Jump to content

Kaagan


Recommended Posts

zamisli koje su prednosti CD-a u iskazivanju multimedijalnosti (mislim prvenstveno na omot) ? Ljudi se polomili da naprave standard za hibridni CD (pre DVD-a), da bi prezentirali jeftino i efikasno neku video formu, a mi sve te napore odbacimo kao glupe, tehnologiju skupu i vratimo se na traku :)

Kult ne može umreti :mhihi::bigblue:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Replies 78
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Paaa... ce razmislim.... Ako bi ti pevao, onda bi dobar deo slave presao na tebe, jer pevaci su mlogo popularni :)

Bolje frula, ti koji sviraju frule su misticni i povuceni, na nji se ne obraca paznja :D

Da mi ne ugrozis autoritet, taman postado popularan :)

Ako jos bidne NB, kad te vide onako sa dugacku kosu svi ce se napale na tebe, a ja ce, osisani metalac, ostanem u pozadinu :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

80min muzike na kaseti?mnogo je brate...ja se ni ne secam tih kaseta,secam se onih od 1h....nebitno,u svakom slucaju,ubuduce trazite ugovor za cd...kaseta jeste kvlt format,ali za tu kolicinu muzike je deplasiran.jeste zvuk lepsi na kaseti i sva ta proseravanja,ali bice tesko ljudima da premotavaju ko zna koliko pesama da bi stigle do neke koja ima se dopadne.

srecno sa time.pozdrav!

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma, znam to, brate.

Istina, prilicno volim kasetni format, i imam dosta kaseta, ali je mnogo bolje CD, slazem se. Ne samo bolje za promociju, nego i lepse izgleda buklet i sve to.

Trenutno trazimo za CD izdavaca, videcemo....

 

Hvala na lepijem zeljama :bigblue:

 

A i cisto da se zna: mi smo, ustvari, komercijalna goveda :D

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Zvuk sa kasete lepsi nego na CD-u ????????? I da se snima na profi kaseti, sa profi uredjajem opet je diskutabilno, jer je na ploci, dokazano zvuk bolji, nego na kaseti. (ako izuzmemo krckanje). Ovako snimaju na nekom otpadu od kaseti (neka firma koja se bavila time dala im zalihe za narednih 5 god, sa sve rashodovanom opremom), a oni od toga prave kult. Ajde to sto oni rade, vec ih podrzavaju bendovi !!! Strasno kako nesto moze da bude destruktivno zbog sitnog novca. Kaseta je bila kult osamdesetih u razmeni neoficijalnog materijala i neceg underground, sto nije bilo ekonomski isplativo da se napravi ploca, pa onda ajde 100 primeraka na kasetu, pa na neki vasar gde se sastaju postovaoci scene. Onda Zika kupi nesto u Londonu ili NY, pa donese ovamo i to se onda fino presnimi i ti dobijes na kraju, nesto sto nema pojma sa originalom. Ploca je jedino kult i ostace jos duze vreme, a danas je skuplje napraviti plocu nego silver (fabricki ) CD.

Edited by idemo

Share this post


Link to post
Share on other sites

To jeste, ali koliko se danas izdavaca (ne racunaj velike kuce) usudjuje da izda plocu nekog tamo benda. Oni ni plocu nekih poznatijih nece da izdaju, jer znaju da, iako je kvlt, malo ljudi to kupuje.

A, iskreno, pre bih na CD-u izdao nego na ploci, bar za sada. :bigblue:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovde je poenta da kaseta nikako nije kult, opet se izdaje na njoj, a 100 % sam siguran da je CD jeftiniji. Jel tu neko nekog zeza ili se meni cini. Za plocu sam mislio na ono vreme kada je i kaseta bila aktuelna. Danas je ploca vise stvar prestiza i nekog marketinga. Ulozis neku kintu, ne povratis trenutno novac, ali ako prepoznas da bend regrutuje armiju fanova, koja ce se sutra grabiti za nesto sto nema u prodaji, samim tim obezbediti suskanje i neprestanu prisutnost na sceni ... ni oni cigani sa buvljaka ne furaju vise svoju scenu na kasetama, cak ni oni na autobuskoj stanici sto furaju "patriotsku" scenu. Al svako ima svoj izbor, ja osudjujem kao pojavu, a nikako pojedinca.

Edited by idemo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma, OK je, bre...

Vec rekosmo da ne izdajemo na kaseti zbog kulta nego zato sto imamo izdavace za to. Ti izdavaci sto nam izdaju kasete su kontaktirali nas, ne mi njih, a mi nismo nikakav veliki bend pa da se sad pravimo tu neke face i odbijamo te kuce, samo zato sto ce nam izdati materijal na kaseti. Ako ljudi vec hoce da nam izdaju nesto, zasto bismo mi to odbili. Sto vise izdavaca da nas promovise na bilo kom formatu- to bolje. Sta me boli Stojko sto je na kaseti... Trebao je ovaj album Price sa Alatira da izadje na digi CDu za austrijsku izdavacku kucu Rascheswur records, sve je bilo sredjeno, ali su ga zatvorili zbog propagiranja NS ideologije, i lik je morao zatvori izdavacku kucu.

Za sledeci album (vec je dobar deo albuma iskomponovan snimicemo ga do kraja avgusta, ako sve ide kao po planu) trazimo CD izdavaca, to sam vec rekao, i to je to...

A i vise smara rasprava oko kaseta, pa bih zamolio da se ista i prekine :bigblue:

Edited by VANDALICUM

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo i prve recenzije za promo EP Sign from the sky:

 

Kagan – CD Sign from the sky

Piše Milan B. Popović

 

Ovdašnja metalizirana opcija, bogatija je za novi sastav – Kagan. Oslonjeni na slovenski paganizam i prateće rituale, oni svemu daju posebnu izražajnu crtu kroz moderan pogled na svet i lična iskustva. U osnovi trio, sada dvojac - Vandalicum, kao glavni idejni tvorac opusa, vokal, gitara i frula i Independor - bubjevi, timpani, kastanjete, daire, klavijature, pozadinski vokali i naracije, nude jedan suludi, brzi sklop melodija i grmljavina, koji, iskače iz ramova klišea. Muzički se oslanjaju i na srpsku tradicionalnu muziku ali i na blek folk sastave poput Kroda, Temnozor, Nokturnal Mortum, i Graveland. Posle jednog objavljenog albuma Priče sa Alatira, i kompilacije snimaka Slovensko bojište i jednog EP-ija, ovaj materijal grupe, služi da pokaže koliko su zapravo idejno napredovali. Oni, iako na undergraung šinama i black / folk miljeu kao osnovnom, zvuče neobično sveže i, što ne reći i to, za ovakav žanrovski milje, neočekivano moderno.

 

To se posebno očituje u naslovu Zemlja predaka. Iako ovo nije muzika uz koju ćete mirno zaspati ili pak, odmoriti misli uz vedar sunčan dan, svakako ćete se, barem na trenutak, ili tokom slušanja ovde prezentovane četiri pesme, malo zapitati. Ili, njima postaviti pitanje. Možda i više njih. Iz takta u takt i neumornih bubnjarskih deonica koje se sustižu, klavirskih rola koje se skladno utapaju u donekle opor vokal, grmljavina koje se iznova ponavljaju - Kagan - nudi svoju verziju i shvatanje mistike i drevnog, pristupajući temi iskreno i ne stideći se.

 

sa sajta: http://www.poezin.net/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...