Jump to content

Consecration


Buddha

Recommended Posts

  • 4 weeks later...

radili su tonsku tri i po sata pa nam bilo glupo da blejimo sve vreme tamo dok su radili pa smo isli da prosetamo... koliko znam svako je prvo radio zasebno svoj monitoring i tako prva tri sata... tek poslednjih 20 minuta su sva petorica na bini odsvirali zajedno jednu pesmu...

 

basista i bubnjar su najzanimljiviji i najpricljiviji, pohvalili su nas prilicno, posebno dejv basista... on deluje bas prijatno, koliko je vec to moguce kad sviras u neurosisu. kad se samo setim njegove face dok peva locust star, ne bude mi bas svejedno. kaze da mu se svideo sleep vajb u aligatoru i onda ga pozitivno iznenadilo to sto se u ostalim pesmama nesto menja i sto se nove stvari desavaju kako pesme odmicu i to je bas retkost jer bendovi uglavnom furaju samo jedan fazon i tako sve vreme. zvao nas da idemo sutra sa njima u berlin da sviramo jer im trebala predgrupa... sa stivom smo malo popricali posle koncerta jer je vec bio cirke, uglavnom smo sa ritam sekcijom pricali... skot keli je pobegao posle koncerta u kombi pa nismo stigli da mu se javimo... klavijaturista je bas fantom, svu trojicu nas je podsetio na naseg bivseg klavijaturistu nemanju samo nesto fazon x1000. bubnjar svira prilicno brajt cinele, paiste 2002 jer u principu pored sve buke i snage ostale u bendu samo tako nesto visoko i brajt moze da izadje u miksu... ne svira cajne jer ih je sve probao i nijedna ne izlazi dovoljno pored rajdova... hajhet su mu ustvari dva secena rajda 17"... stiv von til fura mesa boogie mark iv vezan na mesa 4x12 kutiju... ima i neki fender super reverb za klinove, mada nije iskljuceno i to da su oba pojacala ukljucena sve vreme... skot keli je furao ampeg svt2... dejv basista klasicno ampeg svt.... nisam siguran sta je sve iznajmljeno od opreme, bubanj sigurno a mozda i sva pojacala jer svaki dan idu od mesta do mesta avionom... sto se koncerta tice sjajno iskustvo i verovatno jedan od najbojih koncerata koje sam gledao... sjajna setlista takodje. mislim da je jedini silovitiji bend uzivo swans, ali oni su nekako i odvratniji tako da... steta sto vise ljudi odavde nije moglo da ide da vidi ovaj koncert jer su zvuk i bina bili super, bas sve sto se pozeleti moze.

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
sto se koncerta tice sjajno iskustvo i verovatno jedan od najbojih koncerata koje sam gledao... sjajna setlista takodje. mislim da je jedini silovitiji bend uzivo swans, ali oni su nekako i odvratniji tako da... steta sto vise ljudi odavde nije moglo da ide da vidi ovaj koncert jer su zvuk i bina bili super, bas sve sto se pozeleti moze.

Ne znam gde ti je onaj post u kojem si napisao da su uživo pomalo dosadni (illi tako nešto) i da su dosta izgubili time što više nemaju projekciju iza sebe. Kako se mišljenje toliko promenilo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne secam se gde je bio post... nisam ih ja tad gledao uzivo, to mi je jedan norvezanin pricao da ih je gledao dan ranije na helfestu. ja sam ih bio propustio jer sam sa unearth stigao tamo dan kasnije. on je toliko insistirao na tome da su smorili da sam mu poverovao, najvise zbog toga sto mi novi neurosis album nije bio wow posle dugo vremena. jos uvek nisam odusevljen poslednjim albumom ali me je koncert ubedio da ima par dobrih pesama, u sustini klavijaturista je spasio album, nekako najvise je dobrog dao. u zagrebu je bila sjajna setlista jer je bilo samo tri pesme sa novog, sve ostalo hitovi :bigblue:

 

odlican je koncert bio jer su sve te pesme prikazali onako kako sam ih doziveo/dozivljavao svih ovih godina, nisu izgubili snagu/ubedljivost u tome. ali da, mora se ipak biti fizicki prisutan na koncertu i sve to...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aha, ja sam skontao da si ih gledao, greška. Nije ni meni album ništa posebno, rekoh to i u vreme izlaska, ali od tih tri stvari sa novog, dve su neočekivano zvučale uživo, bolje su me odradile nego snimak. Čak mi se sada vizualizacija čini nepotrebnom, mislim da bi samo odvraćala pažnju od suštine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

Očekivano dobar i šarenolik izbor. Jedino ga omaši za Džoni Kelija, on je svirao bubanj samo na poslednjem albumu, svaki prethodni je bio kucan. I makar pet bubnjara je nazvao nakompletnijim/najboljim/najvećim, no, to ide uz opis radnog mesta. :D

 

Elem, pitanje: važe li karte koje su ostale od otkazane svirke koja je trebalo da se održi u septembru?

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa ne, gan je zatvoren, a iz sikarice nam je receno jos pre mesec-mesec i po da su svi vratili svoje karte i uzeli svoj novac nazad... bozidarac ima svoje karte i svoj sistem prodaje tako da tesko da mozemo da se umesamo u to sa tim starim kartama a da ne napravimo picvajz...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ove nove nove cons pesme i zvuk na novom kayo dot albumu (koji pominjes a i jasno da je ostavio jaku impresiju s obzirom koliko jebe) se podudaraju u nekim tackama estetski i u pogledu atmosfere. hocete li ici malo vise u tom pravcu sa ostalim novim stvarima, mislim konkretno na malo manje accessible harmonije, nekonvencionalne kompozicije i distopijski trip, pa mozda i neki novi momenat u instrumentaciji?

Edited by Čarli

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne znamo jos, mozda ga uradimo lo fi na 16 kanala a mozda opet aron... sve zavisi kako se stvari budu odvijale za godinu dana...

bice nekih moogova teremina i zajebancija a mozda ga pojednostavimo maksimalno tipa alternative 4 meets seventh son sto se koncepta tice... zavisi i u neku ruku kako grob prodje kod publike... mozda prodje uzasno s obzirom na to da je bas tezina i da je vise od polovina tekstova hermeticnija od onoga sto je do sada bilo dopadljivo na prvu (cimet romanticna somna itd.) plus ce mozda biti prenatrpan - tek ovih dana ulazimo da dosnimimo razne efekte i zajebancije... moze da se desi da grob bude vise taj kayo dot o kome pricas atmosferski receno a to nesto kasnije neka stripped to the bone verzija... uglavnom, ne mogu nista sigurno da ti kazem posto nemamo pojma sta ce se izdesavati za godinu dana, jedino je sigurno da cemo ga snimati na nekom drugom mestu, ili u studiju gde imamo probe ili na nekoj novoj skroz levoj zanimljivijoj lokaciji gde cemo moci da se odvojimo i radimo samo na albumu nekoliko dana...

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...