Jump to content

Recommended Posts

Guest Bata Životinja

tačno tako, ne može ta animalizovani čovjek ništa da proizvede, poenta je upravo da se vrati prirodi, to svi od Rusoa do danas govore, da treba ubiti bezdušno biće zvano civilizovani čovjek, i to se radi brisanjem kulture i ostalih neprirodnih vještačkih stvari, biti potpuno prirodan i potpuna životinja.

 

NIhilizam ne stvara nove vrijednosti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nihilizam stvara uslove za stvaranje novih vrednosti. Nice nije odgovoran za postmodernu dzunglu kopiranstva i nerazumevanja. Grci su kopirali od jevreja, jevreji od ko zna koga, rimljani od grka, a ceo moderni svet od rimljana (u hriscane da ne ulazimo, to nemos uhvatiti ni za glavu ni za rep). Za kulturu nije preduslov drzava. Za kulturu je preduslov zdrava osnova, a toga nema u postindustrijalnoj civilizaciji. Ovo je nasa realnost. Nikakav rezim nista ne resava, osim svojih interesa. Istorija je na nama.

 

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

da da upravo to.postoji vishe vrsta nihilizma i nihilizam o kome ja govorim je tu da bi se stvorile prave vrednosti

 

Не може бити.Корјен нихилизма је један,а његове суве гране су атеизам,лицемерје,Ниче,ЛДП...страшних ли вриједности,пах-пих-пу.

Edited by SixStepsOnTheMoon

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tvoja crkva, to je gomila koja se iskaljuje kao nekada plemena na zrtvenim jarcima, a brise svoje korene, pa se cudi kada leti u apstrakciju i nestvarnost i afektivnost i, na kraju, gubitak relevantnosti. Zaista, sve hriscane treba ucutkati, ovako ili onako.

 

Nego, licemerje, u smislu dvolicnost? Da pricamo malo o idejama koje se prodaju milenijum ipo kao fakticka stvarnost.

Ateizam? Ateizam je zasnovan na nerazumevanju koje ste vi stvorili insistiranjem na slepom pracenju, a kada je doslo vreme za dokazivanje ideja, niste bili spremni. Lenjost je greh, tako bese?

Ceda je hriscanin, a Nice samo uocava probleme. To sto ste uvredjeni, pa ko vam je kriv. Idi operi se u nekom potoku jos neki put, mozda vidis svetlost.

 

Ako neko ima razumevanja za hriscanstvo, ja ga imam, ali ako neko insistira na crkvinom vidjenju bez argumentacije, trazi štagod dobija.

covjek_medju_psima.jpg

Edited by Izdržati VAPH

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je kao da kažeš da je ljudsko društvo društvo oslobođenja i milosrđa.

Čekaj bre malo, to su kontradiktorni pojmovi ?!

Charity multiplies misery.

Da, da, hrišćani su definitivno pozitivnu premisu pretvorili u nešto anti-life.

Afektivnost. Da nemaš previše, ne bi trebao ništa ni da vraćaš, in the first place.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tvoja crkva, to je gomila koja se iskaljuje kao nekada plemena na zrtvenim jarcima, a brise svoje korene, pa se cudi kada leti u apstrakciju i nestvarnost i afektivnost i, na kraju, gubitak relevantnosti. Zaista, sve hriscane treba ucutkati, ovako ili onako.

 

Koja moja crkva? Koja je to gomila? Budi malo jasniji,danas bi svi da imaju svoje crkve sa nekim proevropskim vrijednostima.

 

Nego, licemerje, u smislu dvolicnost? Da pricamo malo o idejama koje se prodaju milenijum ipo kao fakticka stvarnost.

Ateizam? Ateizam je zasnovan na nerazumevanju koje ste vi stvorili insistiranjem na slepom pracenju, a kada je doslo vreme za dokazivanje ideja, niste bili spremni. Lenjost je greh, tako bese?

Ceda je hriscanin, a Nice samo uocava probleme. To sto ste uvredjeni, pa ko vam je kriv. Idi operi se u nekom potoku jos neki put, mozda vidis svetlost.

 

Licemjerje ima svojih smislenosti gdje kod se okrenes.Ti hoces meni sad da kazes da ti nisi licjemeran posto mi govoris ono to mislis da bih ja voleo da cujem.Pa zar to nisu te ideje...

Ateizam nije zasnovan na nerazumijevanju nego na neznanju.Govorio je Otac Serafim,citiram :"Атеизам, - прави 'егзистенцијални' атеизам, који гори мржњом према наводно неправедном и немилосрдном Богу, духовно је стање; то је стварни покушај да се бори против истинитог Бога, Чији су путеви необјашњиви чак и за највеће вернике, а таква борба је више него једном довела до заслепљујуће визије о Богу, Кога, заправо, и тражи прави атеиста. Управо у таквим душама дејствује Христос. Антихриста првенствено можемо наћи - не у душама великих негатора - него у душама оних малих климача главом, код којих је Христос само на уснама. Ниче, назвавши себе Антихристом, тим самим је доказао своју неутољиву жудњу за Христом..."

 

Ceda je Evropljanin a to se razlikuje od tvoje definicije.Ceda ce svoje vrijednosti ako do toga dodje,sve staviti na njegovo liberalno trziste a kad to postane jedino mjerilo vrijednosti e onda cemo zvati Siromaha Nicea,velikog Proroka Zapada da nas izbavi iz njegovog Nihilizma.Danas upravo u Evropi ovog Proroka velicaju najvise oni koje je on nemilosrdno gazio.Kult Nicea je danas svugdje oko nas,uzimaju ga upravo oni kojima je "kultura" mjerilo sih vrijednosti.

 

Ako neko ima razumevanja za hriscanstvo, ja ga imam, ali ako neko insistira na crkvinom vidjenju bez argumentacije, trazi štagod dobija.

covjek_medju_psima.jpg

 

Psiholoski je objasnjivo da se produkti fantazije ubrzo shvataju kao realnost.

Edited by SixStepsOnTheMoon

Share this post


Link to post
Share on other sites

Psiholoski je objasnjivo da se produkti fantazije ubrzo shvataju kao realnost.

Upravo. Crkva je toliko dugo deo nacionalistiškog ekonomskog modela, da je, kao i njene sipatizere, razgradnja istog razbešnjuje do suza. Ukratko, hrišćanstvo, komunizam, i tržišne demokratije su najljući neprijatelji, što jasno govori o degeneraciji osnovne ideje o bratstvu svih ljudi. Ovo nije, niti može biti niti prvi niti poslednji konflikt.

 

 

 

Edited by Izdržati VAPH

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja
Upravo. Crkva je toliko dugo deo nacionalistiškog ekonomskog modela, da je, kao i njene sipatizere, razgradnja istog razbešnjuje do suza. Ukratko, hrišćanstvo, komunizam, i tržišne demokratije su najljući neprijatelji, što jasno govori o degeneraciji osnovne ideje o bratstvu svih ljudi. Ovo nije, niti može biti niti prvi niti poslednji konflikt.

 

zato što u društvu s one strane dobra i zla svi ljudi i nisu braća, nego ti to još nisi ukapirao, zar ne? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja licno samo donekle kapiram nihilizam.Sve dok ne zapadne u apatiju.Sto rece VAPH,resavati probleme tamo gde su nastali.Ne samo kukati kako je zivot zajeban.

Edited by The Joker

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja
ljudi nisu stvorni da budu svi braca.to je realnost koju treba prihvatiti

 

a šta LDP kaže na to? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

znači nije nihilistička? A zar ne pričaju o ''novom sistemu vrednosti''?

 

Kod nas i jeste nihilisticki, da smo normalna zemlja to ne b ni moralo da se progurawa kao takwo..

Edited by luciDream

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja
ne nije nihilisticka

 

gradjansko demokratsko pakovanje je sekularna verzija nihilizma

 

opet ti miješaš stvari

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...