je period od 5 dana ujedno i minimum ( osim u slucaju sahrane ili sl. ) , a ako hoce , posle toga mogu da vam ili daju vizu ili vas posalju po jos neke dokumente ili zakazu intervju ( ako ste sumljivi ) .

A sto se tice zakazivanja termina , nije obavezno , ali samo ako se pogodi da imaju slobodan termin , sto je malo verovatno posto kad sam zvao rekli su da im je u sledecih 4 dana sve popunjeno . Danas je bio isti slucaj . Policajac na ulazu je imao spisak i pustao je samo one koji su bili na njemu . Ostale je vracao .

Edited by Butna Sila

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...