Jump to content

Bootlegs


Recommended Posts

Pa pazi, teško da će ijedan butleg koji nabaviš biti toliko kvalitetan snimak da čuješ razliku u bitrate-u. Ako mene pitaš, bilo koji mp3 od 160 kbps naviše je sasvim dovoljan za live snimke.

 

ok, hvala, ja bas takve i imam, znaci brinuo sam bezveze :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

:) Stvarno genijalno.

 

RNA je l' vam ovo beshe povratnichka svirka,po zavrshetku tvojih vojnih obaveza?

Aj ako znash samo reci kog je datuma otprilike bila,pa da znam da pogledam postove oko tog datuma radi butlega.

:pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

:) Stvarno genijalno.

 

RNA je l' vam ovo beshe povratnichka svirka,po zavrshetku tvojih vojnih obaveza?

Aj ako znash samo reci kog je datuma otprilike bila,pa da znam da pogledam postove oko tog datuma radi butlega.

:pivopije:

 

28.10.2007

 

Imaš i na njihovom sajtu. To nije povratnička, mislim da je to svirka gde se Boško po prvi put video sa kratkom kosijanom.

Pogledaj stranice od oktobra...:da:

 

Inače, @RNA, nisam u Beogradu,ali poslaću omot, stim što deluje ko original sa fotkama na back cover-u...to je format 26x18,5 cm, Za jedno 4-5 dana,kad budem gajbi šibnuću ti omot na mejl...

I jednog dana, biće ''THE FIRST KNOWN BOOTLEG OF SPACE EATER'' 120$ true rarity (soundboard recording). :):):)

 

Mislio sam da ovo trejedujem sa nekim manijacima, ali sačekaću da dobije na težini i starosti.:da:

 

 

Što se bootleg-a domaćih sastava tiče, imam još i stari Infest, pre tri godine, i onaj domaći bend koji je bio cover panteri---ne znam kako su se zvali...to mi je na kasetama, imam i nekih par starijih snimaka Alogie, i za Hateru, mislim da imam nešto, ali nisam siguran, pošto mi je to na blanco kasetama, i kad budem imao više vremena (čitaj-u penziji) videću da ih ripujem na cd.

 

I da ne bude zabune, i narodnjaci imaju bootlege, a pohvalio bih se ovim izdanjima:

 

Smederevac - Dete je dete, Bitno da je muško (Live Ispraćaj-nepoznat datum i lokacija)

Milanče Radosavljević - Idemo Živo

Savo Radusinović - Uživo (Uživo Snimljeno)

Mile Kitić-Tenkju Evribari (Live)

Baja Mali Knindza-Rokaj Generacijo! (snimljeno po raznim kafanama i feštama)

Milanče Radosavljević - Uživo, Uživo, Uživo (4cd) - Radijski snimak

Džej - Uživo na Tašu 1991 (oficijalno izdato, ali kad je izbio rat u bosni, kaseta je bila van printa, i danas postoji samo nekoliko bootleg kopija, sumnjam da ih ima više od 100-tinjak, ako ne i manje. Ko me je to bitno.)

Osim Baje i poslednjeg Milančeta, svi bootlezi postoje samo u kasetnim verzijama

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo nashao sam ga.Dakle prvi live bootleg Space Eatera-"Koji vam je kurac?":

http://www.megaupload.com/?d=1QPIL6GZ

 

Sharki je uploadovao. :da:

Upravo slusham butleg,nije loshe. :rockdevil:

 

EDIT:Evo setliste:

 

Bombs Away

Overkill

The One

Operaphobia

Space Eater

:rockdevil:

Edited by Sandman

Share this post


Link to post
Share on other sites

Дакле... да, то је прва свирка по мом одласку у војску, мислим да је био први викенд мог изласка у Милановцу, у ствари сигуран сам. Мада, тачан датум је 27. 10. 2007. Имали смо још две свирке након тога док сам још био у војсци: Параћин и Панчево.

Класика од 5 песама које и иначе свирамо са 202-ком на местима где раније нисмо били. Сад убацујемо и нове. Има одличан снимак са последње свирке у Зајечару, где су и 'Say Your Prayers', 'Crush, Kill, Destroy' и 'Abort', само га ја још нисам добио.

Иначе, тих наших бутлега са радија имаш колико хоћеш, барем 15, пошта 202-ка снима све свирке у Хит серији. Мислим да нам је најстарији аудио снимак те врсте из Лознице из фебруара 2005, само некомплетан, пошто је пренос свирке прекинут баш кад смо ми наступали. Имамо и снимак нашег најгорег наступа пар недеља после тога из Лазаревца.

Share this post


Link to post
Share on other sites

skida se SE!

 

 

PS da li je to video snimak infesta sa zajecarske gitarijade?

 

To je audio, sa 202-jke...na njemu se nalazi ona izvorna verzija numere ''Order'', koja je baš doživela ovacije kad su je izveli, hit.:D

 

 

Mene zanima sledeće, kad smo već kod bootlega, da li neko ima bootleg Bloodbath-a? Ja sam pričao sa Staćom oko toga, ali on nije hteo ni da čuje. Rekao mi je samo, gde to da ti dam, to je đubre. :)

 

I da li neko zna za egzistenciju sledećih live bootlega: Pyracanda, Meliah Rage i Wargasm? Ja od Wargasm-a imam samo nekoliko pesama na jednom CD-u, ali to je kratko, nekih dvadesetak minuta, i nekompletno je...Postoji i snimak Kai Hansena sa Guardianima iz 1989-kad izvode Valhalla-u zajedno, video snimak, to tražim ih-a...ali nigde nisam uspeo da ga nahvatam.

 

@Lak Muškarac

Onaj što je snimao Maidene 1986 verovatno se jede, kako mu je prošao snimak, a šta misliš kako je onom liku koji je snimao Maidene 1981, čiji je snimak nešto bolji od ovog iz 1986-e? :)

 

Mada, sa tog snimka iz 1986-e, najjače je na početku, kad se čuje neki lik do ovog što snima: Uuuuuu čoveče, koliko nas jeee..., a riba do njega odgovara: dvadesetak. :) Taj snimak je meni mnogo jak,jer su Runner-a svirali možda posle svirke u BG-u(kad je svirana prvi put uživo) još na jednom ili dva koncerta, i izbacili je sa liste.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je njjače kada neko na snimku pita "Jer snima kurva?". Tos e suje na onom kompletnom snimku (2cd).

 

 

Ima i onaj snimak na solo koncertu Bruce Dickinsona, on najavljuje Dark Side of Aquarius ili tako nešto, i gleda u publiku, i skreće pogled ka liku koji snima sa bočne strane bine i kaže: ''there's someone with the camera...YES! YOU FUCKIN' ASSHOLE!''- i lik spusta kameru i čuješ oko njega kako se smeju.

 

A znaš onaj snimak iz Chilea, '98-e sa Blazeom, bend izvodi ''Trooper-a'', i neko pljune Steve Harrisa, iz prvog reda, i ovaj pizdi, i svira, posle su tražili lika u masi. Umro sam od smeha, evo sa youtube-a:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

S obzirom da sam na dial upu, i još dugo ću biti, isključivo trejdovanjem nabavljam.

Imam svašta nešto, ne pada mi na pamet neki ekstra raritet, pošto uglavnom od ljudi sa Yuma nabavljam, onda to ni ne mož' da bude neki raritet, jelte... :)

 

 

EDIT: Što se tiče raznoraznih provala sa bootlega, setih se sada onoga sa Sumijeve varijante prošlogodišnjih Maidena "Daj još u pičku materinu, šta je ovo?" :)

Edited by crusader84

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Lak Muškarac

Onaj što je snimao Maidene 1986 verovatno se jede, kako mu je prošao snimak, a šta misliš kako je onom liku koji je snimao Maidene 1981, čiji je snimak nešto bolji od ovog iz 1986-e? :)

Isti lik je snimao ta dva koncerta, mada mislim da taj iz 86 ima dva snimka da se vrte (mislim). Nikom nije lako kada nesto sto je ulozen trud neko mu ruinira bez razloga. Danas ljudi snimaju u 24/96, kupuju mikrofone od $200, da bi neko na kraju pretvorio u mp3, da ustedi na necemu..

 

EDIT: Što se tiče raznoraznih provala sa bootlega, setih se sada onoga sa Sumijeve varijante prošlogodišnjih Maidena "Daj još u pičku materinu, šta je ovo?" :)

Imam ja i vecih na snimcima "jeee brate, doziveli smo da vidimo Morbid Angel, jeee". Nego jel to pricas za video snimak ili za audio ? Ako je video procureo iz tuzilastva onda :) ... Ako je rec o audio onda OK. To je zapravo snimio drugi covek, koji mi je poslao audio...Jel audio ili video, to mi je bitno ?

Edited by Lak Muskarac

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mene zanima sledeće, kad smo već kod bootlega, da li neko ima bootleg Bloodbath-a? Ja sam pričao sa Staćom oko toga, ali on nije hteo ni da čuje. Rekao mi je samo, gde to da ti dam, to je đubre. :)

Има то и његов кум, али није хтео да ми да, јер је обећао Стаћи да неће ширити. Какав год да је снимак, сигурно је мање смеће од Х Центра.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Само Стаћа свира гитару. Од осталих, Александар Петровић илити Менгеле (сада знани као Алек) је у Ајзбрну и још гомили домаћих пројеката.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima i onaj snimak na solo koncertu Bruce Dickinsona, on najavljuje Dark Side of Aquarius ili tako nešto, i gleda u publiku, i skreće pogled ka liku koji snima sa bočne strane bine i kaže: ''there's someone with the camera...YES! YOU FUCKIN' ASSHOLE!''- i lik spusta kameru i čuješ oko njega kako se smeju.

 

A znaš onaj snimak iz Chilea, '98-e sa Blazeom, bend izvodi ''Trooper-a'', i neko pljune Steve Harrisa, iz prvog reda, i ovaj pizdi, i svira, posle su tražili lika u masi. Umro sam od smeha, evo sa youtube-a:

 

Video sam to na youtube, ali nemam bootleg.

Ja da sam na mestu tog lika ja bi nastavio da snimam.

 

Isti lik je snimao ta dva koncerta, mada mislim da taj iz 86 ima dva snimka da se vrte (mislim).

Da postoje dve verzije, jedna je kompletam koncert (2cd) sasvim ok zvuk i druga gde nije ceo nastup i zvuk je očajan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Za koji dan, dobijam bootleg Tankard-a sa dynamoa iz 1987- nije open air, vec onaj klub dynamo u holandiji. oko 60 minuta krljanja. sasvim zadovoljavajuc snimak, a po semplovima koje sam dobio, koncert otvara intro sa muzikom iz serije ''Dallas'', umro sam od smeha. Video je u pitanju.

A sam koncert kreće sa Zombie Attack.

 

U semplovima sam dobio:

Dallas/Zombie attack

Acid Death

Alien (demo)-RARITET!!!

Mercenary

Empty Tankard

 

 

Gere zna da ga snimaju pa se blentavi ko dilea. i nema stomak, sav je šlank. :)

Ljudi ima oko pedesetak, ali je opšta ludnica, mosh, stage dive itd. I posle kažu, nemaju bootlege. :no:

 

:):):)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Spisak novih bootlega, koje sam nabavio u poslednjih nedelju i po:

 

 

Laaz Rockit- Live at Dynamo 1986

Laaz Rockit- Live 1989, Fire in the Mirror to Madness

Tankard-Alcohol uber Alles, Dynamo Eindhoven 1987

New Kids On the Block-This one's from the Kids, live at Providence 1990

New Kids On the Block-Rockin' Tough In Rio (Rock in Rio 2, live), 1992, ft. Run DMC.

New Kids On the Block-Last Days on stage, 1995

Body Count-live 2006

Rob Halofor-live at Rock in Rio 3, live 2001

Bajaga i instruktori-Drogirano u Osijeku 1985

Beatallica-Live 2004, pretty blackened

Slipknot-Milwaukee 2004, RARE! (available in 50 copies only)

Skid Row-Show In Tokyo, 1995

Mercyful Fate-House Of Satan, 1983 (extended edition)

Hipocrisy-Live in 2003, Portugal

Misfits-Fiends in Helsinki, 2008

Share this post


Link to post
Share on other sites

Шта тражиш за прва три са списка?

 

Trenutno...nemam predstavu šta bi mi za sada trebalo.

Jurim neke stare guardiane sa hall of the king, follow the blind i martyr na tracklistu, ali sumnjam da to iko kod nas ima.

Nažalost, ni jedan od ovih bootlega mi nema omot, osim house of satan. Tako da, prvo to moram da izjurim ili sam nešto izdizajniram, a to će mi uzeti vremena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Ovo mi je danas stiglo preko ortaka iz Crvenke.:D

 

3CD PACK:

 

TD Jakes - Thinking Outside the Box

 

TD Jakes - Ye Have Not Chosen Me

 

TD Jakes - Decision (Second)

 

Ovo je poznati crnački pastor. Radi se o sermonima začinjenim Gospelom, održanim po skupovima u Luizijani, Virdziniji itd. Fenomenalno. Sve zajedno traje oko 3 sata. Odličan snimak.

 

0121rel_jakes.jpg - back cover

 

TD_Jakes_2.jpg - inlay

 

tdjakes01.jpg - inlay

 

The_Great_Bishop_TD_Jakes.119215011_std.jpg - front cover

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 year later...

Moji Cradle Of Filth Bootlegs:

 

1992.11.07. - Live At The Marquee,London,England

1992.xx.xx. - Live At Jilly Rock World,Manchester,England

 

1993.01.11. - Total Fucking Darkness Rehearsal

1993.03.16. - Live At Jilly Rock World,Manchester,England

1993.07.29. - Live At Rio's,Bradford,England

1993.10.30. - Live At October,Preston,England

 

1994.07.02. - Live At Ultra Brutal Metalfest,Penafiel,Portugal

1994.11.01. - Live At Blitz Anniversary Party,Gartejo,Porto,Portugal

1994.11.27. - Live In Merskplas,Belgium (1 File Bootleg, Five Songs)

1994.12.29. - Live In London,England

1994.xx.xx. - Live At Worthing,England

 

1995 - Sodomizing The Virgin Vamps (Live + Demo)

1995.05.xx. - Live At Le Caméléon,Lille,France

1995.06.xx. - Live At Wittlich,England

1995.11.06. - Live At Knaack Club,Berlin,Germany

 

1996.03.16. - Live At Imperial Oprto,Porto,Portugal

1996.11.16. - Live At Baroeg,Rotterdam,Holland

1996.11.xx. - Haunted Shores Of Europe

1996.12.12. - Live At Rio's,Bradford,England

 

1997.04.23. - Live At Cancillar,Madrid,Spain

1997.07.26. - Live At Metalmania Festival XI,Milwaukee,USA (Gods Of Darkness Tour)

 

1998.05.18. - Live At Canciller,Madrid,Spain (Cruelty And The Beast Tour) (1 File)

1998.06.05. - Live At Astoria,London,England (Cruelty And The Beast Tour)

1998.07.08. - Live At Wacken Open Air,Germany

1998.09.11. - Live At The Youth Palace,Moscow,Russia

1998.10.11. - Live In Mexico City,Mexico

1998.11.15. - Live In Elysée Montmartre,Paris,France

1998.11.18. - Live In Paradise Garage,Lisboa,Portugal

 

1999 - The Princess Of Darkness (Dynamo '97,'99 And Waldrock '97)

1999.05.21. - Live At Dynamo Festival,Meirlo,Holland

1999.07.31. - Live At Milwaukee Metalfest XIII,USA

1999.08.01. - Live At Angora,Cleveland,Ohio,USA

1999.08.02. - Live At Columbus,Ohio,USA

 

2000 - Raredaemonaeon

2000.11.11. - Live In Rodon,Athens,Greece

2000.11.30. - Live At Hyde Park,Osnabruck,Germany (Midian European Tour)

2000.12.06. - Live At Hard Club Gaia,Porto,Portugal (Midian European Tour)

2000.12.15. - Live At Astoria,London,England (Midian European Tour)

 

2001 - The Evil's Bitter Suite

2001.04.19. - Live At Umeda Heat Beat,Osaka,Japan (Midian Japan Tour)

2001.04.20. - Live At Bottom Line,Nagoya,Japan (Midian Japan Tour)

2001.04.21. - Live In Shibuya Club Quattro,Tokyo,Japan (Midian Japan Tour)

2001.04.27. - Live At The Palace,Melbourne,Australia

2001.09.22. - Live At Sporthalle Böblingen,Stuttgart,Germany (Tattoo The Planet Tour)

2001.09.28. - Live At Omnisports De Bercy,Paris,France (Tattoo The Planet Tour)

2001.10.02. - Live In Hovet,Stockholm,Sweden (Tattoo The Planet Tour)

2001.10.04. - Live In Ishallen (Ice Hall),Helsinki,Finland (Tattoo The Planet Tour)

 

2002.05.24. - Live At Oxford Zodiac,England (Warm Up)

2002.05.25. - Live At Castle Donington,England

 

2003.03.30. - Live In Razzmatazz,Barcelona,Spain (Damnation Over Barcelona)

2003.04.11. - Live In E-werk,Koln,Germany (Damnation And A Day Tour)

2003.04.14. - Live In Le Bataclan,Paris,France (Damnation And A Day Tour)

2003.07.08. - Live At Ozzfest,San Francisco,USA

2003.08.16. - Live In Metropolis,Montreal,Quebec,Canada

 

2004.06.17. - Live At Summer Rocks Festival,Budapest,Hungary

2004.07.15. - Live At Arvikafestivalen,Sweden (SR P3 Live) (1 File)

2004.09.24. - Live In Circo Volador,Mexico City,Mexico

2004.10.31. - Live At Quebec City,Canada

 

2005.02.04. - Live In Elysée Montmartre,Paris,France

2005.12.21. - Live At BBC,Maida Vale Studio Session,London,England

 

2006.06.03. - Live At Rock Am Ring,Nurburgring,Germany

2006.06.11. - Live At Download Festival,Castle Donington,England

2006.07.15. - Live At Evolution Festival,Brescia,Italy

2006.11.12. - Live At 013,Tilburg,Holland (Thornography European Winter Tour)

2006.11.17. - Live At La Cooperative De Mai Clermont,Ferrad,France (1 File) (Thornography European Winter Tour)

 

2007.02.16. - Live At Henry Fonda Theatre,Los Angeles,Hollywood,USA

 

2008.12.19. - Live At Backstage,Munich,Germany (Not Complete Show, Only Two Songs)

 

2009 - The Filth Project (Made By Me)

2009.01.11. - Live In Circo Volandor,Mexico City,Mexico (CallAvoidersTV)

2009.04.24. - Live In SKC,Belgrade,Serbia (The Darkest Tour - Filth Fest Part 2)

2009.08.15. - Live At Bloodstock Festival,Derbyshire,England

Ako neko ima COF bootlegs nek' javi!!!

Edited by NemanjaInTorment
  • Upvote 1
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...