Jump to content

Kaagan


Recommended Posts

E ajde sad, došlo je da prekinemo da budemo true i da se predstavimo javnosi :rolleyes:

Ja mislim da je tema za pagan / folk forum, jer u domaćoj sceni sumnjam da će nekog zanimati preterano, mada ako moderatori smatraju da treba da smo u domaćoj sceni, neka prebace temu.

E sad ovako, posle promene oko hiljadu imena i pravaca, osnivač benda Vandalicum je konačno ukontao kako se svira nešto iole kvalitetnije od sirovog black metala, i tako je nastao Hesperus. Prvi demo je bio "I šuma beše moj tron" i da se ne lažemo bio je krađa melodija tako da to čudo nismo širili.

Zatim bend menja ime u Kagan. E tu počinje kao ozbiljan rad, i snimili smo prvi demo Ostavština. Demo je bio ništa posebno, ja sam radio vokale, mada ja za folk nisam, suviše sam mračan :rolleyes: , tako da je tu nestala atmosfera. Onda se vokala dohvatio Vandalicum i snimišmo EP "Sahrana Srebrnog Idola", gde su bile tri pesme sa demoa i dve nove sa Vandalicumovim vokalima. Još tada produkciski nismo baš valjali, pa i to nismo puno distributirali. Ima da se nabavi u par manjih distribucija.

Onda smo neke snimke sa proba ukombinovali sa demoom i izdali album prvenac "Slovensko Bojište". E dotle je bio stara faza Kagana. Odavde počinje prava stvar :D

Znači, ponovo smo se skupili i snimili dve pesme "Svarog" i "Zasijaj Lado" koje će biti izdate kao 4-way split kroz Satanhades Productions kao CD-r i kaseta obe verzije biće limitirane na 200 kopija. U januaru 2008 naš prvenac se našao kao kasetno izdanje u okrilju Frostscald recordsa, kao kaseta limitirana na 100 kopija.

Onda smo seli i snimili drugi album "Priče sa Alatira". Ovaj album je napredniji mnogo od predhodnika, jer je produkciski i muzički mnogo bolji, a i prvi put smo koristili žive frule na pesmi "Gde večno će biti zemlja moja".

Zatim smo dogovorili sa Pannonian Windsom izdanje našeg albuma na kaseti limitiranog na 200 kopija, a CD verzija će uslediti ali o tome više informacija kada vreme dođe.

Zatim ponovo se nalazimo da snimimo nove pesmice, i krajem aprila naš promo EP "Sign From The Sky" biva snimljen. Nega smo pripremili kao promo izdanje, ondosno ono što treba da prikaže Kagan zvuk na sledećem albumu, mada još kvalitetnije. Sada smo koristili žive frule na dve pesme i timpane.

Postava benda je:

Vandalicum - vokali, gitare, frule

Independor - kljave, bubnjevi, timpani, back vokali i naracije

Izdanja:

I šuma beše moj tron (2006)

Ostavština (2007)

Sahrana Srebrnog Idola (2007)

Slovensko Bojište (2008)

Priče sa Alatira (2008)

Sign From The Sky (2008)

 

Da skinete naš EP "The Sky From The Sky" kao i da čujete stvari sa ostalih radova idite na http://www.myspace.com/kaganserbia

 

Komentari su dobrodošli

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Replies 78
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

eto,posle toliko vremena bio je red da ovo zazvuci na nesto.

zvuk konacno prestaje da vam biva toliko sinteticki,sa melodijama ponovo niste otkrili toplu vodu,ali ipak postoji neka energija,za razliku od proslih izdanja.morate da sipravite jos mnogo stvari,ali mi se cini da ste na dobrom putu.jedino sam misljenja da je ovo i dalje vise black nego folk metal,no dobro.znatno ste se popravili,ako vam nesto znaci.barem na ove 3 pesme,posto o njiam govorim.

pozdrav!

Edited by Шöне Мики

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala na komentaru, pokušaćemo da na sledećem izdanju da još više vučemo na folk :muzicar:

Mada sada koristićemo što više možemo žive instrumente, da uklnoimo melodije koje sviraju klavijature, tako da one padnu u prvi plan. :pivopije:

 

P.S Jel može moderator da "Kaagan" prepravi u "Kagan" ako nije problem.

Edited by (Independor)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Ajde malo da osvežimo temu. Inače naš drugi album je sada dostupan na Pannonian Winds Productions, pa možete ga naručiti na http://www.heathen-circle.org/pwp

Takođe američka kuća Winter Solace izaće striktno limitirano kasetno izdanje (88 kopija) koje će sadržati šest pesama naziva "Zemlja Predaka".

Takođe Milan B. Popović je uradio jako finu recenziju za Kagan, pa ću se smilovati da je postujem brzo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Нисам слушао али ово је вероватно најпопуларнији бенд (после Фулфс Хангера) на НС сајту који посећујем, неки Швеђаин ми послао поруку, е брате, јел имаш ти неке везе са каганом? Реко, јеботе, са чим, и лик ми каже за бенд, срамота да ме неки Швеђанин обавештава о бенду из Србије :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tek sad videh ovo za Šveđanina, haha, sada moramo postati elita :twisted:

 

Nego za naš klub obožavalaca :mrtav: evo jedan mali update:

 

Kagan je sa Portugalskom kućom Sword Productions sklopio ugovor o jedne verste best of kompilacije "Zemlja Predaka / Slovensko Bojište". Time će pored priča sa alatira, to biti potpuna kolekcija svih kagan pesama snimljenih do sada. Značio oko 80 minuta svih naših radova. Limitirano na 314 kopija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako mozes da mi pojasnis neke stvari ...

Zasto se radi na MC. Nije da nemam kasetas, ali ne vidim sebe u tome da kupim 2008 kasetu. Pretpostavljam da ima neke kolekcinarske razloge (mozda i ne), voleo bih da mi objasnis, ako nije za javnost, salji PM (bez zezanja).

Isao sam na pannonian productions i nigde nisam naisao na cene ili bilo kakve slike ... hteo sam da posaljem poruku, ali moram da se registrujem na myspace (da ja sam malo staromodan, nemam tamo nalog). Ako mozes neke detalje oko cene i narucivanja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma nema šta pm. Razlog je jednostavan što je u pitanju kaseta, ne mogu da izfinansiraju izdanje na disku. Trenutno radimo na nalaženju izdavača za CD izdanje, mada nije tako lak posao jer ih nema baš mnogo na listi za ovakvu vrstu muzike, bar još uvek.

Inače da kontaktiraš ovog iz pannonian windsa, uradi to na: [email protected]

Već 200 puta sam mu rekao da ostavi kontakt na indexu myspace stranice, ali ne sluša. Za cenu ni ja ne znam. To se raspitaj kod njega.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma nema šta pm. Razlog je jednostavan što je u pitanju kaseta, ne mogu da izfinansiraju izdanje na disku. Trenutno radimo na nalaženju izdavača za CD izdanje, mada nije tako lak posao jer ih nema baš mnogo na listi za ovakvu vrstu muzike, bar još uvek.

Inače da kontaktiraš ovog iz pannonian windsa, uradi to na: [email protected]

Već 200 puta sam mu rekao da ostavi kontakt na indexu myspace stranice, ali ne sluša. Za cenu ni ja ne znam. To se raspitaj kod njega.

Da budem iskren, iznenadjen sam sta je razlog izradi albuma na kaseti. Danas na CD-R izdanju radi dosta kuca, tako da mislim da se smatra i originalom, ako je i CD-R sa stampom i korektnim omotom. A to da je jeftinije praviti kasetu, od CD-R u danasnje vreme, ne moze niko da me ubedi. Hvala ti na odgovoru.

p.s

Produkcijski gledano, izrada 200 diskova, tako malo kosta, da nemam reci. Pored interneta, ne znam kome treba neka izdavacka kuca poput pannonie, no svako ima svoje razloge.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To što on preferira da izdaje kasetu nego CD-r to nemam pojma, mada se slažem da danas CD-r može izgledati izuzetno profesionalno. To je sve od izdavača do izdavača. Kako se kome da. Men iskreno briga za format, važno je da muzika dođe do ljudi.

Edited by (Independor)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Men iskreno briga za format, važno je da muzika dođe do ljudi.

Divno si ovo rekao. Zamisli situaciju, da odes na neku svirku, festival, bilo sta, gde se okupljaju "face", a ti im ponudis kasetu. Oni uzmu, zahvale se. Taj koji je uzeo, da nekom potrcku, da preslusa, ovaj nema kasetas, posto mora da bude pokoran, dodje sa odgovorom da je sljam. Svako u krugu je ispunio formu, niko nema korist, a mogli ste da imate svi.

Izvini, ali ne znam da poltronisem.

Ajd uzdravlje.

p.s

zamisli koje su prednosti CD-a u iskazivanju multimedijalnosti (mislim prvenstveno na omot) ? Ljudi se polomili da naprave standard za hibridni CD (pre DVD-a), da bi prezentirali jeftino i efikasno neku video formu, a mi sve te napore odbacimo kao glupe, tehnologiju skupu i vratimo se na traku :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...