Jump to content

Europa Universalis 3


Telcontar

Recommended Posts

Ja tracim zivot na ovo cudo umesto da jurim ribe:( Igra je stvarno dobra jos ako se doda exp Napoelons Ambition koji sklanja dosta bagova postaje igriva i sa manjim nacijama. Ja sam igrao sa Venecijom i uzeo celu severnu italiju dok sam u savezu sa papom koji drzi juznu. Onda sam zajedno sa madjarskom napao Turke i oterao ih do Carigrada:) Sve sam to radio da bih ih naterao da oslobode Srbiju i daju joj pola balkana:) Tu sam napravio save i od te tacke krenuo sa Srbijom pa da vidim sta ce da bude od jake Srbije sa Venecijom kao saveznikom protiv Jevrope :mrgreen:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 year later...

Ja sam se nedavno izlozio na ovo cudo. Krenuo da probam sa Srbijom, i dobro mi ide za sad, ali mi nije jasno par stvari. Iako imam national idea Conquest of the new world, i koloniste, ne mogu da nagazujem explorere i conquistadore, iako bih po pravilu to morao. Zasto? Takodje, osvojio sam Albaniju, i prosao je vec datum nakon koga bi trebalo da mi postane core province,ali ona to i dalje nije. Bag neki, ili sta vec?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako si kojim slucajem stavio u opcijama generale na 'historical' to bi bio razlog zasto ne mozes da angazujes kokvistadore/istazivace. Sem toga ne znam zasto, jer kao sto rece imas i QftNW i koloniste (mozda nemas para? :))...A za core - trebalo bi da su takvi bagovi manje-vise eliminisani do sad...Sta ti pise na onom stitu u dodnjem desnom uglu prozora za provinciju, je li prosao taj datum ili to gledas odokativno?

Edited by Stefan34

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za core province, prosao je sigurno, ali i dalje mi ta provincija nije core. Samo stoji albanski stit i nista vise.

A gde se podesava to za generale? Jel'mogu to da promenim u toku igre, da ne moram sve ispocetka. Jebiga, nov sam za ovu igru, a bas mi se svidja. Hvala unapred!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hm, pa trebao bi da stoji i tvoj stit - da bude siv i da pise tacan datum kada postaje core kada predjes mises preko njega. Koju verziju igre uopsre imas? Bez ekspanzija (kojih ima tri: Napoleon's Ambition, In Nomine, Heir to the Throne)? Je li patchovana?

 

Za generale se podesava u opcijama pre nego sto pocnes da igras, tako da mislim da bi morao ispocetka ako ces ista da menjas (mada, po defaultu ta historical opcija cini mi se nije ukljucena, tako da ako nisi nista dirao, mozda nije u tome problem)...

 

Bas i nisam od neke pomoci :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma jesi bre, hvala ti. Imam verziju sa Napoleonom i In Nomine ekspanzijama. ma dobro, ionako cu zbog prvog problema da poceneem da igram ispocetka.

Da, jebote, tek sad primetih te opcije. Bilo mi je podeseno na historical, zato i nisam mogao da dobijem eksplorere. Jeste sranje sto ne mogu da se podesavanja promene za sejvovane igre, ali nema veze, igrao sam tek nekih stotinjak godina, nije da mi je ne znam koliki trud otisao u kurac. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

E probaj pre nego sto pocnes da igras da nadjes i poslednji expansion - Heir to the Throne, zaista je dobra stvar :)

 

Ustvari, daj da isceprkam link...

Evo ga HttT, a evo i poslednji patch za njega. :)

 

Ukratko sta je novo u exp-u:

 

• Intriguing Casus Belli system, where wars have specific goals from start to finish.

• Monarchs now belong to dynasties, with far reaching effects on the diplomatic model.

• More involving and powerful Holy Roman Empire and Papacy options.

• Special diplomatic options for Republics.

• Set your National Focus in a province to enhance growth and strengthen your hold in the region.

• Permanent Terra Incognita removed and replaced with impassable regions.

• Cultural Tradition allows better advisors in the same way that Military Tradition allows better generals and admirals.

• Spheres of Influence simulate the Great Game of the major powers.

• More dynamic pirates. Issue letters of marque to plague the sea zones of rival nations.

• Monarchs need to uphold their legitimacy in the eyes of their subjects

• Many other additions and improvements.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jebite se, sad ste me podsetili da imam instalaciju za ovo cudo na hardu i sledecih nekoliko dana cu provesti igrajuci. A jebi ga.

 

Btw, meni je uvek lakse (a i zanimljivije) igrati sa velikim drzavama, kada iams jaci budzet i mozes da se do mile volje zajebavas, osvajas, ratujes, istrazujes... Npr. Francuska je vrlo zanimljiva za igranje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...

Uf, meni se igra ovakva vrsta igre, ali ima jedan problem: MRZIM sto u nesto sto bi trebalo da bude hardcore potezna strategija, ubace realno vreme.

Mislim, da sam hteo da igram RTS, igrao bih RTS, a ne nesto sto je po svemu, sem po cinjenici da nema poteze - potezna strategija. Tako su usrali i Hearts of Iron, i Crusader Kings. Plus, u vecini tih igara ne mozete nista pametno da radite dok je igra pauzirana, pa cak ni da razgledate mapu.

Nisam video EU3, zadnji koji sam pokusao da igram je EU2, ali sve te igre su mi se smucile zbog jebenog realtime-a. Aj' nek mi neko objasni poentu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako bre ne mozes nista da radis dok je pauzirana igra? :D Moze apsolutno sve da se radi. Kad instaliram igru prvo sto uradim je da mi za svaki iole vazniji event iskoci obavestenje i pauzira igru. Ne znam, meni se ovaj real time fazon koji paradox forsira u svojim igrama bas svidja.

 

Ontopic, poslednjom partijom koju sam odigrao sam sam sebe odusevio. Krenuo sa Navarrom, bacio sve na kolonizaciju i istrazivanju pomorskih tehnologija, napravio najvecu flotu na svetu i kolonizovao celu Ameriku. Kome god bi palo na pamet da tamo salje koloniste - colonial conquest - osvajanje svih americkih kolonija koje poseduje - unistavanje kompletne neprijateljske armade - blokada svih luka u Evropi dok ne pristanu na mir. Sto se armija tice mozda sam imao 30 hiljada ljudi koji su blejali po Americi i klali indijance dok ceo kontinent nije konvertovan u Baskijsku kulturu i Protestantizam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

priznajem da se moj post odnosio na HoI, ali mi svejedno ide na q to sa pauzom. Ono, dajte mi poteze, pa makar potez trajao 1 dan i morao 30x da kliknem na 'next turn' dok se nesto ne desi. Ili je mene vreme pregazilo :D Anyways, sad ste me nalozili na EU, pa cu mozda da uzmem i da ga igram.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

Ova igra ništa ne valja. Videh hvale je i popalih se, ali kurac, ovo em ne kapiram, em ne mogu da kontrolišem. Ja mislio neka prava strategija, gde imaš mapu, otkrivaš teritoriju, gradiš zgrade, skupljaš resurse, praviš trupe i vodiš bitke - to je za mene realtime strategija, kao Rise of Nations, kao Age of Empires, kao Warcraft, a ne ovo.

  • Downvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

EU2 ми је неупоредиво бољи од EU3. Кад видим оне границе које као да су цртане лењиром пошизим.

 

Ova igra ništa ne valja. Videh hvale je i popalih se, ali kurac, ovo em ne kapiram, em ne mogu da kontrolišem. Ja mislio neka prava strategija, gde imaš mapu, otkrivaš teritoriju, gradiš zgrade, skupljaš resurse, praviš trupe i vodiš bitke - to je za mene realtime strategija, kao Rise of Nations, kao Age of Empires, kao Warcraft, a ne ovo.

 

 

Ово ти спада у скроз другу врсту стратегија. Нема везе са Воркрафтом и сл. Оружана борба је максимално упрошћена, а дипломатија и економија су врло компликоване. Мада, ја волим да играм и те и ове друге које ти наводиш.

Edited by пита са сиром
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

 Da, EU2 dosta lepse izgleda, i licno bih vise voleo da su se zadrzali na 2d mapi, ali daleko od toga da je grafika presudan faktor. Sem vizuelnog, trojka je u svakom aspetku superiorna u odnosu na dvojku. 

Edited by Stefan34

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ova igra ništa ne valja. Videh hvale je i popalih se, ali kurac, ovo em ne kapiram, em ne mogu da kontrolišem. Ja mislio neka prava strategija, gde imaš mapu, otkrivaš teritoriju, gradiš zgrade, skupljaš resurse, praviš trupe i vodiš bitke - to je za mene realtime strategija, kao Rise of Nations, kao Age of Empires, kao Warcraft, a ne ovo.

A zamisli tek da ukucaš "Europa Universalis" u Google Images pa da vidiš kako igra izgleda pre nego što je skineš, to je kapiram preveliki mentalni izazov.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 5 months later...

Ово сам сад узео да играм и навукао се:

 

256px-EU_Rome_CD_cover.jpg

Мислио сам да ЕУ може бити само смештен у Новом веку, међутим ово ме је разуверило. Чак су и границе нормално исцртане за разлику од ЕУ3.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...