Jump to content

Zašto domaći metal bendovi prave tekstove na engleskom?


Recommended Posts

Konverzacija sa gospodinom tesanovicem je ocito zanimljiva rabota,posto on,kako mi se cini,slabo i cuje sagovornika :mhihi:

Zasto je uopste bitno na kom jeziku peva bend?!Ako mi se pripeva na svahiliju,ko ce da mi zabrani?Ah da,ostali clanovi benda ;)

Ali,u principu,sto uopste i obracate toliku paznju na krajnje nebitan detalj?

Share this post


Link to post
Share on other sites

То ти вала није никакав аргумент... осим ако си био саркастичан.

Nije argument,al je stav :cool:

 

 

Kao i ti sa ovom stupidnom izjavom :smile:

Smatram da si najtr00 ako pevas na tratuljonskom.

Sta,ne znas tratuljonski??? :)

Moj kurac ce da ti pojasni to :da::pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Konverzacija sa gospodinom tesanovicem je ocito zanimljiva rabota,posto on,kako mi se cini,slabo i cuje sagovornika :mhihi:

Zasto je uopste bitno na kom jeziku peva bend?!Ako mi se pripeva na svahiliju,ko ce da mi zabrani?Ah da,ostali clanovi benda ;)

Ali,u principu,sto uopste i obracate toliku paznju na krajnje nebitan detalj?

 

 

jezik teksta je tebi nebitan detalj??? naravno da postujem svu dobru muziku koju neko napravi na engleskom ali ovde ljudi trebaju da prave muziku na svome jeziku umesto da koriste globalni jezik

Share this post


Link to post
Share on other sites

jezik teksta je tebi nebitan detalj??? naravno da postujem svu dobru muziku koju neko napravi na engleskom ali ovde ljudi trebaju da prave muziku na svome jeziku umesto da koriste globalni jezik

Tako ti kosmosa,ZASTO?!Daj mi JEDAN ZDRAVORAZUMSKI RAZLOG!

Share this post


Link to post
Share on other sites

necu da budem englez u zemlji srbiji,necu da pijem coca kolu,necu da idem njihovim putem,necu da slusam njihove price,necu da mi jebeni amerikanci kazu sta je kultura.

 

Onda lepo uzmi pa baci kroz prozor kompjuter sa koga kucaš ovo, mp3 plejer, patike i sve strane diskove koje imaš.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Onda lepo uzmi pa baci kroz prozor kompjuter sa koga kucaš ovo, mp3 plejer, patike i sve strane diskove koje imaš.

 

tehnologija je produkat rada citave evropske civilizacije i sire.sto ja da bacam elektronske naprave kada je tesla izmislio struju??

a sto se tice strane muzike pa meni ne smeta da ljudi u stranim zemljama prave muziku na svojim jezicima,ja to postujem.ja samo ne volim kada ljudi u srbiji krenu da prave muziku iskljucivo na americkom

 

 

Kakve veze Englezi imaju sa Koka Kolom? :)

 

nemam nista protiv pravih engleza ali imam protiv coca cole.a kada sam rekao englez mislio sam na srpske engleze

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo je tako glupo pitanje,tj.tema!Ko da su oni sad neki gresnici pa skrnave "sveti srpski jezik" tako sto izbjegavaju da ga koriste za svoje pjesme.Ko da jedna velika Njemacka,Svedska ili slicno postavlja isto pitanje.No "nebeski narod" se nadje u cudu od tog fenomena.

Eh,sta ti je srpski nacionalizam! :no:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koje sranje,ova tema ima 12 strana?

2 posta su sasvim bila dovoljna za objashnjenje teme.

Али треба бар 12 страна да Теши утувиш неке ствари у вугла и човек се и даље не да уразумити.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zasto Nightwish, Sonata, COB i ostali ne pevaju na Finskom?

 

Ako hoces da te pustaju na domacem radiju i metropolisu OK, ali ako hoces da neki strani slusaoci to prihvate jebiga, mora na engleskom.

Znaci ne mora da zelite da budete svetski poznati i slicno (vidim da ste napali RNA) ali ipak ako hocete da izdate album pa makar ga delili BESPLATNO u Engleskoj, Americi.. jednostavno da ljudima u evropi i svetu predstavite ono sto ste sa mukom stvorili..

 

+ meni je lakse da pisem textove na engleskom... nemam pojma..

lakse mi je da se fiktivno izrazavam, da stavljam neke izraze koji bi mozda na srpskom jeziku zvucalo smesno.

Na primer:

"U zimskoj hladnoj noci,

ja pitam zvezde da li ces doci

Srce mi je hladno kao santa leda,

hocu da krenem ali nesto mi neda"

 

Da se odmah ogradim - Dargoronci su moji veliki prijatelji, svirali smo 100 puta zajedno, obozavam njihove pesme, i super sviraju - ALI:

Da das nekome ko NIKADA nije cuo tu pesmu i da ne zna ko su oni, pomislio bi da je text Zeljka Samardzica ili slicno.

Ali otpevaj ga na engleskom, eventualno malo dodaj nekih apstraktnih izraza i dobices pravi power text.

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

ZZnaci ne mora da zelite da budete svetski poznati i slicno (vidim da ste napali RNA)

Ја и хоћу да будем светски познат... бар у оним круговима до којих ми је стало.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...