Jump to content

Astrologija


Recommended Posts

Дакле то је. Увек сам сматрао да су Ере недовољно дефинисане.

 

Сада си ме заинтригирао за Нептун у односу на Водолију, обзиром да колико знам само Уран и Сатурн представљају Водолију... .

 

Pa iams domicil palnete ( srediste planete) *mesto gde se planeta najjache izrazava

To ti je mars u ovnu, mars u skorpiji, saturn u jarcu, uran u vodoliji, neptun u ribama.

 

I imas egzaltaciju planete. (mesto gde se planeta NAJBOLJE IZRAZAVA)

Jupiter u raku - dobrota

venera u ribama - pna prava ljubav

saturn u vagi - zakon

sunce u ovnu - pobeda

Neptun u vodoliji ( odlazak duse neptuna u vodolju nebo)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

I na kraju imamo atlatidu ( koju je stvorio sam Neptun ) koja izaziva nauku devicu!

 

mozda, mozda i ne, ipak se neptun krece malo sporije nego sto se misli.

 

mene interesuje u vezi sa ovom astrometeorologijom nesto, primecujem jaku konfiguraciju sto planeta, sto asteroida i ovakvih i onakvih... jedan astrolog je tuzen jer je predvideo zemljotres ali moje misljenje je da to malo teze moze da se predvidi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

На конту Нептуна би могло да дође и до начина бесмртности, односно Нептун би морао да буде изузетно наглашен и да превазилази потешкоће (што му није баш својствено). Позната ми је егзалтација, само ми је непознат Нептун у контексту Водолије :] као позитиван знак... Осим ако није у коњукцији с Сатурном у шестој кући где би особа могла да има изразитог успеха на пољу сталожених пројеката везаних за хемију...

 

врховни - природну катастрофу је могуће предсказати, али већина њих је већ предодређена на неки начин. Примера ради Јапан у знаку Овна који је окружен Нептуном итд, има више о томе на сајту www.astrologyinserbia.com

 

Свака држава има својствен знак, сваки народ (азијати, африканци, европљани итд имају одређен знак своје генетике и сл, заправо, свака држава има свој знак као и народ у њој те је на конту тога могуће нешто предвидети но то спада у такозвану мундану астрологију колико знам)

Примера ради, Срби су тренутно у држави Јарца (Земља, материјално стање незадовољства, чести протести, шири се капитализам, можемо да имамо одличне научнике који овде неће имати посла итд а док смо били ''Југославија'' тада смо били у Ватри, тј. Стрелац и ватра је означавала сукоб и сл...Швајцарска, рецимо, знак Девице - Прецизност, методика, педантерија, болнице - сатови, црвени крст, банкарство, неутралност током ратова итд, Немачка и Јапан су били у ватреном знаку Овна током другог светског рата, а нацистичка идеологија је настала када је Уран ушао у Ован, тј. менталитет у рат и сл томе...има много варијација итд). Поента је да је све могуће предвидети, али само је потребно научити и знати како јер често се много тога превиди...

Edited by Onime no Kyo

Share this post


Link to post
Share on other sites

mozda, mozda i ne, ipak se neptun krece malo sporije nego sto se misli.

 

Nema to veze sa neptunovim kretanjem puno. Vec sa eonom riba.

Devica ti je razum, ribe su ti tajna, mistika, izmisljotina cak.

Pa tako atlatida (kao mistika tajna ili izmisoljtina cista iluzija) izaziva devicu (nauku, razum itd)

Medjutim najinteresatnije tu, je to... sto...tu atlatidu je stvorio Neptun, bog po kom je imenovana planeta koja vlada ribama.

 

mene interesuje u vezi sa ovom astrometeorologijom nesto, primecujem jaku konfiguraciju sto planeta, sto asteroida i ovakvih i onakvih... jedan astrolog je tuzen jer je predvideo zemljotres ali moje misljenje je da to malo teze moze da se predvidi.

 

 

Zemljotres? Pa pazi, kako kom astrologu. Ima onih kojim je tesko ima onih kojima je lako.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Што се земљотреса тиче астрофозика даје прецизније одговоре, барем концизно евидентиране и у складу с утицајима Сунца у односу на ерупције и сл томе...

Share this post


Link to post
Share on other sites

kad smo kod mitova mislim da su rimljani mozda tu nesto i mogli da pronadju od asteroida ali vise nagadjanjem, a neke od njih nikad ne bi stavio u natal, neke tipa kadija te tuzi, kadija ti sudi a i bilo bi previse. u grckim mitovima sam nasao neke interesantne, npr. neko moze da pronadje asteroid koji govori o ovcama u konjunkciji sa siriusom u svom natalu ali to u astrologji moze da bude mozda bitno ako je istaknuto.

Edited by vrhovni

Share this post


Link to post
Share on other sites

moze li mi neko objasniti sta znaci biti znak rak, podznak rak, i rak u mesecu? jel to ne valja?

 

 

Mesec u raku?

Valja ako su ti mesec i sunce u prvoj kuci.

Ako nisu ne valja.

T.j nije ni to lose ali bolje bi bilo da su u prvoj.

 

Za tebe lichno, jer bi ako su u 12-toj onda bi ti sunce (ego, lichnost) i mesec (emocije) mogle da budu zatovrene pa bi bio zatovreniji tip coveka.

Ovako bi se vise iskazivao.

 

Svakako ako su ti tachni podaci i mesec nema losih aspketa, kao ni vladar cetvrtog polja, lichnost koja pada pod impresije popularna ali stabilna.

Ako ima mnogo aspekta onda moze da bude popularna ali nestabilna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze li mi neko reci sta znaci Mesec u Vagi, Merkur u Vodoliji, Mars u Vodoliji i Lilit u Devici, i Sunce u 8. kuci?? Thanx...

Edited by FELIX_W.SPIRIT

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze li mi neko reci sta znaci Mesec u Vagi, Merkur u Vodoliji, Mars u Vodoliji i Lilit u Devici, i Sunce u 8. kuci?? Thanx...

 

 

U principu tumacenje same pozicije planete i nije neko tumacenje astrologije i cesto je daleko od istine.

To je samo nacin da osoba shvati principe na kojima radi astrologa.

 

Lilith u devici cu da preskocim.

 

Sunce u osmoj kuci- dosta toga. to je "smrt sunca" , smrt ega, smrt oca. Muskarac u zivotu zhene opsednut seksom, ili ocutlista. Moze opsednutost mrtvim msukarcem u vidu inspiracije. Dalje, promenu u zivotu gde ce da "umre" jedan deo lichnosti da bi se rodio neki drugi.

 

Merkur u vodoliji - svakako kreativan um. Prvenstveno, neobichne ideje itd.

Mars u vodoliji - Humansto, manje nasilja, ali potreba za revolucijom i promenom.

 

Mesec u vagi. Sklonost impresijama, lep brak, isnpiracija umetnosti, emocijama.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

ba

 

izvinjujem se

 

nesto o mesecu u osmoj?

 

 

perverzne rbe :P:rockdevil:

 

Salim se to je bash jebena pozicija. Mesec je u egzaltaciji u drgoj a u osmoj je los.

Kao i u skorpiji.

ako se odnosi na samog vlasnika natalne karte, moze da donese neuroze, dosta stresova, oslabljena osecanja, abnormalno mnogo svadja, tezak emotivni zivot generalno i teska osoba emotivno.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Такође, идеализација смрти, односно могућег наследства. Такође, нервирање око наследства.

 

Иначе, један аспект ништа посебно не говори... :/

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
rodjen sam 24.6.1990 u uzicu u 5.55 ujutro... valjda mi je tacno da sam 3x rak :D

 

evo vako:

 

znak-rak, podznak-rak

 

1.kuća-jupiter, kiron i mesec u raku

 

2.kuća-južni čvor u lavu

 

3.kuća-prazna

 

4.kuća-prazna

 

5.kuća-pluton u škorpiji

 

6.kuća-uran u jarcu

 

7.kuća-neptun i saturn u jarcu 

 

8.kuća-severni čvor u vodoliji

 

9.kuća-prazna

 

10.kuća-mars u ovnu

 

11.kuća-venera u biku 

 

12.kuća-merkur u blizancima i sunce u raku

 

dalje bi ti raščlanila sve po redu sinakkk, ali nemam vremena a ako te interesuje imaš sajt http://www.astro.com/horoscopes/ahor.asp?c...or=4&nho2=2 pa se malo igraj..aspekti su posebna priča..gugluj malo šta znače ove planete po kućama, naći ćeš dosta iscrpnih objašnjenja  :bigblue:

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Извињавам се, ако се о овоме већ дискутовало, али сад стварно нисам у могућности да прелиставам 25 страна теме...

 

Мене веома интересује ваше тумачење верности Венере у Близанцима. Баш сам скоро о томе причала са једним колегом. Он тврди да је Венера у Близанцима најспремнија на превару, а ја баш нисам тако сигурна. Сретала сам астрологе који је сматрају највернијом женом на свету - оном која хоће да флетрује, али ту повлачи границу, за разлику, на пример, од Венере у Девици која ће увек урадити оно што њој одговара, по мом мишљењу. (Узгред, бројна литература тврди како она даје љубав "на кашичицу", али ово нешто мало мог искуства говори баш супротно... Јесте аналитична и уме да буде незгодна због тога, али да ли је баш толика цепидлака, као што је литература, руку на срце, оцрњује? Шта мислите?)...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Извињавам се, ако се о овоме већ дискутовало, али сад стварно нисам у могућности да прелиставам 25 страна теме...

 

Мене веома интересује ваше тумачење верности Венере у Близанцима. Баш сам скоро о томе причала са једним колегом. Он тврди да је Венера у Близанцима најспремнија на превару, а ја баш нисам тако сигурна. Сретала сам астрологе који је сматрају највернијом женом на свету - оном која хоће да флетрује, али ту повлачи границу, за разлику, на пример, од Венере у Девици која ће увек урадити оно што њој одговара, по мом мишљењу. (Узгред, бројна литература тврди како она даје љубав "на кашичицу", али ово нешто мало мог искуства говори баш супротно... Јесте аналитична и уме да буде незгодна због тога, али да ли је баш толика цепидлака, као што је литература, руку на срце, оцрњује? Шта мислите?)...

 

 

Venera u blizacima je zavodnica recima. Nema puno veze sa prevarom. Lakse ce da donese oralni seks nego prevari.

Edited by Bezlični

Share this post


Link to post
Share on other sites

Увиђам симболику. Нешто слично сам и ја мислила...

 

Дакле, ти би ипак рекао да она флертује (заводи речима ^_^ ), али да не прелази границу? Осим понеког оралног секса? :D

 

Морам признати да ми је мало тешко да тек тако пређем преко двојности Близанаца и отпишем могућност паралелних веза... Не кажем да ће похитати о сад одма`, док не видим остале аспекте, али све нешто мислим да су велике шансе за тако нешто. Ок, ова Венера тражи леп разговор, дијалог са партнером, чак се усуђујем да кажем да тражи партнера-учитеља. Ако је то испуњено, зашто би тражила нешто више? Али, та двојност Близанаца ме све нешто вуче да она макар само мисаоно "седи на две столице".

 

Рецимо, Венеру у Бику бије глас да бар једном мора да превари и стварно бих волела да чујем зашто се тако мисли. Ако идемо по принципу наглашене чулности - ок, онда она такве партнере и бира, те је симболика задовољена. Зашто то?

 

Ако би ми неко разрешио ове недоумице, била бих веома захвална...

Edited by Emelin

Share this post


Link to post
Share on other sites

Мало је тужно што овако постујем двапут заредом, али више не могу да изменим претходни пост... :)

 

Гледам ову конјукцију Марса и Венере кроз Бика, која ће да уследи током јуна, а док сам бацала поглед на "Све и свашта", зауставих се на теми о присинзима. :) Да ли овај аспект значи пирсинг на брадавици, на пример? И ако је тако, да ли онда да очекујемо пораст потражње поменутих пирсинга током овог транзита? :)

 

Кад смо већ код аспеката, колики орбис узимате за конјукцију, на пример? Разликује ли се орбис код аспеката у наталној и упоредној астрологији?

 

Знам - пуна сам питања. Ако идем прешироко, а ви алармирајте. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Увиђам симболику. Нешто слично сам и ја мислила...

 

Дакле, ти би ипак рекао да она флертује (заводи речима ^_^ ), али да не прелази границу? Осим понеког оралног секса? :D

 

Ne bih uopste pricao o granici. IZ prostog razloag sto VENERA u BLIZANCU, tesko da govori o granici. Msm nema uiopste veze sa granicom sama po sebi. Dakle to zavisi od drugih stvair.

 

Морам признати да ми је мало тешко да тек тако пређем преко двојности Близанаца и отпишем могућност паралелних веза... Не кажем да ће похитати о сад одма`, док не видим остале аспекте, али све нешто мислим да су велике шансе за тако нешто. Ок, ова Венера тражи леп разговор, дијалог са партнером, чак се усуђујем да кажем да тражи партнера-учитеља. Ако је то испуњено, зашто би тражила нешто више? Али, та двојност Близанаца ме све нешто вуче да она макар само мисаоно "седи на две столице".

 

To je sad pitanje morala. Paralelna veza je dubinska prica. U principu vecina blizanackog karaktera u vezi prilazi vezama tako da ti ne vidis u tome nista ozbiljno.

Рецимо, Венеру у Бику бије глас да бар једном мора да превари и стварно бих волела да чујем зашто се тако мисли. Ако идемо по принципу наглашене чулности - ок, онда она такве партнере и бира, те је симболика задовољена. Зашто то?

 

Ако би ми неко разрешио ове недоумице, била бих веома захвална...

 

Ma nema to veze. Kazem ti prevara zavisi od mnogo drugih stvari. Venere u biku recimo po meni je upravo ono sto si rekla, naglasena culnost. Venera u biku je poprilichno materijalna. Voli emocije ali na plitkom nivou.

 

Al opet kazem to zavisi od mnogo stvari....

 

Ajd pokushacu da ti objasnim. Kada su u pitanju, etika, moral, stavovi, tu je bitno deveto polje.

 

Ako je venera u blizancu u devetom polju pa josh pod losim aspektima, to je "neverna" venera.

a sama venera u blizancima donece prevaru pre Muskarcu u njegovom horoskopu nego sto ce zeni u njenom horoskopu da kaze da je ona ta koja vara.

Venera u blizancima nesto najblize sto moze prevari da donese sama po sebi jesu 2 braka. Drugim recima razvod pa onda drugi brak. Ali ne govori pod kojim uslovima.

 

Venera u blizancu je najblize opisano ( ali ne obavezno )

- Lako zaljubljiva, cesto i lako se zaljubljeje ali dosta veza zbog toga.

- voli da flertuje i igra, i time "zavodi"

- bez losih aspekata lepa.

- Nosi razvod.

- Sva je prolece.

 

E sad oce li da prevari ili nece. To zavisi od mnogo drugih stvair.

Edited by Bezlični

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...