Jump to content

Bootlegs


Recommended Posts

Manowar ima najjače izjave na koncertima.:)

 

HAIL TO ITALY, FUCK THE WORLD! a onda na koncertu u Holandiji, isto to samo umesto ITALY, kazu HAIL TO HOLAND,...

 

Inače, kad već pomenuh Manowar, prosle nedelje sam dobio video sa koncerta u Bugarskoj iz 2007, o kojem se pričalo na temi o Manowar-u ovde. :da:

 

 

Odličan snimak, 3 kamere. TV kvalitet, snimano za Gods Of War DVD, ali veći deo toga se verovatno neće naći na DVD-u.

Trajanje :60 min, sadrzi i Bugarsku Himnu, koju Eric peva. Razvalio je .:da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja butlege podržavam iz jednog jednostavnog razloga: ako su kvalitetno snimljeni, najbolji su način da se uveriš u live kvalitete benda. Kad gledaš (slušaš) zvaničan live album, ne znaš šta je stvarno uživo, a šta je našminkano u studiju, a kad gledaš bend uživo, ne možeš da budeš objektivan u proceni, zbog atmosfere, velike buke, korišćenja psihoaktivnih sredstava ili zbog toga što sam pevaš, pa ne obratiš pažnju na to kako pevač peva. Uz sve to, lepo je imati snimke sa turneja koje su sledile nekim vrhunskim i kultnim albumima, jer je tada po pravilu izvođeno najviše pesama s tih albuma (izuzetak su slučajevi kad bend posle duže vremena postojanja odluči da izvede neki od svojih starih albuma u celini).

 

Nadam se da nisam smorio ovim postom.

 

P.S. Ako neko ima link za skidanje nekog dobrog butlega Judas Priest-a sa Painkiller turneje, bio bih mu zahvalan. Gledao sam neke snimke na youtube, ali bih hteo i neki audio snimak.

Edited by Prince of Darkness

Share this post


Link to post
Share on other sites

P.S. Ako neko ima link za skidanje nekog dobrog butlega Judas Priest-a sa Painkiller turneje, bio bih mu zahvalan. Gledao sam neke snimke na youtube, ali bih hteo i neki audio snimak.

 

 

Imam ja, al mrzi me sad da trazim, okachicu sutra na temi Judasa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja butlege podržavam iz jednog jednostavnog razloga: ako su kvalitetno snimljeni, najbolji su način da se uveriš u live kvalitete benda. Kad gledaš (slušaš) zvaničan live album, ne znaš šta je stvarno uživo, a šta je našminkano u studiju, a kad gledaš bend uživo, ne možeš da budeš objektivan u proceni, zbog atmosfere, velike buke, korišćenja psihoaktivnih sredstava ili zbog toga što sam pevaš, pa ne obratiš pažnju na to kako pevač peva. Uz sve to, lepo je imati snimke sa turneja koje su sledile nekim vrhunskim i kultnim albumima, jer je tada po pravilu izvođeno najviše pesama s tih albuma (izuzetak su slučajevi kad bend posle duže vremena postojanja odluči da izvede neki od svojih starih albuma u celini).

 

Nadam se da nisam smorio ovim postom.

 

P.S. Ako neko ima link za skidanje nekog dobrog butlega Judas Priest-a sa Painkiller turneje, bio bih mu zahvalan. Gledao sam neke snimke na youtube, ali bih hteo i neki audio snimak.

Ja se već dugo nakanjujem da skinem za poznanika (kontam da su male šanse da postoji bolji dokument o Painkiller turneji):

 

http://www.thetradersden.org/forums/showthread.php?t=55544

 

Lično nisam ljubitelj JP tako da odugovlačim, ali valjda ću skinuti to u dogledno vrijeme.

 

Pored toga, ne bih vjerovao sam sebi, ali mogu da podržim riječi Princa Tame koje citirah.

 

Inače, audio, samo AC/DC bootleg izdanja me zanimaju, da čujem različite faze (koje su međusobno jako različite u AC/DC slučaju, ahahahha), a video nezvanične varijante mi gutaju cirka oko 50% internet protoka, s tim da suštinski malo od tih stvari su prave bootleg varijante, više me zanimaju (zvanično) neobjavljeni pro-shot snimci, ali, kad nema bolje onda daj šta daš.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da se pridruzim temi...Ja imam nekih stotinak audio bootlega u lossless formatu. Ako neko zeli da se menja neka se javi. Imam i nesto video bootlega, ali sam vise zainteresovan za audio. U signaturi imate link gde da skinete katalog pa vidite da li ima nesto zanimljivo za vas. Nisam zainteresovan za mp3, samo za lossless (flac, ape, shn, wv). Posebo me zanimaju audio butlezi sledecih bendova: Metallica, In Flames, Deftones, Opeth, Porcupine Tree.....javite se pa mozemo da se dogovorimo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam ja Deep Purple Beograd iz 2003 i Iron Maiden Beograd iz 1986,pa ako hocete da postujem recite kako,jel mnogo sati mi treba preko Megauploada i RapidShare-a

 

Naravno mp3...

Ovo mi najteze pada u zivotu, verovatno i ovom sto je snimio Maiden 1986.

Zamisli kakvu je spravu taj covek uneo 1986 godine. Pozajmio je najbolji Sony vokmen u to vreme, koji je mogao da snima. Prosvercovao ga (samo on zna kako) i drzao sve vreme u ruci, dok je drugom rukom ublazavao guranje...Da bi se na kraju price pojavio neko da to siri u mp3 formatu.

Za neku godinu svaki snimak ce biti daleko od originala, samo zbog takvih kao ti. Ako tebe bas briga za zvuk, dozvoli nekom buducem da ima sansu da cuje izvorno.

Danas zbog interneta vise nista nije retko. Retko je samo ono sto je nedostupno, tj neko snimi i ostavi za sebe.

U retko svrstavam bootleg ploce i diskove (od izdavackih kuca), koji su limitirani, ili silver a ne limitirani (limitirani silver prava retkost)

Edited by Lak Muskarac

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja se već dugo nakanjujem da skinem za poznanika (kontam da su male šanse da postoji bolji dokument o Painkiller turneji):

 

http://www.thetradersden.org/forums/showthread.php?t=55544

 

Lično nisam ljubitelj JP tako da odugovlačim, ali valjda ću skinuti to u dogledno vrijeme.

 

Pored toga, ne bih vjerovao sam sebi, ali mogu da podržim riječi Princa Tame koje citirah.

 

Inače, audio, samo AC/DC bootleg izdanja me zanimaju, da čujem različite faze (koje su međusobno jako različite u AC/DC slučaju, ahahahha), a video nezvanične varijante mi gutaju cirka oko 50% internet protoka, s tim da suštinski malo od tih stvari su prave bootleg varijante, više me zanimaju (zvanično) neobjavljeni pro-shot snimci, ali, kad nema bolje onda daj šta daš.

 

Ima dobar pro shot iz 1977, ali traje samo 28 minuta. Snimak počinje sa ''let there be rock''.

Meni lično, interesantan mi je bootleg iz 1974, gde sviraju raznorazne obrade, i sviraju samo dve svoje pesme iz tog vremena, ''soul stripper'' i ''rockin' in the parlor''. Tad scott jos nije bio u bendu, dok su originalnu postavu tada činili samo braća angus i bubnjar phill rudd. Najlosiji audio snimak AC_DC koncerta je definitivno Pariski show iz 2000. zvuk je totalno muljav, i ima previse bublanja....ali vredi, sobzirom da ima nekih par pesama kojih nema na drugim bootlezima.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo mi najteze pada u zivotu, verovatno i ovom sto je snimio Maiden 1986.

Zamisli kakvu je spravu taj covek uneo 1986 godine. Pozajmio je najbolji Sony vokmen u to vreme, koji je mogao da snima. Prosvercovao ga (samo on zna kako) i drzao sve vreme u ruci, dok je drugom rukom ublazavao guranje...Da bi se na kraju price pojavio neko da to siri u mp3 formatu.

Za neku godinu svaki snimak ce biti daleko od originala, samo zbog takvih kao ti. Ako tebe bas briga za zvuk, dozvoli nekom buducem da ima sansu da cuje izvorno.

Danas zbog interneta vise nista nije retko. Retko je samo ono sto je nedostupno, tj neko snimi i ostavi za sebe.

U retko svrstavam bootleg ploce i diskove (od izdavackih kuca), koji su limitirani, ili silver a ne limitirani (limitirani silver prava retkost)

 

Ne vidim sta je ovde problem, ubacujes buvu?

Bootlezi postoje da bi se razmenjivali, skupljali, i da se ovekoveče neki koncerti. gomile bendova, uključujući deep purple, metallica-u podrzavaju ovakav vid snimanja koncerata.

 

Lars Ulrich (Drummer Of Metallica): Well, 1st of all, you have to remember that you're talking to somebody who advocates bootlegging, who has always been pro-bootlegging. We have always let fans tape our shows, we've always had a thing for bootlegging live materials, for special appearances, for that type of stuff. Knock yourselves out, bootleg the fuck out of it, we don't give.

 

Ja imam maidene iz Beograda na kaseti, singl varijanta i double cd kompletnog koncerta, ne mp3...mp3 je danas dobar kad trejdujes sa nekim da mu sibnes i posaljes kao sempl, da čuje o čemu se na bootlegu radi, kakav je kvalitet, ja mp3 u sustini ne podrzavam, osim kad nemam drugu opciju da nabavim odredjen bootleg. Sto se master-a tice, imam master koncerta Metallica-e u Beogradu, izvorni snimak sto bi ti rekao, ali koliko je sad bitno da li je koncert prve ili druge generacije, kada bi se svi interesovali za mastere, nikom ne bi ostalo nista. Što se tiče snimanja koncerta maidena, da je lik bio u guzvi i gurao se snimak bi bio katastrofa...

svako ko hoce da snimi iole kvalitetniji bootleg, i pri sebi ima dobru opremu, uštekaće se negde gde neće biti previše ljudi, i gde ima najbolji pregled situacije, da li su to pogled na bini ili sam zvuk, koji hoće da snimi...

 

I to sto pricas limitirani, gomile toga mozes naci po raznim aukcijama, ebay-u, amazonu, best buy....nesto za male pare, nesto za krupniju svotu...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne vidim sta je ovde problem, ubacujes buvu?

Bootlezi postoje da bi se razmenjivali, skupljali, i da se ovekoveče neki koncerti. gomile bendova, uključujući deep purple, metallica-u podrzavaju ovakav vid snimanja koncerata.

 

Lars Ulrich (Drummer Of Metallica): Well, 1st of all, you have to remember that you're talking to somebody who advocates bootlegging, who has always been pro-bootlegging. We have always let fans tape our shows, we've always had a thing for bootlegging live materials, for special appearances, for that type of stuff. Knock yourselves out, bootleg the fuck out of it, we don't give.

 

Ja imam maidene iz Beograda na kaseti, singl varijanta i double cd kompletnog koncerta, ne mp3...mp3 je danas dobar kad trejdujes sa nekim da mu sibnes i posaljes kao sempl, da čuje o čemu se na bootlegu radi, kakav je kvalitet, ja mp3 u sustini ne podrzavam, osim kad nemam drugu opciju da nabavim odredjen bootleg. Sto se master-a tice, imam master koncerta Metallica-e u Beogradu, izvorni snimak sto bi ti rekao, ali koliko je sad bitno da li je koncert prve ili druge generacije, kada bi se svi interesovali za mastere, nikom ne bi ostalo nista. Što se tiče snimanja koncerta maidena, da je lik bio u guzvi i gurao se snimak bi bio katastrofa...

svako ko hoce da snimi iole kvalitetniji bootleg, i pri sebi ima dobru opremu, uštekaće se negde gde neće biti previše ljudi, i gde ima najbolji pregled situacije, da li su to pogled na bini ili sam zvuk, koji hoće da snimi...

 

I to sto pricas limitirani, gomile toga mozes naci po raznim aukcijama, ebay-u, amazonu, best buy....nesto za male pare, nesto za krupniju svotu...

Ubacujem buvu ??? Ko je rekao da ne treba razmenjivati ? Ja sam samo rekao da ne treba da se razmenjuje u mp3, da bi buduce generacije imale pravo na izvorni zvuk. Izvini koliko si koncerata snimio da procenis gde je ko bio?

Koji to master od Metallice imas, bas me zanima.

Nesto sto je limitirano na 100 kopija za male pare ??? ajd ok...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koji to master od Metallice imas, bas me zanima.

 

 

Beograd 2004. snimljeno sa

Sony MZ-R55 MD recorder

Bass Rolloff box set @ 195hz

 

Mastering radjen u sound forge 7

i Audio cleaning lab.

 

Snimatelj, ja lično.

 

 

 

Ukratko receno - piratski, tj. nelegalan video ili audio snimak koncerta.

 

 

Bootleg se ne odnosi samo na koncerte, ima nekih studijskih snimaka koji se van znanja benda puste u promet. Singlovi, demo snimci, i tu ima bootlega.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

1. Ima dobar pro shot iz 1977, ali traje samo 28 minuta. Snimak počinje sa ''let there be rock''.

 

2. Meni lično, interesantan mi je bootleg iz 1974, gde sviraju raznorazne obrade, i sviraju samo dve svoje pesme iz tog vremena, ''soul stripper'' i ''rockin' in the parlor''. Tad scott jos nije bio u bendu, dok su originalnu postavu tada činili samo braća angus i bubnjar phill rudd.

 

3. Najlosiji audio snimak AC_DC koncerta je definitivno Pariski show iz 2000. zvuk je totalno muljav, i ima previse bublanja....ali vredi, sobzirom da ima nekih par pesama kojih nema na drugim bootlezima.

1. To bi bio Sight & Sound koji je uključen na sljedeću, fenomenalnu (i po kvalitetu i po sadržaju), kompilaciju:

 

dc7778rf0.th.jpg

 

Ovi su usput, to je što imam (nezvanično) od AC/DC, vrlo dobri/odlični snimci:

 

dccleveland79nq5.th.jpg

 

dcrio85uf5.th.jpg

 

dcmoscow91ad2.th.jpg

 

dcberlin03tc6.th.jpg

 

Kad me uhvati manija za AC/DC onda se sjetim da skinem koji bootleg, inače, ne volim da skupljam kao hrčak po 100 istih koncerata sa istim pjesmama.

Stoga, dalje:

 

2. Što se audio varijanti tiče, sa Bonom imam neki Marquee iz 1976. (koji sam skinuo prvenstveno zbog "Baby, Please Don't Go" - daleko je u tom trenutku bio Plug Me In set), i Hammersmith 1979. a više sam ganjao da popunim rupe iz '80-ih pa tako imam snimke Monsters of Rock 1981, Hammersmith 1982, Irvine 1986, Lausanne 1988, što mi upareno sa bootleg video materijalom koji posjedujem i stvarčicama objavljenim na Plug Me In daje dovoljno materijala za pregled svake faze njihovog rada. Ipak, ako se pojavi šta zanimljivo, nađe se volje i vremena da se to poganja. Dime a Dozen, The Trader's Den i Jam to This, pa polako.

 

Uh, da, Phil je došao u bend poslije Bona, to htjedoh da te ispravim, ne bi trebalo da je Phil na tom snimku koji si spomenuo.

Mislim da sam vidio negdje link za to, samo da se natjeram da to skinem.

 

3. Taj Paris 2000. je specifičan najviše po "Ride On", drugi izlazak na bis je bio čudo, Brian u francuskom dresu. Postoje pro-shot snimci tog koncerta (mislim da je varijanta screenfeed procurila), ja imam negdje "Ride On" u nekom divx formatu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

1. To bi bio Sight & Sound koji je uključen na sljedeću, fenomenalnu (i po kvalitetu i po sadržaju), kompilaciju:

 

dc7778rf0.th.jpg

 

Ovi su usput, to je što imam (nezvanično) od AC/DC, vrlo dobri/odlični snimci:

 

dccleveland79nq5.th.jpg

 

dcrio85uf5.th.jpg

 

dcmoscow91ad2.th.jpg

 

dcberlin03tc6.th.jpg

 

Kad me uhvati manija za AC/DC onda se sjetim da skinem koji bootleg, inače, ne volim da skupljam kao hrčak po 100 istih koncerata sa istim pjesmama.

Stoga, dalje:

 

2. Što se audio varijanti tiče, sa Bonom imam neki Marquee iz 1976. (koji sam skinuo prvenstveno zbog "Baby, Please Don't Go" - daleko je u tom trenutku bio Plug Me In set), i Hammersmith 1979. a više sam ganjao da popunim rupe iz '80-ih pa tako imam snimke Monsters of Rock 1981, Hammersmith 1982, Irvine 1986, Lausanne 1988, što mi upareno sa bootleg video materijalom koji posjedujem i stvarčicama objavljenim na Plug Me In daje dovoljno materijala za pregled svake faze njihovog rada. Ipak, ako se pojavi šta zanimljivo, nađe se volje i vremena da se to poganja. Dime a Dozen, The Trader's Den i Jam to This, pa polako.

 

Uh, da, Phil je došao u bend poslije Bona, to htjedoh da te ispravim, ne bi trebalo da je Phil na tom snimku koji si spomenuo.

Mislim da sam vidio negdje link za to, samo da se natjeram da to skinem.

 

3. Taj Paris 2000. je specifičan najviše po "Ride On", drugi izlazak na bis je bio čudo, Brian u francuskom dresu. Postoje pro-shot snimci tog koncerta (mislim da je varijanta screenfeed procurila), ja imam negdje "Ride On" u nekom divx formatu.

 

 

Da,da, to za ride on stoji...ja sam se bio oduševio...a oduševljavaju me i bootlezi gde ima ''if you want blood...pošto je ista baš retko izvodjena.

 

Ovo su moji audio gemovi,ali nisam imao vremena za upload omota:

 

AC/DC - Live In Aus. 1974 (Dave Evans on vox.)

1. Soul Stripper

2. No Paticular Place To Go

3. Stay For Awhile

4. Carol

5. It's all Over Now

6. Jumpin Jack Flash

7. Rock N' Roll Singer

8. Medley

9. Rockin' In The Parlour

10. Bye Bye Johnny

11. Lucille

12. All Right Now

13. Baby Please Don't Go

14. Honky Tonk Woman

---------------------------------------------------------

AC\DC Finland Jailbreak Rock'n'Roll 1991.

 

Set list:

 

disc 1

 

01 - Thunderstruck

02 - Shoot To Thrill

03 - Back In Black

04 - Fire Your Guns

05 - Sin City

06 - Heatseeker

07 - Who Made Who

08 - Jailbreak

09 - The Jack

10 - The Razors Edge

11 - That's The Way I Wanna Rock N Roll

 

disc 2

 

01 - Moneytalks

02 - Hells Bells

03 - High Voltage

04 - You Shook Me All Night Long

05 - Dirty Deeds Done Dirt Cheap

06 - Whole Lotta Rosie

07 - Let There Be Rock

08 - Highway To Hell

09 - T.N.T.

10 - For Those About To Rock

-------------------------------------------------------

TOKYO SHOWDOWN 1981

 

Hells Bells

Shot Down in Flames

Sin City

Back in Black

Bad Boy Boogie

The Jack

What Do You Do for Money, Honey?

Highway to Hell

High Voltage

Whole Lotta Rosie

Rocker

Guitar solo-no song intro/You Shook Me All Night Long

T.N.T.

Let There Be Rock

--------------------------------------------------------------------------

BYE BYE JOHNY (LIVE IN HAMPTON COURT HOTEL-1974 ''IN THE BEGINNING'')-JEDAN OD NAJRANIJIH BOOTLEGA

 

Tracks:

SOUL STRIPPER

NO PARTICULAR PLACE TO GO

STAY FOR A WHILE

CAROL

IT'S ALL OVER NOW

JUMPIN' JACK FLASH

ROCK & ROLL SINGER

BLUE SUEDE SHOES / SHAKE RATTLE & ROLL / TUTTI FRUTTI

ROCKIN' IN THE PARLOUR

BYE BYE JOHNNY

LUCILLE

ALL RIGHT NOW

BABY PLEASE DON'T GO

HONKY TONK WOMEN

---------------------------------------------------------------------------------------

 

i da ne idem dalje,ima tu jos bahanalicnih snimkova.:)

 

što se blind guardiana tiče, da izdvojim jedan deo pikanterije od nekih 80-tak audio bootlega (cd-r)-blue i silver green print:

 

??.??.1987 Krefeld, Germany 1 CD Lucifer's Heritage - Krefeld 1987

17.06.1989 Lübeck, Germany (different venues) 1 CD Live Guardians '89 / Majesty '89-nekad oficijalno izdanje fan

cluba (limitirano na 500 kasetnih kopija),prodavano na koncertima guardian-a.

01.12.1989 Kaarst-Holzbüttgen, Germany 1 CD Twilight in the Kaarst 1989 (jedan od retkih snimaka gde izvode ''The

Martyr'' i prvi put: izvedba ''Lost In The Twilight Hall'', koja se tada zvala ''Look Behind The Mirror'')

23.02.1991 Karlsruhe-Durmersheim, Germany 1 CD Tales From The Dark Side (jedna od poslednjih izvedbi Hall Of The

King u okviru ''Majesty Medley'')

16.03.1991 Wels, Austria 1 CD Battalions of Wels 1991-redak snimak veoma. nakon kojeg više ne izvode pesme

''Guardian of the blind'' i ''Altair 4''

20.08.1992 Cologne (Köln), Germany 1 CD Cologne 1992 (jedna od prvih izvedbi ''lord of the rings-a'' u elektricnoj

varijanti, heavy!-umesto klavijatura sibaju melodične gitarske solaze)

09.09.1992 Hamburg, Germany 2 CD's Somewhere Far Beyond Hamburg-Hansiju puca glas pred ''Traveler in

Time''-KVLT)

15.09.1992 Frankfurt, Germany 1 CD Woodland Rock

20.09.1992 Ludwigsburg, Germany 2 CD's Ludwigsburg 1992

04.12.1992 Tokyo, Japan 2 CD's The Complete Tokyo Tales-jedini bootleg sa elektricnom verzijom ''Teather Of Pain''

(kasnije se pojavljuje na par bootlega samo u akustik formi)

14.05.1995 Hamburg, Germany 1 CD Imaginations From Hamburg

 

Eh,da! Ovo je za mog brata Grobodana:

 

Znam da ćeš se snaći za this shit! ;)

 

http://www.megaupload.com/?d=6W438VNH

 

King Diamond

18. November 2003

The Culture Room, Fort Lauderdale, Florida, USA

 

Disc 1:

01 - Funeral

02 - A Mansion In Darkness

03 - The Family Ghost

04 - Black Horsemen

05 - Spare This Life

06 - Mansion In Sorrow

07 - Spirits

08 - Sorry Dear

09 - Eye Of The Witch

10 - Sleepless Nights

 

Disc 2:

11 - The Puppet Master

12 - Blood To Walk

13 - So Sad

14 - Living Dead (Outro)

15 - Welcome Home

Encore

16 - The Invisible Guests

17 - Burn

18 - No Presents For Christmas

 

Moram dodati i ovo:

Imam bootleg Space Eater-a iz Smedereva, vidjao sam da ima da se skine link i ovde, stim što kod mene nema Olje Kepdzije na snimku, i snimak je jači.

 

Bootleg se zove : ''Koji Vam je Kurac???''

Valjda zbog nekog cimanja sa obezbedjenjem ili skim već,koje se čuje na snimku. :)

Na omotu je ceo bend. CD-r blue print.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moram dodati i ovo:

Imam bootleg Space Eater-a iz Smedereva, vidjao sam da ima da se skine link i ovde, stim što kod mene nema Olje Kepdzije na snimku, i snimak je jači.

 

Bootleg se zove : ''Koji Vam je Kurac???''

Valjda zbog nekog cimanja sa obezbedjenjem ili skim već,koje se čuje na snimku. :)

Na omotu je ceo bend. CD-r blue print.

Ima li to gde da se skine?

Share this post


Link to post
Share on other sites

imam pitanje za bootleg manijake, ovde..

 

kako da nabavim najbolji moguci snimak nekog bootlega, tj. u kom formatu bi trebao da bude da bih znao da je najbolji moguci ili dosta kvalitetan? da li je moguce da kad vec nabavim bootleg u mp3 formatu, da ga precistim ili ucinim kvalitetnijim? koji je format pozeljan za bootlege?

 

hvala :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...