Jump to content

Astrologija


Recommended Posts

Razumite i Rogozuba, kao pravoslavnom verniku njemu (a i meni) je sve to delo Satane, samo na suptilan način prezentovano ljudima, jer umesto da greh tražimo u samima sebi, mi nalazimo izgovore u disbalansima i položajima zvezda. Isto je i sa Tarotom, a i ostalim "vradžbinama".

Naravno, Rogozub je za radikalnije metode za razliku od mene koji smatram da nemam pravo da bilo kome određujem u šta će da veruje i čemu će da se klanja, ili ne daj Bože, da vršim pritisak, ali isto tako mislim da ni Rogi nema lošu nameru.

 

Sve u svemu, izvinjavam se na off-u. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Astrologija nije delo satane, to je glupost. Astrologija se pojaljujuje i u Bibliji, samo sto se danas ta knjiga pogresno tumaci, jer ljudi su ipak samo ljudi, a svako vidi onoliko koliko zna.

Pa sad... svako ima svoje viđenje stvari.

Ne sećam se primera iz Biblije, ali lično mislim da je astrologija pogrešan način da sami sebe proučavamo, jer gubimo fokus oko bitnijih stvari (sopstvenih grehova, na primer). Ne treba da napominjem da je ovo moje mišljenje ekstra subjektivno i da ne nagovaram nikoga da ga prihvati.

Ja jednostavno ne mogu da vidim pozitivnu posledicu - rezultat na ljudima koji upražnjavaju tu veštinu. Tražiti od zvezda da ti odgonetnu samoga sebe je bežanje od suočavanja sa samim sobom i ma kakav da vidiš rezultat o samome sebi (pozitivan ili negativan) loše prolaziš, jer me sve to podseća pomalo (lude li ludosti) na neki mensin test gde postoji opasnost da čovek postane vrlo samoživ ako ga položi, ili vrlo iskompleksiran ako ga padne. MOžda je ovo i loše poređenje, ne znam.

Da ne govorimo o mnogim primenama Astrologije u proricanju budućnosti.

To je tek veliki problem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa sad... svako ima svoje viđenje stvari.

Ne sećam se primera iz Biblije, ali lično mislim da je astrologija pogrešan način da sami sebe proučavamo, jer gubimo fokus oko bitnijih stvari (sopstvenih grehova, na primer). Ne treba da napominjem da je ovo moje mišljenje ekstra subjektivno i da ne nagovaram nikoga da ga prihvati.

Ja jednostavno ne mogu da vidim pozitivnu posledicu - rezultat na ljudima koji upražnjavaju tu veštinu. Tražiti od zvezda da ti odgonetnu samoga sebe je bežanje od suočavanja sa samim sobom i ma kakav da vidiš rezultat o samome sebi (pozitivan ili negativan) loše prolaziš, jer me sve to podseća pomalo (lude li ludosti) na neki mensin test gde postoji opasnost da čovek postane vrlo samoživ ako ga položi, ili vrlo iskompleksiran ako ga padne. MOžda je ovo i loše poređenje, ne znam.

Da ne govorimo o mnogim primenama Astrologije u proricanju budućnosti.

To je tek veliki problem.

 

Ovo o cemu ti pricas je tkz. ''moderna i vulgarna'' astrologija, banalizovana do srzi kao sto je i moderno drustvo propalo i degenerisano. Astrologija ne sluzi da ''pomogne'' coveku u smislu da prorice kada ce mu se desiti nesto lose ili nesto dobro, kog dana treba da putuje i slicne gluposti. To je nesto mnogo vece.

I na koje grehe mislis? Da li smatras da je covek gresan od rodjenja, ili mislis na grehe koje covek pocini tokom zivota? U svakom slucaju, astrologija, tarot i slicno, nisu tu da izbave od nekakvog greha. Niti da ''pomazu'' slabim ljudima, naprotiv ;)

Ne znam koliko si upoznat u misticizam, hermetizam i ostale ''djavolje rabote'', pa da ti pricam o arhetipovima, mitovima i sta treba da predstavlja astrologija, ili tarot. Verujem ni malo, kao ni rogozub, jer mislis da je to lose i da ces ici u pakao na vecne muke zbog toga. ali bolje je i taj stav nego koristiti te vestine pogresno i banalizovano, kao sto radi ovaj mladi korisnik Onime, koji me je svojevremeno mnogo iznervirao. ili kao sto mrzim sektase i telemite koji koriste slablje ljude zarad ispunjenja svojih nemoralnih zelja (u prevodu, naivne devojke za seks i sl.). to je sljam koji treba pobiti. I radim na tome vec neko vreme. ali ne mesajmo stoku nemoralnu i slabu, sa astrologijom i tarotom, koji su tekovina drevnih civilizacija, i koji su nesto mnoooogo vise od obicnog dnevnog horsokospa u novinama.

Edited by Varg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo o cemu ti pricas je tkz. ''moderna i vulgarna'' astrologija, banalizovana do srzi kao sto je i moderno drustvo propalo i degenerisano. Astrologija ne sluzi da ''pomogne'' coveku u smislu da prorice kada ce mu se desiti nesto lose ili nesto dobro, kog dana treba da putuje i slicne gluposti. To je nesto mnogo vece.

Pa da... zato sam samo u poslednjoj rečenici pomenuo astrologiju kao način proricanja, a inače se ceo moj post odnosio na astrologiju kao veštinu koja ti (navodno) pomaže da upoznaš bolje samoga sebe. Svoje nedostatke, vrline i tako dalje.

Može biti da grešim, ali ja sam tako shvatio Astrologiju i njenu primenu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa da... zato sam samo u poslednjoj rečenici pomenuo astrologiju kao način proricanja, a inače se ceo moj post odnosio na astrologiju kao veštinu koja ti (navodno) pomaže da upoznaš bolje samoga sebe. Svoje nedostatke, vrline i tako dalje.

Može biti da grešim, ali ja sam tako shvatio Astrologiju i njenu primenu.

 

U sustini, svaki sistem za ''proricanje'' poput Runa, ji djinga itd. i sluzi da bolje upoznas samog sebe ali da bi to shvatio potrebno je mnogo znanja iz odredjenih oblasti o kojima ovde nije rec. Princip- sve je Jedno, kako gore tako dole Hermesa Trismegistosa, koji je na neki nacin dosta objasnio astrologiju i definisao ju je, a na sta se Onime podrugljivo smejao, sto me je iznerviralo jer na taj nacin ne odaje priznanje sopstvenoj disciplini kojoj se dao.

Kada kazem ''proricanje'', ne mislim da je buducnost jasno odredjena, niti iko moze da kaze: tog i tog dana ces upoznati tu i tu devojku itd. To su gluposti za prostake koji zovu Milana Tarota i sl. i kojima se svi ovde smejemo. Ako mislis da je to sve sto mogu da ponude Astrologija i Tarot, varas se.

Sta mogu da ti preporucim? Da proucis ji Djing i sve ce ti biti jasno. Ako zelis da se uveris, naravno, sta je prava istina. Ja sam se uverio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Астрологија нема везе с Рунама, а модерна астрологија подразумева један једини правац који је опстао и очувао се кроз протеклих пар хиљада година. Постојало је и пре Хришћанства, и пре античке Грчке, а и пре нордијске митологије тако да Варг мало увеличава своје веровање у руне приписујући знамење астрологије уз то придодајући кабалу.

 

Људи морају да схвате да астрологија нема везе с таротом, кристалним куглама, магијом и сличним глупостима. Но, не могу некога набеђивати у чињенице када се не води здравим разумом.

 

ДаркЕлф, ја сам, такође, православно васпитан и што се астрологије тиче она нема апсолутно никакве везе с сатаном и сличним којештаријама која су чиста религијска манипулација која потиче не од православне цркве већ од католичке обзиром на средњи век.

Исти случај као и с чоколадом...јер је грех уживати у чоколади? Изм осталог, не желим да у животу буем девица Марија како бих добио ''прајз'' на рају. У животу ми је потребно да упознам себе како бих помогао другима, а астрологија ми у томе може највише помоћи.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U knjizi 12 sunčanih znakova Linde Gudman ona pre svega kaže da astrologija nije niti treba da bude vodoč kroz zivot (u smislu da treba da kaže šta da radite, kako da živite, šta da jedete ili da li da idete na letovanje ove godine) već pomaže u razumevanju ličnosti, situacija itd, a mi smo ti koji držimo konce u svojim rukama i koji donosimo odluke.

 

Ne bih se složila da je astrologija delo Sotonino. Setite se kako je Galilej prošao kad je tvrdio da Zemlja nije centar univerzuma niti da se Sunce okreće oko nje.

Edited by Mistress Burzum

Share this post


Link to post
Share on other sites

Па, нормално. Но, није Хришћанство криво за то него што су људи били глупи и све схватали буквално сходно свом разумевању...

 

Уосталом, многи људи су сматрани јеретицима само уколико би поменули цркву у негативном контексту, а то довољно говори о људима у том периоду...

 

Чисто да напоменем, утемитељ астрологије је Хипократ обзиром да се водио чињеницама и здравим разумом и оно што је ''библија'' астролозима јесте заправо Tetrabiblos. Интегритет астрономије и астрологије је била једна те иста област све до протеривања астролога и астрологије с разноразних универзитета блаблабла тандара мандара броћ, те стога су Кеплер и Тихо Брахе били последњи који су имали у обзиру интегритет тих двеју области.

 

У сваком случају, а још од добра СУМЕРАНА, астрологија има исте принципе и иста начела и било каква РЕЛИГИЈА или било какво МАГИЈСКО ВЕРОВАЊЕ нема асполутно НИКАКВУ ОСНОВУ НИТИ ВАЖНОСТ У АСТРОЛОГИЈИ. (И, наравно, како је време протицало тако се и астролошко знање у погледу на планете итд повећавало те је самим тим данашња астрологија, а поготово у овом добу слободних информација, изузетно напредовала! Штета је једино што постоје медијске и новинске којештарије...но добро)

 

Био сам јасан.

Edited by Onime no Kyo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Не могу да едитујем пређашњи пост, те ћу једино додати да ''слободна воља'' јесте заправо представљена Ураном у виду менталитета, односно Ума, док је Разум представљен интеракцијом Меркура (размишљање) и Урана и како године и године пролазе, тиме се сакупља Знање (Сунце, Уран, Меркур) на основу искуства и времена (Сатурн) уз помоћ ''среће'' и изазова, односно проширења (Јупитер) уз повремене духовне тенденције и дозу обмане (Нептун) с константном енергијом која нас тера на напредак (Марс)...итд.

 

Такорећи, махинација такозваног термина ''судбина'' је неизбежна те је на човеку да одлучи да ли ће водити живот вођен својственим знањем или пак вођен хороскопом, односно транзитима. Истина је да у оба случаја нема грешке, али путем гледања у хороскоп могуће је да управо аспектом који указује на гледање у хороскоп човек избегне том енергијом гледања у хороскоп неко дешавање или догађај који би тек требало да се одигра. Да парадокс буде већи, таквим посматрањем у хороскоп добијао и ''аспекте'' који се односе на гледање у хороскоп зарад помоћи из гледања у хороскоп и тако у бесконачност...као када уперите једно огледало у друго и добијете низ огледа.

 

Иначе, чврсто стојим иза тога да не постоји ''слободна воља'' већ једино наше одлуке како ћемо се снаћи у одређеној ситуацији, а што је најбоље путем хороскопа могу да видим шта су и одлуке биле тако да ми то врло мало места оставља за било шта што је везано за ''слободну вољу''. Коинциденције су, с моје тачке гледишта, чиста глупост обзиром да је буквално све повезано на небројано много начина.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...

aha!

upravo sam prochitao prethodni post.(bravo ja, mamlaz)

 

Dakle, po mishljenju astrologa (ili bar Onime) ne treba da puno obracham pazhnju na taj tranzit nego mi se valja koncentrisati na zhivot i snachi se na najbolji nachin u toku istog....dodjavola znachi ispada da su astrolozi all-knowing likovi koji imaju predstavu shta sve mozhe da se desi ali ne mogu previshe da utichu na to.

 

Kako li to utiche na ego? Cenim da je efekat slichan vlazhnom snu u kome sanjash da si zapravo neko drugi...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

nisam astrolog,ali pomoci cu ti :zuba:

javlja mi se da si (kao i ja) radio online natalnu kartu i ostavio mejl,pa te astroloskinja(pol.korektno) podseca da za potpunu analizu treba da uplatis nekoliko $-a.usporice sa mejlovima za par dana,bez brige,na kraju ces dobijati jedan u mesec dana.

mislim da astrologija sama po sebi nije losa,na ljudima je (kao i za sve ostalo) da procene da li/koliko ce verovati u to,i kako ce se to odraziti na njihov zivot.poznajem ljude koji su otisli u potpunu krajnost

Share this post


Link to post
Share on other sites

nisam astrolog,ali pomoci cu ti :zuba:

javlja mi se da si (kao i ja) radio online natalnu kartu i ostavio mejl,pa te astroloskinja(pol.korektno) podseca da za potpunu analizu treba da uplatis nekoliko $-a.usporice sa mejlovima za par dana,bez brige,na kraju ces dobijati jedan u mesec dana.

mislim da astrologija sama po sebi nije losa,na ljudima je (kao i za sve ostalo) da procene da li/koliko ce verovati u to,i kako ce se to odraziti na njihov zivot.poznajem ljude koji su otisli u potpunu krajnost

pa sajt za natalnu i to beZplatnu (a kazashe ovi s teme malo struchniji "Dobar je Memo...") nadjoh odavno (tu je negde linak na prvih par strana)i to nije ta. Ova mora da je pokupila adresu s onog sajta o biljnom seksu...

Znash zaintrigiralo me to shto je to jedan mejl u 4 meseca ovog tipa (dobar marketing, sunce im' nji'ovo/pardon njojzino) a ruku na srce stvrano mi se naveliko pretumbava zhivot u narednih nekoliko meseci. Ono il' dza il' bu.

E sad, iako mi naravno ne pada napamet da joj shaljem denge, pomislih da proverim s ovim mladichima da vidim jel' umeju josh shtogod osim da love zhene akonto zvezda. al' nema i'...

 

@Aksentije

zar nije to protiv uroka?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Пронађи спам. Твоје мишљење се цени веома. Шта би ''ти''?! кога је па брига за то. Нема ме пар месеци и одмах се појављују глупости на теми (обзиром на то да је некима јако досадно али их мрзи да прочитају немалих двадесет страница ове теме).

 

Такође, спам је уколико на овој теми не пишеш о свом искуству које се везује за астрологију, а што се личних мишљења тиче - занемарива су уколико астрологију ниси макар површно изучавао.

 

СВРХА теме је да се укаже на одређене чињенице које су БИТНЕ када је реч о астрологији, односно појмовима који се за исту и везују, а ако некога мрзи да чита шта људи који изучавају ову област имају да кажу о истој то не даје никакво право да се астрологија и пљује.

 

Будите културни, није тешко :]

 

Ако постоје питања, ја сам ту...једном у пар месеци. xD

 

------------

 

@ за оног лика ког уходи нека тета-астролог. Пријави је полицији.

Share this post


Link to post
Share on other sites

gluplja i spamerskija tema na yumu od ove ne egzistira.

ja bi sve ovo pod vechan lock.

 

 

kao sto si ti a i jos neki ovde tu da bi napumpavali svoj ego. ovde se ipak pise o astrologiji, zato je i otvorena tema...misli sta hoces, ja tvoj horoskop nisam ni pogledao. sve u svemu mogao sam da napisem i vise na ovoj temi.

Edited by judge.dread

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ако постоје питања, ја сам ту...једном у пар месеци. xD

 

------------

 

@ за оног лика ког уходи нека тета-астролог. Пријави је полицији.

lazhesh tu si stalno. samo chekash neku lepu curicu da ti kazhe:"Joj kako si ti seksi i puno znash o astrologiji! Sa' chu popushim ascedent..."

 

slushaj machak ako ti shibnem sliku natalne jel' bi mogao da mi potvrdish postojanje tog uticajnog (VEOOOOMA) tranzita il' ne?

Share this post


Link to post
Share on other sites

А мрзи ме, заиста. Неки други пут када будем био боље воље и будем потрошио 20 кондома о једном дану.

А и када малчице фино питаш јер што бих ти ја радио било шта везано за астрологију када правиш неке тупве шале на конту исте?

 

Једноставно, неки други пут. :]

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...