Jump to content

Mass Effect


Sinstrel

Recommended Posts

  • 4 months later...

Dok sam prelazio prvi deo, sve vreme mi je u glavi bio utisak da igram kratku i nedovrsenu igru...

Svideo mi se sistem levelovanja likova, iako je mozda bio previse opsiran, ali djavo je u detaljima. Isto vazi za nadogradnju oruzja i oklopa.

 

Dvojka je u svakom pogledu superiornija igra. Pratioci su u nastavku imali fenomenalne misije (primer Kasumi Goto, odusevio sam se koliko je filmicno napravljena misija, i koliko je dirljiv njen cilj) i svakako su drazi od ovih iz prvog dela. (Garrus je ovde uspeo da se razvije kao lik, u prvom delu mi je bio drveni stereotip)

 

Uspeo sam vecinu misija da predjem u obe igre, ne racunajuci za drugi deo dlc arrival (jebeni lihvari iz EA Games-a), i tacno se vidi razlika u kvalitetu. U prvom delu smeta sto se dosta lokacija ponavlja, i sto je bas uproscen dizajn istih. Pecine sa hodnicima i podzemne laboratorije istog dizajna...

 

U drugom delu sam to manje primetio, a i cini mi se da su se bas raspojasali sa idejama u vezi enterijera i dizajna svetova. Overlord dlc mi pada na pamet kao jedan od najmastovitijih svetova.

 

Zao mi je samo sto nisam uspeo celu ekipu da sacuvam na kraju dvojke, jadni Thane je popio metak, a svi ostali su se lepo izvukli. A cak sam im svima nadogradio sve na Normandiji. Koja je caka da svi prezive?

 

I prijalo mi je da vidim kako neke odluke iz prvog dela imaju uticaja na neke questove u drugom delu.

 

Sada ostaje da odigram i treci deo, i da vidim kakvu su papazjaniju napravili. :mhihi:

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Zao mi je samo sto nisam uspeo celu ekipu da sacuvam na kraju dvojke, jadni Thane je popio metak, a svi ostali su se lepo izvukli. A cak sam im svima nadogradio sve na Normandiji. Koja je caka da svi prezive?

 

 

Мораш да их распоредиш како треба, морају да буду на макс лојалти сви и све апгрејде да набуџиш.

 

Нађи на нету кога треба да задужиш за шта у задњој мисији, не знам напамет како треба.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Presao sam loyalty misije i nadogradio sto sam imao od oruzja, do oklopa, 5 od 5 koliko idu upgrade-i.

Postavio sam ovako ekipu, Tali da hakuje one terminale, Garrus da vodi drugi tim koji napada. Mirandu sam uzeo za biotic barijeru, i tu mi je Thane poginuo. Gurt je izvukao posadu, a Jacob je bio u drugom timu za napad.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Voivod,ovako svi prezivljavaju:

 

Pre svega,upgrade broda.Novo oruzje,novi armor,novi shield.One ostale upgrade mozes zaobici,to nije toliko bitno.Gledaj da nabudzis svoj tim sto je vise moguce,sva ziva oruzja na koja naletis kupuj i uzimaj,dodatke za oruzja i armor i naravno dodatne stvari za svakog clana ponaosob.Svi clanovi moraju biti lojalni.I naravno,pravilno rasporedi clanove kod napada:Legion ili Tali u onaj otvor kao tehnicari (ja koristio Legiona),Miranda ili Garus vodje drugog tima (kod mene Miranda),Mordin neka isprati prezivele na brod,Samara ili Jack da te stite od swarma (ja koristio Samaru).Ako zelis da ti prezivi cela oteta posada,moras odmah nakon one otmice (misija u kojoj igras sa Jokerom) zapaliti za Omega 4 Relay.

 

Ovako svi prezivljavaju garantovano.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala, okusacu srecu sa Jack, trebalo bi da imam sejv pred taj deo.

 

Vi koji ste igrali ostale DLC-ijeve za trojku, Leviathan, Omega i jos par njih, da li je to realno vredno davanja novca, ili su bas kratki i bezvezno odradjeni? Isto me zanima za Arrival za drugi deo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dakle,nija samo stvar u Jack.Bukvalno sve ono sto sam gore napisao mora biti ispunjeno,inace ti nece svi preziveti.

 

Sve vredi.Ali sve. Leviathan je fantastican,to ni slucajno nemoj propustiti. I jako je vazan za pricu i shvatanje Reapera. Omega je suva genijalstina,akcijom napunjen DLC,nema kompromisa. Reci cu ti samo da ti je Aria deo ekipe. Obavezno sve DLC-eve za trojku uzimaj...From Ashes zbog novog karaktera,necu ti reci o cemu se radi. Citadel zbog sjajne zurke. :haha: I da,stavljaj extrended cut dlc,bez njega igra ima katastrofalan kraj sta god uradio.

 

Arrival za drugi deo realno nije nesto posebno,ali utice na trojku tako da bi bilo pozeljno da ga igras.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ala su striktni sa tim detaljima. Sve sam generalno razradio, sve sam misije presao pre nego sto sam otisao u omega 4 relay i pre nego sto je ekipa oteta.

 

Koga si imao u ekipi da ti se ne bi desilo ovo kao meni? (Thane zaginuo bas zbog barijere i Mirande koja je... neslavno zavrsila karijeru, a pored njega je bio Mordin)

 

Mene samo zanima da li je nekom poginuo Shepard na kraju igre, tj. kako je to moguce da se desi?

 

Hm, uzeo bi ja rado sve te dodatke, ali za ove cene koje guraju, bolje te pare da dam za novi Dragon Age Inquisition.

 

Prva stvar koju sam ucinio nakon instaliranja trojke, skidanje extended cut-a. :da:

 

Neverovatno koliko ljudi obozavaju DA i ME, e to se zovu fanovi!

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moras na svaki detalj paziti.Upgrade broda je bitan,jer ti vec moze izginuti ljudi pre nego sto i sletis.Takodje upgrade svakog clana ponaosob je bitan jer i zbog toga ginu...naprimer,ako posaljes Legiona kao tehnicara mora imati onaj specijalni geth snajper inace ce dobiti metak u vugla,bez obzira da li je lojalan ili ne.Dakle,detalji su jako bitni.

Koga imas u ekipi nije toliko bitno,samo nemoj vodati po dva tehnicara ili bajotika,jer onda pusis na drugim frontovima.Ja sam uvek sa sobom vodio Garusa,Grunta ili Thane.Nema specijalan razlog,jednostavno su mi omiljeni likovi.

Dakle,Tali ili Legion u cevi.Najbolji tehnicari.

Miranda ili Garus vodje drugog tima.Najbolji takticari.

Samara ili Jack barijera protiv swarma.Najbolji bajotici.

Mordina salji da isprati prezivele,on je u borbi najslabiji svakako.Samo je bitno da je lojalan,inace zagine.

Sto se tice Sheparda kad zagine,zaista ne znam sta treba da se radi da bi se to desilo,nikada mi to nije uspelo a presao sam igru 7 puta. :haha:

Ti placas igre? :haha: Jebote,skini sa torenta i cepaj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 4 months later...

Realno, ako ne seru (sto verovatno seru) da je ovo in-game footage, igra ce izgledati brutalno. Ali ono, videsmo Vicera, Dark Souls II, itd. ovo vec postaje trend da se satro zbog konzola i ljudi sa slabijim kompovima finalna igrica graficki downgrade-uje znacajno. No, nebitno, novi Mass Effect! I kul bi zaista bilo da ga ogranice na jednu galaksiju, sasvim dovoljno prostora za dobru pricu likove i raznolikost planeta, a da se opet malo pobegne od Sheparda i Reapera kao glavnog fokusa igre.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

instalirao sam mass effect 1 da igram, instalirao patch 1.02, krekovao kako bog zapoveda...i nece da mi krene igru, trazi govnave .dll fileove, ja downloadujem jedan, trazi mi drugi, downloadujem drugi, trazi mi treci...i kontam da ce tako u nedogled...jel ima neka caka da zaobidjem to i da igram igru ko choek?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cool, i ja po malo igram, hocu da predjem ceo serijal, inace tek juce sam "provalio" da ima full HD iako ne pise u options, samo scroll-uj po rezolucijama ka dole i klikni enter, dobices 1920x1080, ja sam presao pola igre sa nekom bedom od rezolucije. :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 4 months later...

Nakanio se i prešao trojku, sa tim što nisam imao save iz keca i dvojke, pa mi se vodilo da je 90 posto likova mrtvo...

 

Definitivno je najlošiji od cele trilogije, osećao sam se kao da gledam siromašnu režiju Michael Bay-a. :cry:

 

Iznerviralo me što su dosta izmenili i pojednostavili gejmplej naspram prethodnih delova, side questovi se dobijaju na najgori mogući način, tako što slušate priče u prolazu kroz citadelu ili nađete kakav item na određenoj misiji.

 

Najviše je vređalo oni pitanje na početku igre da ona umesto igrača odabere sve momente, tugica.

 

Ni kraj(evi( nije dobar, čak i ovaj extended, tugaljivo je videti da se perspektivna trilogija traljavo završi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel ovo jebote istina?

http://www.thejimquisition.com/metabombed-mass-effect-andromeda-is-pure-sjw-propaganda/

 

Znaci mnogo sam ispizdeo nakon citanja svih ovih reviews, cak i od likova sa kojima sam se 90% slagao po pitanju nekih prethodnih igara ... Izgleda je Andromeda kompletan fail od igrice. A tako sam cekao da izadje da opeglam ... Bioware sugavi unisti jos jednu igricu jbt.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne kaže se igrica, pogotovo ne kad se promet meri u stotinama miliona dolara :D

 

iskreno, boli me za reviewe, pogotovo senzacionalističke, gde novinari/blogeri vole da jašu trend voziće i navlače bespotrebni hejt na igre, pre nego što se i isprobaju.

ako se pročita između redova, osim problematične facijalne animacije i par loših dijaloga, uglavnom je sve ostalo u igri dobro do odlično.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...