Jump to content

Mass Effect


Sinstrel

Recommended Posts

Apsolutno se slazem sa Salvation. Da je kraj uradjen kako treba, da nije bio ripof, ovo bi mogao biti sveti gral igara pored Deus Ex deleci tron. Cak mi se cini da je kraj u velikom delu "inspirisan" krajem Deus Ex: Human Revolution.

Share this post


Link to post
Share on other sites

RokateLi, odakle ti ta informacija, za to u spoileru :) ? Bas bih voleo da je tako ^^ Al nesto cisto sumnjam. Prevelik bi DLC trebao biti da bi se to izvelo...

 

Uglavnom sa Jutjba, a video sam i grupu na Fejsbuku koja zahteva 'regularan' kraj igre...

 

Evo recimo dve kontradiktorne situacije koje potvrdjuju Separdovu indoktrinaciju:

-Ukoliko izaberes prvu (narandzastu) opciju i pritom unistis sve sinteticke organizme, u jednom od sledecih cutscene-a mozes da vidis EDI kako izlazi iz Normandije (naravno ukoliko nije bila na timu u poslednjoj misiji), sto nije moguce ako si unistio sve sinteticke organizme...

-Takodje, u slucaju da imas galactic readiness preko 5000 (ili tako neka visoka cifra), posle tog sutscene-a mozes videti Sheparda na par sekundi kako lezi na zemlji zatrpan u rusevinama... sto potvrdjuje da uopste nije ni stigao do Citadele, vec da je ostao na istom mestu od momenta kada ga je Harbringer pogodio laserom...

 

Ima tu jos nekoliko detalja, koga ne mrzi da slusa, ovde je fino objasnjeno:

Edited by RokateLi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ono što bi im ja zamerio je što kroz sva 3 dela nema ni jedna borba u samom svemiru. Baš ni jednom ne koristiš brod za borbu direktno, jedino kroz sinematiku. Ne računam ono jurcanje "automobilom", već pravi fajt fali u tom smislu. U trećem jedino što su borbu unapredili, ali su zato od priče napravili sapunicu. Igrao sam prva dva u Renegade pravcu, a treći sam morao da dosta popuštam drugima da bi kraj bio povoljan....jebeš tako. Zato su mi se i svidela prva dva dela....što si mogao da imaš muda od samog početka, a ne da budeš nečiji potrčko. U trećem si potrčko. Nikad više kao C.J iz GTA, nikad!

 

 

-Takodje, u slucaju da imas galactic readiness preko 5000 (ili tako neka visoka cifra), posle tog sutscene-a mozes videti Sheparda na par sekundi kako lezi na zemlji zatrpan u rusevinama... sto potvrdjuje da uopste nije ni stigao do Citadele, vec da je ostao na istom mestu od momenta kada ga je Harbringer pogodio laserom...

 

Ili je to na Citadel, ako izabereš da uništiš Ripere...ruševine mogu biti bilo koje, ne vidi se tačno gde su. Osim ako je momenat od lasera, do tih ruševina bila samo iluzija. Ali to onda ne podržava ostala sinematika.

Edited by Nixx

Share this post


Link to post
Share on other sites

Takodje, sva tri dela sam presao kao paragon i to negde od 95% do 100%. Da sam znao da ce ovako da se zavrsi, boleo bi me i za Genofazu i za spasavanje Mirandine jebene sestre kao i za obavestavanje izbacivaca u Purgatory klubu da mu je brat od tetke poginuo na Tuchanki...XD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa kad igrate kao C.J. niger na bemiksu. Meni je Renegade u prva dva dela bio oko 80%, u trećem je morao da bude 3/5 od one lestvice kako bi uspeo da okupim šabane...zato mi se i ne sviđa što je koncept trećeg takav da moraš da sarađuješ.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima smisla ovo sa Separdovom indoktrinacijom i kao tripovanjima,ali sve to jednostavno moze biti produkt nekog dokolicara koji nema pametnija posla u zivotu.Ovo za DLC je tek sumnjivo,to je mogao iskenjati bilo ko.Dok Bioware ne izadje sa zvanicnom informacijom,smatram sve budalastinama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa sad, paćenik ili ne, povezao je priču i sa prva dva dela, sve se uklapa, a i logično bi bilo i da na Sheparda utiču, ipak je čovek. Svejedno, mogli su da razjasne ali im je cilj da mi lupamo glavu o tome.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno,slazem se.Rekoh da sve ima smisla.Ali sve mi to nekako deluje samo kao proizvod maste jednoga fana i to je to.

 

Poslednje zvanicno Bioware saopstenje je bilo neki dan i rekli su da ne postoje sanse da menjaju kraj.E sada,da li je to istina ili hoce jos malo da nas navlace,videcemo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A zamislite da je indoktrinacija celi treci deo... Da je halucinacija vec krenula krajem drugog dela, i da je on zaglavio u nekoj komori kod Ripera, da ga oni drze kao u Matrixu, i onda se on nekako oslobodi svega... Ah previse lupam :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne bih se slozio da je sve sem combata losije.. za pocetak, nema vise smarackog "oranja" po planetama, tj ima ali je sada mnogo lakse i brze. Drugo, prica je, do samog jebenog kraja, daleko vise epic i gotivna nego u dvojci, meni makar. Sta znam, iskreno, da nisu imali neke glupe i nepotrebne filler side-misije i da su napravili zapravo dostojan kraj ovo bi bila mozda i najbolja igra svih vremena, ovako.. jebem im mater.

 

Vise nema ni mogucnosti da sletis na koju god planetu hoces u bilo kome momentu,vec se sve odvija na Citadel.Takodje misije za skupljanje war assetsa su dosadne do zla boga.Cujes kako neko nesto prica,odes na planetu,roknes probe,pokupis to nesto i vratis se do likova da im kazes.Budalastina.Upgrade oruzija i svih ostalih stvaru u igri je debilan do bola.U ME2 je to neuporedivo bolje uradjeno.A da ne pricamo koliko je sve sto radis za dzabe,posto apsolutno ne utice na kraj igre.Sto u ME2 nikako nije slucaj.

 

A zamislite da je indoktrinacija celi treci deo... Da je halucinacija vec krenula krajem drugog dela, i da je on zaglavio u nekoj komori kod Ripera, da ga oni drze kao u Matrixu, i onda se on nekako oslobodi svega... Ah previse lupam :D

 

To tek nema sanse.Igra je trilogija,i ovime je prica o reaperima zaokruzena.Cak mislim i da je generalno Mass Effect u ovom obliku gotov,ukoliko ostanu ovi krajevi.Maksimum koji mozemo ocekivati je neki veci DLC,a na to bi vec mogli kalemiti nesto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naivan si ako mislis da EA nece maksimalno izrabljivati cash cow koji je mass effect.. nama ostaje samo da se nadamo da ce bioware to iskoristiti za nesto zapravo dobro a ne samo gomilu bezlicnog dlc-a ili nesto jos gore. A sto se tice planeta, posecujes dosta planeta i ovaj put, npr. zapravo vidis Tuchanku a ne slusas o zemlji svih Krogana i onda dodjes da se prosetas po dve prostorije enterijera. Fora je sto od keca nema onog random zvrjanja okolo u mako-u ali jbg sad. A apgrejdovi oruzja i to nisu kul kao u kecu ali su daleko bolji od onog konzolskog sranja iz dvojke sto se mene tice, tako da se tu skroz ne slazem. U svakom slucaju, svaki ME je imao brdo retardiranih side misija tako da smo na to vec oguglali, ali slazem se da je problem sto ti ovde bukvalno nabijaju na nos da ih radis + je quest log OCAJAN. Definitivno igra nije savrsena, to niko ne spori, ali da je kraj bio makar upola epic kao poslednjih 10ak sati main quest-a to sve ne bi bilo vazno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma svi ste indoktrinirani ako verujete da su kontrola i simbioza pravi izbor. Samo mrtav Riper je dobar Riper. N7 do smrti!

 

Bukvalno!

 

 

Poslednje zvanicno Bioware saopstenje je bilo neki dan i rekli su da ne postoje sanse da menjaju kraj.E sada,da li je to istina ili hoce jos malo da nas navlace,videcemo.

 

Kad su nas vec onoliko istrolovali za kraj igre, nije im tesko da nas jos malo troluju... A za EA nema brige, DLC-ova ce biti na pretek, samo je pitanje da li ce izbaciti taj koji treba da izbace, a ne neke Shepardove fensi armore i slicne gluposti...

Share this post


Link to post
Share on other sites

E a stvarno, na pocetku, kada su satlovi explodirali, ja skontao bio da je Anderson poginuo. Jer je i on usao u satl. A onda se pojavio ziv i zdrav kasnije. Tu sam se zbunio, ali nisam nesto preterano istrazivao to, samo sam nastavio igru, misleci da se spasio nekako...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Драго ми је што се сви слажемо да је крај бзвз. Нема свађе. :) На другом форуму се појавио трол који каже да је крај супер и како сви који то не схватају јесу плиткоумни. Генде. Иначе, Биовер рече како још размишљају о захтеву играча да се мења крај и да нису донели одлуку! Данас сам чуо. Видећемо ускоро шта ће бити.

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://blog.bioware.com/2012/03/21/4108/

 

Building on their research, Exec Producer Casey Hudson and the team are hard at work on a number of game content initiatives that will help answer the questions, providing more clarity for those seeking further closure to their journey. You’ll hear more on this in April. We’re working hard to maintain the right balance between the artistic integrity of the original story while addressing the fan feedback we’ve received. This is in addition to our existing plan to continue providing new Mass Effect content and new full games, so rest assured that your journey in the Mass Effect universe can, and will, continue.

 

Sto bi rekli, radimo na DLC da vam uzmemo pare, i zavrsimo kraj kakav svi zele.

Share this post


Link to post
Share on other sites

То бре! Мени је ова вест улепшала дан. :D Ако га буду наплаћивали онда ће то бити неки минималац. Можда и буде бесплатан, ко зна. Мада, нама је свеједно је ли тако? :mrgreen:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

E, a kakav je to kraj koji svi zele? Mislim da uz onaku pricu ni nemoze bolji kraj. Jedino neki na koji mi, sa nasim postupcima vise uticemo. I nadam se da ste svi shvatili da je Shepard na kraju indokrinisan...

Edited by Lunar
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...