Jump to content

Uneven


Duke Of Borca

Recommended Posts

I proslo je tih par dana, te je Uneven demo konacno gotov :)

 

Naziv demo-a je Vrzino Kolo i sadrzi 5 pesama:

 

1. Vrzino Kolo (ft. Andras Ispan)

2. Nights In The Club

3. USSR

4. Uneven

5. Fire In The Hole

 

Na demou se pojavljuje i specijalni gost Andras Ispan aka Secracon sa foruma, pa mozete cuti kako covek jede bass :)

 

Ovde mozete skinuti demo

 

Demo je producirao Milos Mihajlovic aka Pileci aka Imenjak

 

 

 

 

 

 

A da, zaboravih, sledeca svirka je 31. maja u dangubi sa Sound Elevenom, Crysis-om i Magmom, pa tamo mozete cuti kako sve ovo zvuci uzivo :)

Edited by Duke Of Borca

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pileći je malo pregoreo snimak, na USSR gori na sve strane. :) Al' dobro to se da srediti u mixu.

 

Gorenje na stranu (;)), super je ovo odrađeno, džitre mi se baš sviđaju, vokal mi je bolji kada poslušam ovako kao celinu svih pesama, doduše opet mi se ne sviđa baš nešto posebno, ali ima očajan izgovor engleskog, bode uši, bolje da peva na srpskom (dobronamerna sugestija, da ne bude odma' kamenje po meni). :da: Bubnjevi su mi malo više bačeni u pozadinu, znam da je akcenat na gitarama, al' možda su mogli više upfront da budu. Sviđa mi se što slabo ovo ko radi kod nas (tačnije, ne znam da li mogu još jedan bend koji ovakav stil cepa kod nas), tako da ste unikat na metal sceni. ;)

 

USSR mi je na prvo slušanje najbolja na demosu.

 

Summa summarum, super demo za početak i vidimo se u Dangubi ako ne budem mrtav od Kikinde u nedelju. :D

 

'ajd, uzdravlje. :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pileći je malo pregoreo snimak, na USSR gori na sve strane. :) Al' dobro to se da srediti u mixu.

 

Gorenje na stranu (;)), super je ovo odrađeno, džitre mi se baš sviđaju...

 

Malo cu da zagasim vatricu, slusao sam danas i stvarno gori, dok sam bio u spidu nisam ni cuo :) jbeni loudness war :)

 

Odlican bend, sa velikim potencijalom! Dobri sviraci iako neki jedu omlet dok drugi sviraju vredno sa malim prstima (hahaha), pevac ima svoj fazon koji lepo razvija i s' obzirom da se tek od skora uhvatio mikrofona odlican je u tome!

 

nadam se da ce nastaviti zapoceti put i da ce sledece pesme biti jos bolje od ovih!!!

 

:pivopije:

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

kul mi je ono. oslusao sam. svidjaju mi se ritmovi, gde ima nepara to je i z amene, dobro je i odsvirano. mozda za moj ukus ima malo previse etna, ali za neciji drugi verujem da je i to kul. moze od ovoga da bude opaka muzika. sto se pevaca tice, bilo bi kul, ako vec nema dobar izgovor, lakse mu je da ga pokvari jos vise, tako bi dobio na interesantnosti, jer ionako lici da se lozite na ruse, a i lakse bi mu bilo d as ene muci covek da lomi jezik. Fina mu je idejamelodija, mada je mozda malo previse thrashy za moj ukus, ali opet verujem da ima kome nije. Najbolji su pevaci koji su se od skora uhvatili mikrofona... Videcemo sutra kaki ste uzivo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Mustaine:

 

Brate, uz svo dužno poštovanje, utabao si mi bass na onoj pesmi do te mere da i nisam morao da ga snimam ponovo, mogla je i ona verzija iz C# da prođe, ne bi se mnogo primetilo. Konkretno: da ne znam šta sam svirao, sa ovog snimka nikada ne bih uspeo da skinem. Nijedna figura nije izašla. Nešto mumla, ali ništa konkretno. U ostalim pesmama je nešto malko bolje. Dalo bi se zaključiti:

  • da mi je bas kršina, što baš i nije slučaj
  • da si pokušao da ga namestiš da zvuči kao onaj sa ostalih pesama, što i nije neki zdrav rezon
  • ili si jednostavno koristio isti tretman (isti EQ, iste efekte, isto nameštene) kao prema onom drugom basu, što opet nije neki zdrav rezon.

To mi je ujedno i jedina zamerka, ali poveća. Gitare su svetske, i kad bi bas gitara zvučala barem 10% toliko dobro kao gitare, sad bi imao gajbu piva od mene. Znam da se zanimaš za zvuk, znam da Pišta ima poverenja u tebe, a i sám sam se uverio u tvoj talenat. Shvati ovo kao dobronamernu kritiku. Jednostavno mislim da ti je bas gitara slaba tačka. Znaš, ljudi često to kontaju kao "to je ionako samo bas", ali kad pogledaš sa čisto fizičkog aspekta, bas gitara ti čini najveći deo snimka. Citiraću jednog tonca od kojeg sam i inače mnogo naučio: "Lako je biti baja iznad 120 Hz, umetnost je ono ispod"

 

Snimak je generalno veoma dobar.

 

Meni je i pevanje dobro. Pored milion domaćih bendova gde kojekakvi paćenici krešte, nema smisla tražiti dlaku u jajetu, koliko god to možda i imalo neke osnove. Pogotovo ako je čovek još frišak u tome. Mislim da je ovo jedan veoma kvalitetan bend sa zdravim pristupom svom radu i muzici uopšte. Bend ima muda i ima identitet, što baš i nije česta pojava ovde (pogotovo ovo drugo), a dovoljno je mlad da sve eventualne sitne greškice na vreme ispravi.

Od 5 pesama, meni je svaka dobra na svoj način. Moj lični favorit (ništa objektivno, čist subjektivan stav) je Fire in the Hole.

Ima nekih SOAD momenata.

 

Cheerz! :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Mustaine:

 

Brate, uz svo dužno poštovanje, utabao si mi bass na onoj pesmi do te mere da i nisam morao da ga snimam ponovo, mogla je i ona verzija iz C# da prođe, ne bi se mnogo primetilo. Konkretno: da ne znam šta sam svirao, sa ovog snimka nikada ne bih uspeo da skinem. Nijedna figura nije izašla. Nešto mumla, ali ništa konkretno. U ostalim pesmama je nešto malko bolje. Dalo bi se zaključiti:

  • da mi je bas kršina, što baš i nije slučaj
  • da si pokušao da ga namestiš da zvuči kao onaj sa ostalih pesama, što i nije neki zdrav rezon
  • ili si jednostavno koristio isti tretman (isti EQ, iste efekte, isto nameštene) kao prema onom drugom basu, što opet nije neki zdrav rezon.

To mi je ujedno i jedina zamerka, ali poveća. Gitare su svetske, i kad bi bas gitara zvučala barem 10% toliko dobro kao gitare, sad bi imao gajbu piva od mene. Znam da se zanimaš za zvuk, znam da Pišta ima poverenja u tebe, a i sám sam se uverio u tvoj talenat. Shvati ovo kao dobronamernu kritiku. Jednostavno mislim da ti je bas gitara slaba tačka. Znaš, ljudi često to kontaju kao "to je ionako samo bas", ali kad pogledaš sa čisto fizičkog aspekta, bas gitara ti čini najveći deo snimka. Citiraću jednog tonca od kojeg sam i inače mnogo naučio: "Lako je biti baja iznad 120 Hz, umetnost je ono ispod"

 

Snimak je generalno veoma dobar.

 

Meni je i pevanje dobro. Pored milion domaćih bendova gde kojekakvi paćenici krešte, nema smisla tražiti dlaku u jajetu, koliko god to možda i imalo neke osnove. Pogotovo ako je čovek još frišak u tome. Mislim da je ovo jedan veoma kvalitetan bend sa zdravim pristupom svom radu i muzici uopšte. Bend ima muda i ima identitet, što baš i nije česta pojava ovde (pogotovo ovo drugo), a dovoljno je mlad da sve eventualne sitne greškice na vreme ispravi.

Od 5 pesama, meni je svaka dobra na svoj način. Moj lični favorit (ništa objektivno, čist subjektivan stav) je Fire in the Hole.

Ima nekih SOAD momenata.

 

Cheerz! :pivopije:

 

cenim! bice remiks i toga (ne moze mnogo bolje, ali moze bar malo)! ;) moj propust... inace princip je 4. a to je da pesma zvuci DOBRO, tako je i zvucala iako se nije cuo svaki ton basa... vidim da tebe nisu pitali sta mislis kada sam im poslao finalne verzije, kapiram da bi to bilo cimanje al eto, jos nije kasno da se ispravi ;)

 

inace ko je Pista?

pozdrav!

Share this post


Link to post
Share on other sites

inace ko je Pista?

Kisörvedfi István, iliti Pišta je gitarista Unevena. Zovu ga i Cápi. A ja sam Andrija Župan. Šarki i ja smo se malo bavili prevođenjem. :mhihi::mrgreen::D:pivopije:

Pazi, kako vidim niko nema osim mene zamerke za bass, ljudi su zadovoljni snimkom, a snimak jeste generalno dobar, tako da i ne moraš da se drndaš zbog toga, što s' mene tiče.

 

:pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

kul mi je ono. oslusao sam. svidjaju mi se ritmovi, gde ima nepara to je i z amene, dobro je i odsvirano. mozda za moj ukus ima malo previse etna, ali za neciji drugi verujem da je i to kul. moze od ovoga da bude opaka muzika. sto se pevaca tice, bilo bi kul, ako vec nema dobar izgovor, lakse mu je da ga pokvari jos vise, tako bi dobio na interesantnosti, jer ionako lici da se lozite na ruse, a i lakse bi mu bilo d as ene muci covek da lomi jezik. Fina mu je idejamelodija, mada je mozda malo previse thrashy za moj ukus, ali opet verujem da ima kome nije. Najbolji su pevaci koji su se od skora uhvatili mikrofona... Videcemo sutra kaki ste uzivo.

 

djuro nije sto si mi brat, al stvarno si genije

 

da ne ponavljam..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...