Jump to content

Astrologija


Recommended Posts

Хвала на препоруци, али радије не. Увек су нечије анализ занимљиве, али не и када је реч о масовним убијањима - макар не за мене.

 

Елем, имам сасвим довољно материјала када је реч како о Хитлеру тако и о лику који је издао наређења за Хирошиму и НАгасаки. Довољно за читав живот.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Хвала на препоруци, али радије не. Увек су нечије анализ занимљиве, али не и када је реч о масовним убијањима - макар не за мене.

 

Елем, имам сасвим довољно материјала када је реч како о Хитлеру тако и о лику који је издао наређења за Хирошиму и НАгасаки. Довољно за читав живот.

 

Mislim da si me pogresno razumeo, odnosno da sam se ja pogresno izrazio. Knjiga nije o drugom svetskom ratu, niti o bilo kakvom ratu. Samo postoji jedan deo gde proucava zasto je doslo do tog rata. Knjiga je mnogo, mnogo opsirnija i prikazuje citav slovenski kalendar, dan po dan, sa pozicijama zvezda, sazvezdja itd. Zbog toga je preporucujem astrolozima.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Па...сматрам да поред ефемерида, то није баш много па и потребно. Између осталог, календар словенас позицијама звезда се разликује од хороскопских анализа по чему тачно?

 

june2007vh5.jpg

 

Ефемериде дају тачне позиције планета у одређеним периодима, а зависно од латитуде и лонгитуде се обавља процес одузимања или додавања времена и сл...да не компликујем сада превише. То је, заправо, стари ''гуд олд дејс'' начин, све док се нису појавили софтвери који су аутоматски мерили и садржали базу података које садрже и ефемериде.

 

Мислим, не видим читаву важност која се односи на ''словене'' и словенски календар?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo pronasao sam jedan tekst o Sirijusu.

 

 

About Sirius : Sirius is the brightest star in the night-time sky, with a visual apparent magnitude of -1.47. This binary star system consists of a blue-white main sequence dwarf star and a faint white dwarf companion. It is located in the constellation Canis Major.Sirius was astronomically the foundation of the Ancient Egyptians entire religious system. It was the embodiment of Isis, wife and consort of the god Osiris, who appeared in the sky as Orion.Ancient Egyptians called Sirius the 'Dog Star', after their god Osiris, whose head in pictograms resembled that of a dog. In Egypt, Sirius shines for most of the summer, and since it is such a bright star, the Egyptians actually believed that the additional light from this nearby star was responsible for the summer heat. This of course is not true. However the origin of the phrase 'the dog days of summer' comes from this ancient belief - the 'dog star' being the root of this common saying!Sirius was both the most important star of ancient Egyptian astronomy, and one of the Decans (star groups into which the night sky was divided, with each group appearing for ten days annually).The heliacal rising (the first night that Sirius is seen, just before dawn) was noticed every year during July, and the Egyptians used this to mark the start of the New Year ('The Opening of the Year').It was celebrated with a festival known as 'The Coming of Sopdet'. long-sought "final evidence" of visits made to earth by ancient astronauts. The myths of the Dogon tribesmen of Mall, West Africa, contain astronomical knowledge which the native people could have neither learned by themselves nor guessed. Obviously, the researchers say, some more advanced civilization told them. These fascinating Dogon legends speak of Jupiter's four moons and Saturn's rings, which were not seen by human beings until the invention of the telescope. They speak of the star Sirius and of a pair of invisible companions. One of them circles Sirius every fifty years, the legends declare, and is made of a metal that is the heaviest thing in the universe. Astronomers have discovered that such an object (called "Sirius-B") does exist but only the most sophisticated and sensitive instruments -- unavailable, of course, to the Dogons -- can detect it. Based ..s in its proper motion, in 1844 Friedrich Wilhelm Bessel deduced that Sirius had a hidden companion. In 1862 Alvan Graham Clark discovered the companion, which is called Sirius B, or affectionately "the Pup". The visible star is now sometimes known as Sirius A. The two stars orbit each other with a separation of about 20 AU and a period of close to 50 years. In 1909 Ejnar Hertzsprung suggested that Sirius was a member of the Ursa Major Moving Group, based on the systems movements across the sky. However, more recent research by Jeremy King et al. at Clemson University in 2003 questions whether that is true, since the two components of Sirius appear to be too young. Sirius is roughly half the age of the other members of the stream, so their common motion is most likely a coincidence.In 1915 astronomers at the Mount Wilson Observatory determined that Sirius B was a white dwarf star , the first to be discovered. This means that Sirius B must have originally been by far the more massive of the two, since it has already evolved off the main sequence. In 1920 the first spectrum of Sirius B was obtained at Mount Wilson Obvservatory. Sirius B although small and faint and about 10,000 times dimmer than Sirius A is extremely dense and heavy enough to exert influence on Sirius A. The pull of its gravity caused Sirius' wavy movementThe diameter of Sirius A was first measured by Robert Hanbury Brown and Richard Q. Twiss in 1959 at Jodrell Bank using their stellar intensity interferometer.In 1970 the first photograph was taken of Sirius B by Dr. Irving W. Lendenblad of the US Naval Observatory.In 2005, using the Hubble Space Telescope, astronomers determined that Sirius B has nearly the diameter of the Earth, 12,000 kilometers (7,500 miles), with a mass that is 98% of the Sun. The Voyager 2 spacecraft, launched in 1977 to study the four Jovian planets in the Solar System, is expected to pass within 4.3 light years of Sirius in approximately 296,000 years time.Could there be a Sirius C? In 1995 two French researchers, Daniel Benest and J.L. Duvent, authored an article in the prestigious journal Astronomy and Astrophysics with the title Is Sirius a Triple Star? and suggested (based on observations of motions in the Sirius system) there is a small third star there. They thought the star was probably of a type known as a brown dwarf and only had about .05 the mass of Sirius B.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Сиријус не практикујем у астролошким тумачењима, обзиром да не постоји довољна евиденција поводом тог небеског тела. Прочитах текст, али не видим од каквог је значаја за астрологију којом тренутно баратају астролози. Небеска тела као што су Палас, Веста и Кирон се узимају у обзир...Сиријус не баш толико колико и остале планете. Да ли Сиријус има битне ''чиниоце магије'', то не знам и то не спада у астролошка знања, односно сазнања. Поз!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ја сам дао своје мишљење, а моје питање и даље остаје везано за словенски календар, па када имаш времена - постави. поред свега осталог, никакви битнији ''магијски'' утицаји нису дефинисани (оно призивање енергија Звезда и сл ми делује јако смешно :] ) већ је означено једино да су стари египћани користили ово небеско тело као симбол тела богиње Isis итд, а да су поред ње откривена још два небеска тела што укупно чини Сиријус а, б и ц.

То су, дакле, готово чисти астрономски подаци уз мало историјских информација поводом културе старих египћана.

Edited by Onime no Kyo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jako mi je cudno sto verujes u uticaje zevezda i ostalih nebeskih tela, dakle u nesto nadculno, a smatras magiju smejurijom. Ne morads da odgovaras, u stvari ako bas moras odgovori ali ja zavrsavam diskusiju o ovme na svim temama na RMF-u, umara me vise.

 

poz

Share this post


Link to post
Share on other sites

priznajem da se ne bavim astrologijom kao ranije. nasao sam knjigu od tog autora o slovenskim narodima, deluje interesantno, kad se zaposlim verovatno cu da je kupim. zvezvde imaju uticaj u jacim aspektima do otprilike jednog stepena, najcesce konjunkcije pa onda opozicije, mogu to biti i zvezde druge velicine u nekim slucajevima i svaka ima drugaciju prirodu a i znaju da poprime uticaj znaka nekad.

 

Edited by Dionis6

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jako mi je cudno sto verujes u uticaje zevezda i ostalih nebeskih tela, dakle u nesto nadculno, a smatras magiju smejurijom. Ne morads da odgovaras, u stvari ako bas moras odgovori ali ja zavrsavam diskusiju o ovme na svim temama na RMF-u, umara me vise.

 

poz

 

Био сам мало под афектом када сам ово први пут прочитао, искрено, обзиром да ми је нејасно да и поред свега што је исписано на овој теми у општем смислу неко може да сматра да је астрологија исти коштац к'о и неки ''ћирибу-ћириба''.

Србија, Русија и Финска имају и поседују најбоље астрологе, поготово оне који раде по основи пласидуса и ефемерида која је, уједно, и најнапреднија када је реч о дефиницији људи као и одговора на нека од питања наше личности и сл.

Такорећи, ради се по основи математичких прорачуна уз основу сазнања која су сакупљана у протеклих неколико хиљада година.

Понављам, прочитајте тему пре него што поставите било какав коментар обзиром да су СВЕ дезинформације и ПРЕДРАСУДЕ непожељне.

Питања су, увек, добродошла. Лична мишљења, уз недовољну дозу информисаности, која се не односе на тематику астрологије су банална и спадају у спам када је реч о овој теми.

 

Хвала свима.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tvoji postovi su, bez uvrede, veoma iritantni. Toliko su puni ega da jednostavno moram da ti odgovorim, iako sam rekao da necu vise da vrtim istu pricu u krug, posebno kada diskutujem sa ljudima koji cuju samo sebe.

Pa ti mislis nekim jednacinama da dokazes uticaj zvezda? Mislis da su tabele i proracuni jedino resenje? Pa da li ti znas ko su bili najveci astrolozi u istoriji i cime su se sve bavili? ko su ti ljudi bili, da bi ti sad nipodastavao celu tu pricu.

Tvoje nepoznavanje okultizma je toliko ignorantno da si spreman da magiju nazoves ''ciribu-ciriba''. Jos jednom cu reci, tipicno formalisticko razmisljanje jednog astrologa bez razumevanja srzi materije.

Pametniji si od tradicije tolikih naroda i citavih vekova sakupljanja ezoterijskog iskustva. I meni si nasao da pametujes, povrh svega, kao da pokusavam da ti dokazem ne znam ni ja sta..

 

 

Ajd' ti lepo na ''ignore'' pa da se ne nerviram bezveze.

Edited by Hvit Varg

Share this post


Link to post
Share on other sites

У мојим постовима има јако мало егоцентричности, а и да је има то је због тога што се моја веровања доводе у питање и недоумице иако се не трудим да их искажем ни по којој основи већ да пружим одређене информације везане за термин ''астрологија'' као делатност. Када бих и ако бих се упутио у воде едоцентричности рекао бих ''хеј, ја то знам, ти то не знаш'' и завршио бих даље полемисање, али то не оставља довољно места за било какву конструктивну расправу (иако сматрам да нема ни потребе за истом) нити за било каква мишљења.

 

Ја јесам писао и отворио ову тему не зато да бих се хвалио како поседујем знање већ како бих изнео одређене информације и донекле појаснио ''слику о астрологији'', обзиром да ми је мука од људи који исту сврставају у окултне делатности па се истом и покушавају бавити јер покушавају да ''пронађу свој духовни пут''.

 

Астрологија није религија.

Астрологија није наука.

Астрологија није окултна.

Астрологија није нетачна.

 

Писао сам о астрологији, а нисам ни једини који је писао о истој у овој теми - има још људи који је изучавају.

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Није ми била поента да увредим лична веровања у магију (односи се на тебе, Варг), поставио сам знаке навода на термин ћирибу-ћириба. На концепту ''магије'' могу држати Тарот, Видовитост, Астралну пројекцију, Warcraft, Вуду и сл.

Астрологији, међу тим делатностима, дефинитивно, није место - а то није лично мишљење већ чињеница. Поред тога, даје најкомплетније и најдетаљније ТАЧНЕ информације на конту фамозног ''предвиђања''.

 

Хороскопске анализе и правилно тумачење истих представљају најевидентнији и, тренутно, најјачи доказ о томе да астрологија, сама по себи, не спада у окултну делатност већ у научну област (принцип изучавања,), АЛИ услед недостатка и немогућности доказа путем физике и хемије остаје на термину ''Псеудо-Наука'' до даљњег. Поред тога што астрологија нема ''тачну формулу'', замишљени ''утицај'' (који се, ни по чему не може окарактерисати ''магијом'') над људима остаје евидентан и у 98% случајева максимално коректан.

Такође, мноштво је фактора који су чиниоци те коректности и свака хороскопска анализа јесте ункатна. Поред свега, не постоји најодређенији концепт или начин по ком се астрологија заправо и учи. Постоји мноштво књига најразличитијих астролога најразличитије тематике (ту се и добија појам о комплексности потребног знања које се односи на концепт астрологије зарад што коректније и ТАЧНЕ хороскопске анализе), али такође постоје и одређени чиниоци који су се, у готово свим случајевима, показали достојним чињеничног стања (међупланетарни аспекти).

Ја немам намеру да се понављам и у овој теми сам сигурно навео неке од најосновнијих ствари које је потребно знати о асторлогији. Нисам ту да подучавам, ко жели да научи више о астрологији и да се на своју руку ''увери'' - књиге су ту. Увек су и биле.

Не знам да ли је неко већ поставио, рецимо да је Дупор најкоректнији и одличан за оне који желе да се упусте у делатност астрологије.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne zanima me koliko astrologija ima veze sa tarotom, mozda su te stvari spojive nekome. ko zna da kombinuje astrologiju a zna da kombinuje i tarot, sjajno. astrologija nije magija i ono sto mnogi o misle o magiji ali moze da bude magicna. i solju kad prevrces prvo malo izmutis dno i zavrtis njom pa je tek onda prevrnes pa ako se dogodi nesto ocigledno u roku od pet minuta super ako ne, pa ne znam, ja necu da tumacim nista i uzimam zdravo za gotovo niti da se trudim.

Edited by Dionis6

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

postoji jos jedan plutoid koji nije otkriven i trenzitni period mu je 390 godina, mislim da mu odgovara mit parisa iz troje gde je bio u blizancima sa mescevim cvorom u konjunkciji. bio je naglasen i u natalu aleksandra velikog u 4 kuci, u hitlerovom horoskopu u znaku riba mislim da ga hitler cak i opisuje u jednom od svojih snova kad se probudio i poceo da prica kao da je video duha, sto govori o njegovoj zainteresovanosti za okultizam, stvaranje super rase itd. za isusa kazu da ga je dovelo jato andjela ali bi trebalo da je negde u biku.

Edited by Dionis6

Share this post


Link to post
Share on other sites

Лепо, лепо...имаш ли наталну карту Хитлера, Александра Великог и Исуса Христа као и евиденцију поводом тог плутоида итд?

Овако испаде смешно.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta je to?

 

То је хороскоп за датум 5. април хиљаду четири стотине и неке године...

 

Рок музику није потребно много наглашавати, ту је Плутон (жестина) у Ваги (Уметност) током '70-'80 год.

 

Елем, не разумем твој исказ, Дионисе. Само си ми поставио одређен хороскоп за који немам појма на шта се односи нити по ком принципу је рађен...

 

Моје питање се своди на повезаност аспеката код Исуса Христа, Александра Великог као и Хитлера.

Такорећи, три хороскопске анализе и њихова повезаност путем одређених аспеката када је реч о том плутоиду ког спомињеш.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Прегледах сајт, глуп је - моје најскромније мишљење.

 

Какав ХРАСТ? Хахахаха, шта све нећу видети о астрологији...Хвала богу па су те ствари, баш као и те ''религије'' пропале још у нека античка времена. Џизус.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...